Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Plakayı Direk Tampona Monteleme Hakkında ?

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında brs-cn tarafından paylaşıldı.

1. brs-cn

brs-cn SCW Üyesi

156
    22
    18
    Merhaba arkadaslar,çogunuzda plakalık olmadan sadece plaka var..Ben de yapmayı düşünüyorum yardımlarınızla ama aklımda bi kaç soru işareti var..

• Silikonla mı yoksa çift taraflı bantlamı tutturmak saglıklı..?
    • Yukardaki işlemi yaptıkdan sonra geri sökmek istedigimizde arabanın boyasına zararı var mı..?

• Üçüncü olarak plakalıgın montelenen(plakanın arka kısmı) yeri haricinde reklam yazan kısmı kırsak onun üzerine silikon veya bant yapsak olmaz mı..?

2. errddm

errddm SCW Üyesi

25
    17
    3
    Ben 2 aracımda da plakalıkları söküp , yapıştırdım..En son ibizada sadece çift taraflı bant kullandım..Önemli olan faktör seçeceğiniz bant ve yapıştırma şekli..Ben 3M in bantını aldım..

Bantları plaka yüzeyine dik yapıştırmanızı tavsiye ederim..Yatay yapıştırıldıgında , yıkama ve yagmur sırasında , akan su bantı yıpratıyor..dikey oldugunda aralarında kanallardan akıyor , yine yıpranıyor tabiki ama yatay a göre daha az..

Bunu beğendi. brs-cn bunu beğendi.
  3. brs-cn

brs-cn SCW Üyesi

156
    22
    18
    Sökerken sorun oluyo mu..

4. errddm

errddm SCW Üyesi

25
    17
    3
    Valla ibizada ilk yapıştırdıgımda , ki tamamen bastırmamıştım , yamuk oldugunu farkettim..Çıkarmayı denediğimde baya zorlandım..Plaka hafif yamuldu ,elimle düzelttim..Boyada bir sorun olmadı..Bir kaç tanıdığım yapıştırılan plakayı sökmek için alkol ve misina kullandı..Boyaya zarar vermeden o şekilde söktüler plakayı..

5. brs-cn

brs-cn SCW Üyesi

156
    22
    18
    Teşşekkürler Erdem tavsiyen için..

Bunu beğendi. errddm bunu beğendi.
  6. mrtcntkn

mrtcntkn SCW Üyesi

1.653
    323
    83
    plakam app olunca vidaladım ki sökmesi takması kolay olsun :)

7. galiiip

galiiip SCW Üyesi

136
    18
    18
    kesın cozum cıvt taraflı bant ve sılıkon aynı anda ben boyle yaptım ve cıkarmanın ımkanı yok fakat servıste ınce celık bır ıple cıkartıyolar boyayada zarar vermeden cıkması zor bence ztn neden plakayı cıkarma geregı duycaksınız kı?

8. anfor

anfor SCW Üyesi

79
    24
    8
    582623_364464966933343_100001095281459_975623_1079573416_n.jpg çift taraflı bant ve güçlü silikonla yapıştırdım plakanın kenarlarında siyah boyalarıda asetonla sildim gayette güzel oldu fakat çıkarırken boya zarar görebilir. önceki aracımda da aynısını yaptım plakam 10 ABS' idi bartınlı bi arkadaş aldı plakayıda çok beğendi o yüzden o plakayı kullanıcam değiştirmiycem dedi sende satarken verirsin plakayı gider.

9. cgty18

cgty18 SCW Üyesi

107
    22
    18
    sadece 3m bant (çift taraflı) kullandım, hicbirsey olmadı.. sokerkende hicbir zararı yok, ama silikon zarar verir, bence sadece 3m bant yeterli,

Bunu beğendi. coccinea bunu beğendi.
  10. RedLine

RedLine SCW Üyesi

4.853
    1.283
    113
    kesinlikle silikon kullanma. yalnızca sağlam bir çift taraflı bant işini görecektir

Bunu beğendi. coccinea bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş