Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Cordoba/İbiza problemli ön takım modifiyesi

Az önce Antalya'da Başaran yetkili servisten sipariş verdim. Çifti 82TL. Güncel fiyat olması açısından yazıyorum. Haftasonu değişimi yaptırıp fırsat bulursam detaylı fotoğrafları paylaşacağım.

Selamlar; parçalar 1 günde elime ulaştı. Servise takma ve rot&balans ne kadar tutar diye sordum, 300TL civarı cevabını alınca, hadi bana eyvallah moduna girdim.

Cumartesi günü sanayideki ustamda yaptıracağım (Max.100TL'ye), detaylı işlem fotoğrafları da ardından gelecek.
CAM01504.jpg

Saygılar

Ekli dosyalar

• CAM01502.jpg
    CAM01502.jpg
    806.9 KB · Görüntüleme: 33
  • CAM01504.jpg
    CAM01504.jpg
    50.6 KB · Görüntüleme: 62
Arkadaslar aracimi otorapora goturup ekspertiz yaptirmak istiyorum. Aracimin eksiklerimi gereksinimlerini gormek istiyorum.

Sanirim suspansiyon ve yaylar artik lackalasti. Konuyu komple okudum. Salincak burclarinida degistirmeyi dusunuyorum.

Acaba otorapora goturmeme gerek varmi? Cunku aracim frenlerinden yuruyen aksamindan memnun degilim.

Sizin tavsiyeleriniz nelerdir

allahtan konu hortlamış :D bu konuyu açan bu burcları bulan her kimse bana getirin alnından öpcem :D sırf sertlikten dolayı amortisorleri bile hususi değiştirdim bilstein taktım.yaylandık iice bu sefer ön takım tıkırtısı duyuluyor bazen hala var.hemen siparişi geçecem aradım doğuşu kargoyla gönderecek.tıkırtıdan bıktım halbukı yenı değiştirdim iç aks salıncak burclarını vs.ama memnun değilim...akslar boşluk kalmadı :) heyecan bastı birden inş doğrudur olan 80 lirama olsun denicem cupra burclarını. ölçüler hakkın arayışa girdim olur mu acaba 2007 cordoba 1.4 tdi yoksa 2000-2004 model arası benzınlı corodba ibizalaramı oluyor bu.biri bişi desin yahu çabuk olun :) @eneSene ve tdi motor sahip gençler

allahtan konu hortlamış :D bu konuyu açan bu burcları bulan her kimse bana getirin alnından öpcem :D sırf sertlikten dolayı amortisorleri bile hususi değiştirdim bilstein taktım.yaylandık iice bu sefer ön takım tıkırtısı duyuluyor bazen hala var.hemen siparişi geçecem aradım doğuşu kargoyla gönderecek.tıkırtıdan bıktım halbukı yenı değiştirdim iç aks salıncak burclarını vs.ama memnun değilim...akslar boşluk kalmadı :) heyecan bastı birden inş doğrudur olan 80 lirama olsun denicem cupra burclarını. ölçüler hakkın arayışa girdim olur mu acaba 2007 cordoba 1.4 tdi yoksa 2000-2004 model arası benzınlı corodba ibizalaramı oluyor bu.biri bişi desin yahu çabuk olun :) @eneSene ve tdi motor sahip gençler
Abi telefonda da konuştuk ama bence uyar. Sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Bizim araçlar 2002-2009 arası herşeyleri aynı. Kasa değişene kadar herşeyi aynı, ufak tefek makyajlar hariç

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi telefonda da konuştuk ama bence uyar. Sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Bizim araçlar 2002-2009 arası herşeyleri aynı. Kasa değişene kadar herşeyi aynı, ufak tefek makyajlar hariç

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
gerci 2007 tdi benımkısı belkı makyajlı kasa 2008-2009 da sıkıntı olabilir bakalım

gerci 2007 tdi benımkısı belkı makyajlı kasa 2008-2009 da sıkıntı olabilir bakalım
beyler dün aracımın yürüyen aksamını düzelttirdim.
şunu belirteyim; sizin önerdiğiniz içi dolu burç benim aracımda takılıymış zaten. usta bu çok ses yapar, seat bu parçada revizyona gitti şeklinde uyardı ve ön salıncak arka burcu değiştirdi. bununla beraber patlak ön amörtisorler, viraj denge cubugu burçları ve z rot lar değişti.
değişimi inanılmaz farketti. çukurlara girdiğimde o çıkan çatırtıların dan dun seslerin hepsi kesildi. bence o içi dolu parçayı kullanmayın arkadaşlar. nacizane tavsiyem. aracım 2004 model 215000 kmde, sanki 2010 model 60000km de gibi.

beyler dün aracımın yürüyen aksamını düzelttirdim.
şunu belirteyim; sizin önerdiğiniz içi dolu burç benim aracımda takılıymış zaten. usta bu çok ses yapar, seat bu parçada revizyona gitti şeklinde uyardı ve ön salıncak arka burcu değiştirdi. bununla beraber patlak ön amörtisorler, viraj denge cubugu burçları ve z rot lar değişti.
değişimi inanılmaz farketti. çukurlara girdiğimde o çıkan çatırtıların dan dun seslerin hepsi kesildi. bence o içi dolu parçayı kullanmayın arkadaşlar. nacizane tavsiyem. aracım 2004 model 215000 kmde, sanki 2010 model 60000km de gibi.
gercekten enteresan...şimdi biri yağlı biri yağsız...konuyu birinci sayfadan itibaren okursanız herkesin ortak bir memnunıyet verici yorumları okumuş olursunuz.her yenı takılan parçada araba yenılenmış gibi olur.burda performansı önemli parçanın dayanıklılığı.modifyedir cupra salıncak burcu.frenlemede aracı sağ sol yalpalanarak durmasına faydası var.herkes memnun konuyu şayet okursanız bilmeyen adam için insanın aklına şüphe soktunuz :D

gercekten enteresan...şimdi biri yağlı biri yağsız...konuyu birinci sayfadan itibaren okursanız herkesin ortak bir memnunıyet verici yorumları okumuş olursunuz.her yenı takılan parçada araba yenılenmış gibi olur.burda performansı önemli parçanın dayanıklılığı.modifyedir cupra salıncak burcu.frenlemede aracı sağ sol yalpalanarak durmasına faydası var.herkes memnun konuyu şayet okursanız bilmeyen adam için insanın aklına şüphe soktunuz :D
ben konuyu en başından okumuştum zaten ki tecrübeli arkadaşlardan yardımda istedim önceki mesajlarımda. velhasıl kendi tecrübemi aktarmak istedim sadece. araçtan çıkan burcun koduyla sizlerin önerdiği burcun kodu da tutuyor. dediğim gibi parça daha sonra revize edilmiş. arkadaşların şikayetçi olduğu parçadan da farklı bir burç takıldı araca. sizlerin önerdiği burç gibi içi ne tam dolu, nede şikayetçi olunan burç gibi içi fazla boş. dediğim gibi aracımın yürüyen aksamında bir kaç parça birden değişti. bunların hepsinin değişimi düzelmeye yardımcı olmuştur. frenle alakalı olarak ondanda şikayetim vardı aracımda. fren anında abs acıyordu her seferinde. bunlarla birlikte fren hidroliğide değişti ve başarılı bir sonuç elde ettik. abs gerektiğinde devreye giriyor artık. bu işler bir yerde deneme yanılmadır. :) denedik beğendik.

Geri
Üst Alt