P21W Led Ampül Seçimi | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

P21W Led Ampül Seçimi

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında tanilak tarafından paylaşıldı.

1. tanilak

tanilak
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere Xenon Far olan araçlarımızda DayLight yuvalarına normal P21W ampül konmuş ve arıza ışığı yakmayan LED'lerle beni değiştirin diye bağırıyorlar :)

Bu konuda herhangi bir ampül deneyen arkadaşımız var mıdır? Ayrıca ön ve arka sinyallerdeki ampül çeşidi ne bilmiyorum ama onları da deneyen arkadaşlar var ise tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim..

Ben internette biraz araştırdım ve aşağıdaki ampülün çalıştığını gördüm, tabi gel de bul bu ampülü :)

LED-382-DRL-1a.jpg

Bunu beğendi. Çöllü bunu beğendi.
  2. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

Beğenileri:
    3.977
    Ödül Puanları:
    113
    ben bu ampulu denedim çalışıyor ama arıza yakıyor.. link yada parça kodu varmı varmı acaba farklı bir model mi ?

3. tanilak

tanilak
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    28
    bu ürüne dair bi foto daha buldum :)

LED-382-DRL-3a.jpg

sanırım bu ürün LED 382 40 SMD

Hatta bu konuyu mümkünse komple okumanı tavsiye ederim, adam sonunda ampül olayını becermiş :)

4. Çöllü

Beğenileri:
    3.977
    Ödül Puanları:
    113
    Yakından Görünce fark ettim benim taktığım bu değildi..

Yabancı sitelerden başka satışı varmı türkiyede acaba bir denesek?

5. tanilak

tanilak
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    28
    bi araştırıcam şimdi ve tekrar dönücem, acaba başka nerelerden temin edebiliriz diye.. bu arada ön-arka sinyal ampüllerinin tipleri de P21W mi?

6. Çöllü

Beğenileri:
    3.977
    Ödül Puanları:
    113
    Evet Sinyallerde Aynı Arkayı Sökmedim Hiç de ön Aynı Sadece çift Duylu değil :eek:key:

7. Çöllü

Beğenileri:
    3.977
    Ödül Puanları:
    113
    Ama sinyallerde hoş olmaz diye düşünüyorum zannımca ;)

Sinyaller için Osram koyu turuncu var çok Daha güzel ve uzun ömürlü :eek:key:

8. tanilak

tanilak
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    28
    sinyallerin üzerinde yan sinyallerde de olduğu gibi sarı bir kapak var, turuncu ampülle daha çok bayılmaz mı (yoksa o ampülün yansıması mı)? ayrıca led takma amacımız kısa sürede etkili bir şekilde yanıp sönme olayı değil mi :)

9. Çöllü

Beğenileri:
    3.977
    Ödül Puanları:
    113
    Yok Yahu Sinyallere bence hiç gerek yok hem öyle sık aralıklarla o ledlerin ömrü en fazla bir hafta olur Led yapısı gereği kesik kesik Yanmaya dayanıklı Değildir..Arka sinyaller için dediğin doğru da ön sinyallerin üzerinde herhangi bir renkli cam yok bildiğim kadarıyla görünen sarılık tamamen ampulun kendi rengi ama osram hakikaten çok tatlı yanıyor sinyallerde :eek:key: hatta parklarda bir dene bak gör beğeneceksin :eek:key:

Bunu beğendi. strider bunu beğendi.
  10. tanilak

tanilak
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    28
    al o zaman sana fikir ayrılığı,

adamlar her yere led koyuyorlar yanıp sönmeye mi dayanamıyacak, koskoca bmw merco'ya ayıp ediyorsun, adamlar sinyal verdimi gözlerimiz ışıl ışıl oluyor :))

far olayına tekrar bakmalı dediğin gibi, bu arada arkanın kapak olduğuna emin miyiz o zaman?

Sayfayı Paylaş