Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon Agility

ABS sensörüyle çalıştığını söylemem mi gerekiyodu onu anlamadım..
bunları bilmesem neden konuşiyim burda..en güvenlisi bizim araçlarımızdan uyarlandığı ve siklet olarak aynı olduğun için WRC'dir..
kadı ki Nascar'da yakın zamanda Dale Earnhardt öldü kazada tanır mısınız..
temel bilgi eksikliği TSI'ın S mi Ayberk aha evet.. :) :)[
Hayır. Temel bilgi eksikliği, ESP'nin bizzat ABS'nin kendisini kullanarak çalıştığını bilmemenizden kaynaklanıyo.
Kendinizden bu kadar eminseniz bir iddiaya girelim. Ben ortaya aracımı koyarım. ESP'li ve ESP'siz kafesli 2 araçla 3 takla atalım. Hangisinden canlı çıkılır sonra siz karar verin. Dediğim dedik politikasını bırakın. Kendinizi haklı çıkarmak için daha da komik durumlara düşüyorsunuz.
Bizim araçlarımız derken yine bilgi eksikliğiniz var. Seat Ibiza Cupra2 Türkiye'ye Seat Cup için gelmiş araçlardır. Tabiki sizin bindiğiniz Leon kadar dengesiz olmayacaktır. 2 aracı aynı kefeye koymayın.

dediğini anlıyorum yiğitcim ancak belirtiyorumki esp li bir passatta bugüne kadar kendim limitleri aşmadığım sürece normal sürüş tarzımda esp nin 1 kere bile çalışmasına neden olmamış birisiyim anlatmaya çalıştığımda bu zaten :)

Ayberk güldürüyosun beni.. :D

Yunus'um anlattığım örnekteki durumda ESP olmazsa ben kaza yapardım bunu adım gibi biliyorum..
virajın öyle saçma sapan döndüğünü bilmiyodum..ilk defa geçerken yolun yanlış yapılmasındaki mantık hatasını da ESP kapattı işte benim için..demek istediğim o..

Güldürürken düşündürürüm ben. Hem ben sizin tarzınızı çözdüm. Verecek cevabınız olmayınca, konuyu başka yönlere çekiyorsunuz. Tek bir cümleyle bitirmeye çalışıyorsunuz.
Burada yorum yapan kimse ESP bir işe yaramıyor demiyo zaten.

burda ESP diyoruz gel takla atalım roll cage'li araçla diyosun burda sadece gülerim sen düşünürsün Ayberk.. :D

Roll cage'le ölen insanları örnek veriyorsunuz ya? Ne oldu şimdi işinize mi gelmedi?

benim işime gelen gelmeyen bişi yok ki yakın zamanda ölen yeteneklerden bahsediyorum..
Dale HANS sistemine karşı geldiği için ironik şekilde bu yüzden öldü daha çok..engin Nascar bilginiz burayı atlamış..

roll cage ve ESP'nin bağlantısı nedir söyler misiniz anlamadım da bi türlü. ??
ESP olmasın roll cage olsun mu diyosunuz yoksa..

benim işime gelen gelmeyen bişi yok ki yakın zamanda ölen yeteneklerden bahsediyorum..
Dale HANS sistemine karşı geldiği için ironik şekilde bu yüzden öldü daha çok..engin Nascar bilginiz burayı atlamış..

roll cage ve ESP'nin bağlantısı nedir söyler misiniz anlamadım da bi türlü. ??
ESP olmasın roll cage olsun mu diyosunuz yoksa..
Öldüyse kafes güvensiz mi oluyo şimdi? Yahu gerçekten sadece kendinizle çelişmekten başka birşey yapmıyorsunuz. Çok şey bildiğinizi zannediyorsunuz. İstanbul'da sizi tanıyan arkadaşlarınızın da sizin hakkında düşündüklerini duyduktan sonra zaten fikirlerimde yanılmadığımı anladım. Ben tartışmadan burada çekiliyorum. Siz biraz daha mesaj yazın 8000 olacak mesaj sayınız.

esp'yi çok gerekli görmüyordum taa ki şu olay başımdan geçene kadar..

