Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

P21W Led Ampül Seçimi

Arkadaşlar, internette gezinmelerin sonucunda arıza ışığı yakmayan gündüz farı için LED ampülleri sonunda buldum..

[h=1]382 Ultimate Canbus 92 SMD LED Bulb[/h]Tabi aklıma takılan bazı şeyler var, 92 adet led olması sebebiyle yuvayı eritme veya aşırı ısınma gibi bir sorunla karşılaşır mıyız?

Bu arada buna benzer LED'lerin sinyallere uygulanmış hallerini de buldum, bir bakın derim :)

Şimdi üzerinde kullanılan ledler muhtemel 3528 serisi. Tek çipli ve ortalama 20-25ma civarında akım taşımakta. Tabi burda bağlantı şekli de önemli. (Seri/Paralel/Cascad). Smd lerin datasheetine göre bağladıysa eğer (muhtemel öyle bağlamamıştır, çünkü ortalıkta o kadar direnç görünmüyor) nerdeyse 21W'a eşdeğer bir direnç takmış olması gerekiyor. O da ciddi bir ısınma yapar. Onun haricinde gruplama yaptıysa eğer bağlantıda; o zaman da nasıl bir gruplama yaptığına bakmak gerekir ki o zaman ısınıp ısınmadığı söylenebilir. Yani burda ısınmayı belirleyen eşdeğer direnç. Ne kadar küçükse o kadar az ısınır.

bence de baya pahalı, satıcı direk uyum sağladığını söyledi bu arada..

abı uyumluymusta pahalı ıste aslında toplu alımla fıyatı dusurse guzel gbı gorunuyor sole fıyatı dusuk olsa bende alamyı dusunurdum ve bır kac kısı daha cıkar dıye dusunuyorum

Biraz kendi konumu hortlatmış olacağım ama bu üründen deneyen arkadaşlar varmı merak ettim, acaba başarılı sonuç alabildiler mi..

Leon Gündüz Farı LED

Aynısını ben yurt dışından sipariş verdim, 10 güne kadar teslim almış olurum. Denedikten sonra paylaşırım 3 takım fazladan aldım. Denedikten sonra problem yaşamazsam fazla olanları daha uygun fiyattan satarım :) Burak sen zaten bekle bir tanesi senin için ;)

Daha önce benzer bir ürün getirtmiştim, arıza lambası yakmıyor ama biraz zayıf yandığından dolayı şimdi bundan sipariş geçtim bu biraz daha pahalı bir ürün eminim ki daha parlak yanacaktır, epeydir zayıf şekilde kullanıyorum, problem yok.

Aynısını ben yurt dışından sipariş verdim, 10 güne kadar teslim almış olurum. Denedikten sonra paylaşırım 3 takım fazladan aldım. Denedikten sonra problem yaşamazsam fazla olanları daha uygun fiyattan satarım :) Burak sen zaten bekle bir tanesi senin için ;)

Daha önce benzer bir ürün getirtmiştim, arıza lambası yakmıyor ama biraz zayıf yandığından dolayı şimdi bundan sipariş geçtim bu biraz daha pahalı bir ürün eminim ki daha parlak yanacaktır, epeydir zayıf şekilde kullanıyorum, problem yok.

Hadi bakalım sabırsızlıkla bekliyoruz :) kaç ledli bir ürün bu yeni aldığın ampül?

Geri
Üst Alt