Plakayı Direk Tampona Monteleme Hakkında ? | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Plakayı Direk Tampona Monteleme Hakkında ?

brs-cn

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaslar,çogunuzda plakalık olmadan sadece plaka var..Ben de yapmayı düşünüyorum yardımlarınızla ama aklımda bi kaç soru işareti var..

• Silikonla mı yoksa çift taraflı bantlamı tutturmak saglıklı..?
  • Yukardaki işlemi yaptıkdan sonra geri sökmek istedigimizde arabanın boyasına zararı var mı..?

• Üçüncü olarak plakalıgın montelenen(plakanın arka kısmı) yeri haricinde reklam yazan kısmı kırsak onun üzerine silikon veya bant yapsak olmaz mı..?

errddm

Kayıtlı Üye
Ben 2 aracımda da plakalıkları söküp , yapıştırdım..En son ibizada sadece çift taraflı bant kullandım..Önemli olan faktör seçeceğiniz bant ve yapıştırma şekli..Ben 3M in bantını aldım..

Bantları plaka yüzeyine dik yapıştırmanızı tavsiye ederim..Yatay yapıştırıldıgında , yıkama ve yagmur sırasında , akan su bantı yıpratıyor..dikey oldugunda aralarında kanallardan akıyor , yine yıpranıyor tabiki ama yatay a göre daha az..

errddm

Kayıtlı Üye
Valla ibizada ilk yapıştırdıgımda , ki tamamen bastırmamıştım , yamuk oldugunu farkettim..Çıkarmayı denediğimde baya zorlandım..Plaka hafif yamuldu ,elimle düzelttim..Boyada bir sorun olmadı..Bir kaç tanıdığım yapıştırılan plakayı sökmek için alkol ve misina kullandı..Boyaya zarar vermeden o şekilde söktüler plakayı..

mrtcntkn

Kayıtlı Üye
plakam app olunca vidaladım ki sökmesi takması kolay olsun :)

galiiip

Kayıtlı Üye
kesın cozum cıvt taraflı bant ve sılıkon aynı anda ben boyle yaptım ve cıkarmanın ımkanı yok fakat servıste ınce celık bır ıple cıkartıyolar boyayada zarar vermeden cıkması zor bence ztn neden plakayı cıkarma geregı duycaksınız kı?

anfor

Kayıtlı Üye
582623_364464966933343_100001095281459_975623_1079573416_n.jpg çift taraflı bant ve güçlü silikonla yapıştırdım plakanın kenarlarında siyah boyalarıda asetonla sildim gayette güzel oldu fakat çıkarırken boya zarar görebilir. önceki aracımda da aynısını yaptım plakam 10 ABS' idi bartınlı bi arkadaş aldı plakayıda çok beğendi o yüzden o plakayı kullanıcam değiştirmiycem dedi sende satarken verirsin plakayı gider.

cgty18

Kayıtlı Üye
sadece 3m bant (çift taraflı) kullandım, hicbirsey olmadı.. sokerkende hicbir zararı yok, ama silikon zarar verir, bence sadece 3m bant yeterli,

RedLine

Kayıtlı Üye
kesinlikle silikon kullanma. yalnızca sağlam bir çift taraflı bant işini görecektir