Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Passat CC vs CLA 200 AMG

Segmente takılmayın arkadaşlar. Logan A3 te C segmenti araçlar. Ikisini kıyaslayabilir misiniz. Evet amg biraz aksesuarla daha fazla maliyetli olabilir, CC den kalitesiz demek bence yanlış olur. Segmenti düşük diye nitelendirmemek gerekir. Sonuçta dingil mesafe olayı var. Hele reno aracına binmek demek kesinlikle doğru değil. Ben passatı çok seven bi insanım 8 ay bekleyin demeselerdi passat alacaktım. CC zaten başka bir alemde bir araç. Benim param olsa merco bmw ve belki audiye bakarım. çıktığınız rakam çok iyi o yüzden vw e para yatırmayın. CC ikinci elleri 80-90 bin civarı var ama AMG hala 100 binin üzerinde.

CC güzel ama bence o parayı etmez. cla hem yeni hem kalite algısı macarda olsa mercedes..
Diğer bir alternetif c 180 düşünmez misiniz? Avangarde falan olur o fiyata..

cc güzel dıştan ama iç dizayn kesinlikle bi farkı olmalıydı normal passattan.. kara meşe gerçekten bi farklı renk..

Önerileriniz için teşekkür ederim,ikisinide bu hafta içi yakından inceleyecegim sizinlede paylaşacagım..

Bugün Mengerler ve Dogusta iki aracıda inceledim,CC nin ve CLA nın test sürüşünede katıldım kısaca sizlere bende oluşan intibalarını ileteyim

İki aracı karşılaştıracak olursam halihazırda bir mercedes E 250 Cabrio kullanıcısı olarak CLA Mercedesin iç mekanını ve malzeme kalitesini hiç begenmedim,önde konsolun üstüne topkapı-sefaköy minibüscülerinin kullandıgı tarzda koydukları fecahat ekran inanılmaz kötü duruyor,arka koltuklarda oturan 1.75 in üstünde olan arkadaşlar saçları ile tavanın tozunu alacaklardır kesin,156 hp motor yeterli yakıt tüketimi makul seviyelerde 7 ileri şanzumanı zaten biliyorum.Aracın dış görünümü çok iyi tam sportif bir görünüm mevcut.CLA AMG 200 ün başlangıc paketi 110 binden başlıyor,opsiyonlar inanılmaz pahalı en düşük opsiyon 1000 tl civarından başlıyor ve onu alırsan bunu almak zorundasın,bunu almazsan bunu alamazsın gibi abuk sabuk opsiyonlamaları var,donanım hastası biri olarak biraz ekleme ile aracın fiyatı 125 bin liraya çıktı ki bence bu araca degmez..

CC izlenimime gelince aracın iç mekandaki ferah hissi hemen sizi sarıyor,inanın bana malzeme kalitesi olarak CLA dan çok daha iyi,standart donanımı neredeyse full e yakın size ekletecek sadece cam tavan ve led gündüz sürüş farlarını bırakıyor,coupe gibi akan arka çizgisinden dolayı arkada oturan uzun boylular tavan sıkıntısı yasayabiliyor ama genişlik ve diz mesafesi olarak iyi..Aracın performansına gelecek olursak 160 hp lik 1.4 tsi motor 1500 kilo agırlıga göre cok iyi bir performans veriyor yakıt ortalaması ise bu agırlıktaki bir arabaya göre çok iyi kullandıgım arac 17 inclik lastiklerle ortalama 8.0 lardaydı..

Araca siyah renk cam tavan,led gündüz farı,klimatronik,arka elektrikli perde 18.inc interlagos,anahtarsız giriş ve çalıştırma keyless access eklettigimde 2.34 kurdan 99 bin lira fiyat aldım indirimiyle..

Ekimin ilk haftasındada teslimat yapabiliyorlar..

CC tabiki..Kur açıklaması yapacaklar haftaya,absürt bir kur belirlemezlerse siparişini gecmeyi düşünüyorum..Şu an 2.34 1 hafta önce 2.29 du sabitte..

BU arada CC nin bagajını söylemeyi unutmuşum,ben içine girerim ve sizde kapagı kapatabilirsiniz,sanırım acıklayıcı olmuştur:)

Biz anahtarsiz giris yoktu sanirim ellerinde vardi arac hatta 3 hafta once 86 bin fiyat almistik filo indirimi dahil..hayirli olsun simdiden cc daha iyi bi arac kesinlikle..

Geri
Üst Alt