Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Orijinal Kol Dayama?

leon için verdigin ilandaki kolcak ile orjinali arasında uzaktan yakından bi alaka olmadıgı için ve hoş durmayacagını dusundugumden dolayı pek tercih etmem(en azından benim fikrim :D ) buarada cezmi abi leon kolcak için hayırlı haberlerini bekliyoruz....

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

leon için verdigin ilandaki kolcak ile orjinali arasında uzaktan yakından bi alaka olmadıgı için ve hoş durmayacagını dusundugumden dolayı pek tercih etmem(en azından benim fikrim :D ) buarada cezmi abi leon kolcak için hayırlı haberlerini bekliyoruz....

Benim verdiğim ilan sadece bir örnekti :) Yani neden bu kadar ucuzları var iken gidip 400 küsür liraya alıyorsunuz kolçakları? Hani fark nedir bu durumda ki onu merak ettim...

gelişme yokmu acaba

gelişme yokmu acaba

Benim verdiğim ilan sadece bir örnekti :) Yani neden bu kadar ucuzları var iken gidip 400 küsür liraya alıyorsunuz kolçakları? Hani fark nedir bu durumda ki onu merak ettim...

görüntü kaba olduğu için rahatsız edici duruyor
orjinaline gör daha yüksek olduğundan rahatsız ediyor
belli bir zaman sonra kullanıma bağlı aşımalardan ses yapıyor rahatsız ediyor.

orjinaline gör daha yüksek olduğundan rahatsız ediyor
belli bir zaman sonra kullanıma bağlı aşımalardan ses yapıyor rahatsız ediyor.

dmRhn Nickli Üyeden Alıntı: Benim verdiğim ilan sadece bir örnekti :) Yani neden bu kadar ucuzları var iken gidip 400 küsür liraya alıyorsunuz kolçakları? Hani fark nedir bu durumda ki onu merak ettim...

Temel fark şu: Orjinal kolçak aracın şasesinde bulunanve önceden hazır olan yere montaj yapılıyor. Bu iş için karosere ilave bir işçilik kaynak, delik vs yapılmıyor. Şaseye yapılan montajdan dolayı kolçak çok rijid oluyor. Fabrikasında takılan ile hiç fark yok birebir aynı. Ne ses yapar nede kırılır. Universal kolçaklar ise rijid değil rassal bir şekilde vidalanıyor ve zaman ile deforme oluyor. Rijid olsun diye karasore vidalarsanız da metal aksamı deliyorsunuz. Delik etrafında kaplama vs kalmıyor. Buradan da korozyon ve izalasyon sorunları başlayabilir. Mümkün ise bu riskleri almamak lazım.

merhaba arkadaşlar..
öncelikle aranıza yeni katıldım ve yeni ibiza sahibi oldum..Arabayı alırken bende kol dayama olmadığını farkettim..Sonra yetkili satıcıya sordum..Ne kadar bu kol dayama diye..yanlış hatırlamıyorsam 540tl dedi..Ertesi gün arabanın evrakları için birdaha gittim seat bayisine bana kol dayamanın fiyatını 375tl ye bırakabileceğini söyledi..ama montaj dahilmi bilmiyorum..

Geri
Üst Alt