Rolanti problemi | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Rolanti problemi

msalih

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Eki 2012
Mesajlar
31
Beğeniler
6
#1
Arabada benzinde çalıştırdığımda 1000 devri biraz geçer halde çalışıyor. aradan 1 dk felan geçince araba kendi kendine devrini yükseltiyor 2200 devir civarına geliyor ve devamlı gaz veriyormuş gibi orada kalıyor. arabayı tüpe aldığımda sorun düzeliyor devir tekrar 900 e düşüyor ve orada kalıyor. daha öncesindede yolda giderken bunu yapıyordu ama kısa süreliğine sonra eski şekline geliyordu.
gaz kelebeğine haftasonu baktırmıştım temizdi.
Sanayiye gidip göstermedim işlemleri yapan ustam burada değil şu anda daha sonra gelecek.
Problemin sebebi ne olabilir acaba anlayamadım. Motoru geri toplarken müşürlerden birini takmayı mı unuttuk acaba diye düşünüyorum açıkta hiçbir kablo göremedim.

Çözüm: Bugün araca benzinde bindim sürekli sorun kendiliğinden düzeldi bakalım ileride aynı sorunu çıkartmaz inşallah
 

yukcell88

Kayıtlı Üye
Katılım
8 Eyl 2011
Mesajlar
1,521
Beğeniler
551
#2
ALINTIDIR...

Golf2 motoru kullanan aracımızın Bakımlarını ( Yağ,yağ filt.,buji) zamanında yaptırttıgımız sürece Gazlı araba olarak nitelendirirsek ve normal sürüslerde en az en kötü ihtimallerde 350 - 400 bin km rektefiye istemeden binecegimizi öğrendik ( Bizim aracımız 190 bin de ) ve bu aracta ogrendıgımız en onemlı konu ıse Sibop diğer adı ile Subap ayarı.. araştırmalarımıza göre otomatik bir motora sahibiz yani sibop ayarlarını kendi yapan kendine bakım yapan bir motor.. evet yanlış duymadınız.. bu bilgiyi Ankarada Volvo firmasının kendi bünyesindeki bir servis den öğrendik isim vermek istemıyoruz burada :) sibop ayarlatmak ıcın hıc bır yere basvurmanıza gerek yok.. Bu grup daki araçlar için aracı ayda sadece 1-2 gün hiç kullanmadan park halinde bırakırsanız araç motordaki yağı tamamen süzerek ihitiyacı olan sibop ayarını kendi ayarlıyor ve siboplar sıkıyor.. ( Denendi ) denememiz sonucunda bunu gördük aracı iki gün hiç kullanmadan beklettik ve volvo servisinin tavsiyesi üzerine aracı çalıştırıp sadece bir kere gaz verip 10 dakika hareket etmeden bekledik.. araç bu sırada kendi kendine gaz verdi titredi duzeldi vs derken.. bu işlem sonucunda motorun calısma sesı tıtremesı vs gıbı seylerde gozle gorurulur kulakla duyulur sonuclar elde ettık.

1.8 GLX için...