bizim sakarya üniversitesinin kampuüse çıkışına yeni bir yol yapıldı..1-2 km uzunluğunda dimdik kaymak bir asfalt 2 şerit yukarı çıkış 2 şerit iniş şeklinde bir yokuş...
genelde bu yokuşu bir an evvel bitirmek için aşşağidan kaptirip 120-140 arasında yukarı çıkardım.
Bir gün baya yağmur yağmıştı yerler ıslaktı.
Ben yine kaptirdim aşşağidan 120 ile yukarı çikiyorum..Az ilerde o yeni asfaltın çok az bir bölümünde asfalt hafif çökmüş ve su birikmiş..tabi bunu görmek imkansız...
120 ile giderken o suya girdim ve araba önce iki yolu ayiran tretuvar'a savruldu bu arada esp ışığı deli gibi yanıp sönüyo sonra sağa savruldu bu arada hızını baya kesti,ve bir yerlere vurmadan kurtardi..ben kurtarmadım..araba kendi kurtardı çok net.
şimdi burada esp olmasaydı ne olurdu?
120 ile o yüksek tretuvar taşına vurduğumda muhtemelen araba soldan havalanip taklaya gelicekti ve yaklaşık 1 km boyunca o dimdik yokuşta aşağıya doğru taklalar atarak araba paramparça olacakti ve büyük ihtimalle aranizda olmayacaktım.

o gün bugündür,ne kendim ne de bir yakınıma esp'siz araba hayatta aldırmam..
ben usta şöförüm , kral şöförüm ,pist şöförüyüm ,usta yarışçıyım diyenler eminim ki aynı durumda kalsaydı ve araçlarında esp olmasaydı buraya yazı yazacak durumda olmazlardı.

Öldüyse kafes güvensiz mi oluyo şimdi? Yahu gerçekten sadece kendinizle çelişmekten başka birşey yapmıyorsunuz. Çok şey bildiğinizi zannediyorsunuz. İstanbul'da sizi tanıyan arkadaşlarınızın da sizin hakkında düşündüklerini duyduktan sonra zaten fikirlerimde yanılmadığımı anladım. Ben tartışmadan burada çekiliyorum. Siz biraz daha mesaj yazın 8000 olacak mesaj sayınız.

kendimle çelişmiyorum..
NASCAR hakkında bilginiz madem bu kadar iyiydi nasıl gözden kaçırdınız diye söyledim..
kendiyle çelişene örnek sizsiniz malum konuda..

ben başkalarının benim hakkında ne düşündüğüme göre benim ne düşündüğüme göre konuşurum..o arkadaşlarımı da söyleyin size zahmet arkamdan değil yüzüme konuşma cesareti gösterebilsenler gösteremiyolarsa da karaktersizce arkamdan konuşmasınlar..
ki benim burda dost dediğim insanlar da zaten konuşmaz..

çok şey bildiğinizi sanan sizsizniz benim bilgim kıt teşhisi koymuştunuz unuttunuz mu..
sizin gibi bi sürücüyü ve süper aracınızı parkularda görmek isteriz o zaman ne diyim.. :D
ahah iyi günler. ;)

---------- Post added at 10:17 ---------- Previous post was at 10:14 ----------

esp'yi çok gerekli görmüyordum taa ki şu olay başımdan geçene kadar..

bizim sakarya üniversitesinin kampuüse çıkışına yeni bir yol yapıldı..1-2 km uzunluğunda dimdik kaymak bir asfalt 2 şerit yukarı çıkış 2 şerit iniş şeklinde bir yokuş...
genelde bu yokuşu bir an evvel bitirmek için aşşağidan kaptirip 120-140 arasında yukarı çıkardım.
Bir gün baya yağmur yağmıştı yerler ıslaktı.
Ben yine kaptirdim aşşağidan 120 ile yukarı çikiyorum..Az ilerde o yeni asfaltın çok az bir bölümünde asfalt hafif çökmüş ve su birikmiş..tabi bunu görmek imkansız...
120 ile giderken o suya girdim ve araba önce iki yolu ayiran tretuvar'a savruldu bu arada esp ışığı deli gibi yanıp sönüyo sonra sağa savruldu bu arada hızını baya kesti,ve bir yerlere vurmadan kurtardi..ben kurtarmadım..araba kendi kurtardı çok net.
şimdi burada esp olmasaydı ne olurdu?
120 ile o yüksek tretuvar taşına vurduğumda muhtemelen araba soldan havalanip taklaya gelicekti ve yaklaşık 1 km boyunca o dimdik yokuşta aşağıya doğru taklalar atarak araba paramparça olacakti ve büyük ihtimalle aranizda olmayacaktım.

o gün bugündür,ne kendim ne de bir yakınıma esp'siz araba hayatta aldırmam..
ben usta şöförüm , kral şöförüm ,pist şöförüyüm ,usta yarışçıyım diyenler eminim ki aynı durumda kalsaydı ve araçlarında esp olmasaydı buraya yazı yazacak durumda olmazlardı.

tolkim bırak ESP'yi roll cage olduktan sonra..
biri güvenlik ekipmanı biri güvenlik sistemi 2'sini karıştıran bilgime kıt diyen engin bilgili insanlar doğru biliyodur boşver.. :D

Geri
Üst Alt