Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Meguiars Ürünleri Hakınnda Deneyimleriniz ??

Yusuf basamakları aşagıya yazayım.Polisajdan önce kil yapmayı unutma....

1-yıkama
2-kil
3-m105 veya m85 cuttıng yada polıshıng pedle
4-m205
5-m66 veya m21 kullanabılırsın.
6-m26 bunun yerıne farklı bır markanın waxını onerırım.Senın aracın boyasına ozellıkle Fk1000p

mehmet abi bu yazdıklarını bıraz daha acarsan cok memnun olurum :)

mehmet abi bu yazdıklarını bıraz daha acarsan cok memnun olurum :)

1.basamak yıkama Apc kullanarak bıraz daha detaylı yıkayacaksın.
2.basamak kil boyayı polısaja hazırlamak ıcın pılshten once yapılması gerekır.Yıkama ıle cıkmayan boyaya yapışan parcalar temızlenır.
3.basamak m105 veya m85 Çizik gidermede kullanılan aşındırıcı ürünler polishing veya cuttıng pedle uygulanır.
4.basamak m205 polishten sonrakı asamada harelerı almak için uygulanır.fınıshıng pedle genelde uygulanır.
5.basamak m66 yüzey temizleyici yeni boyada güzel parlaklık verir.M21 ise sealanttır.Bunların dıger urunler gıbı asındırıcılıgı yoktur.
6.basamak m26 waxtır.

Bence wax olarak Fk1000p kullan cok guzel bır urun acık renklerde guzel ıs yapıyor ve koruyuculugu m26 ya gore cok daha fazladır.

MEg ürünleri kolay ulaşılabilirliği ve nispeten makul fiyatları ile güzel ürünler, ancak her kimyasal gibi bu ürünlerin her birinin ayrı uygulama şekli/pedi/süngeri vardır, bunlara sahip değilseniz, daha önce de yapmadı iseniz, kötü sonuç + derin çiziğe de sahip olabilirsiniz.
Kil / 105veya85 bir nevi zımparadır, en basit örneği ile kil ile çalışırken 34 nolu sıvı ile ıslatmanız en iyi sonucu verir. 105/85 in uygulama pedi ve çalışılacak cihazın devri farklıdır, mesela bu ürünleri piyasada sıkça satılan ve ucuz olan egzantrik polisaj makinesi ile kullanırsanız, boyaya bile zarar verirsiniz. Dikkat.
Şahsi tavsiyem: pasta+cilayı bir yerlerde yaptırın. Daha sonra aynı gün ve hemen 21 i yedirerek sürün. Sonrasında Nxt veya 66 yı 3-4 ay da bir kullanın. Yıkamalarda, ıslakken Sonax hızlı cila da muhteşem sonuç verir. Veya kuru iken parlatmada 34 kullanılır.
34 ilginç bir ürün, direkt boyaya değil, havaya fıslanıyor, boyaya yağan minnacık partiküller mikrofiber ile silinince güzel parlıyor. Ama Sonax daha pratik ve hızlı.

Ayda bir kez NXT uyguluyorum kendim...Oldukça memnunum..

MEg ürünleri kolay ulaşılabilirliği ve nispeten makul fiyatları ile güzel ürünler, ancak her kimyasal gibi bu ürünlerin her birinin ayrı uygulama şekli/pedi/süngeri vardır, bunlara sahip değilseniz, daha önce de yapmadı iseniz, kötü sonuç + derin çiziğe de sahip olabilirsiniz.
Kil / 105veya85 bir nevi zımparadır, en basit örneği ile kil ile çalışırken 34 nolu sıvı ile ıslatmanız en iyi sonucu verir. 105/85 in uygulama pedi ve çalışılacak cihazın devri farklıdır, mesela bu ürünleri piyasada sıkça satılan ve ucuz olan egzantrik polisaj makinesi ile kullanırsanız, boyaya bile zarar verirsiniz. Dikkat.
Şahsi tavsiyem: pasta+cilayı bir yerlerde yaptırın. Daha sonra aynı gün ve hemen 21 i yedirerek sürün. Sonrasında Nxt veya 66 yı 3-4 ay da bir kullanın. Yıkamalarda, ıslakken Sonax hızlı cila da muhteşem sonuç verir. Veya kuru iken parlatmada 34 kullanılır.
34 ilginç bir ürün, direkt boyaya değil, havaya fıslanıyor, boyaya yağan minnacık partiküller mikrofiber ile silinince güzel parlıyor. Ama Sonax daha pratik ve hızlı.

Kil için Quik detailer daha güzel oluyor.Bazı kıllerde buna bıle gerek yok detarjanlı su iş gorebılıyor.Kil yanında kullanıolanın amacı sadece kili kaydırmak M34 kil için lüks kaçar.105/85 rahat rahat kullanılabılır.En guzeli spot test yapmak

Merhaba arkadaşlar,
Burada yazan 2 sayfayı okudum ve latince ders dinlemiş gibi hissettim kendimi:rolleyes:Bilgileriniz çok etkileyici.
Sizlere bir soru soracağım.
Konuyla çok da ilgili olmasa, aracım daha 2,5 aylık olduğundan yıkama ve bakım olayında bilginize başvurmak istiyorum.
Bizim şirkette basınçlı yıkama ve köpük makinesi var, aracı her hafta bizzat kendim yıkıyorum ve mikrofiber bezle kurutuyorum. Artık köpük olarak ne kullanıyorlarsa bilmiyorum.
Araçta boya koruma mevcut ve metalik siyah renk.
Aracı yıkadıktan sonra veya yıkama esnasında Meguiars'ın hangi ürünlerini kullanayım, sizden bu konuda yardım istiyorum. Hani arada cila falan atayım diye:)

Merhaba arkadaşlar,
Burada yazan 2 sayfayı okudum ve latince ders dinlemiş gibi hissettim kendimi:rolleyes:Bilgileriniz çok etkileyici.
Sizlere bir soru soracağım.
Konuyla çok da ilgili olmasa, aracım daha 2,5 aylık olduğundan yıkama ve bakım olayında bilginize başvurmak istiyorum.
Bizim şirkette basınçlı yıkama ve köpük makinesi var, aracı her hafta bizzat kendim yıkıyorum ve mikrofiber bezle kurutuyorum. Artık köpük olarak ne kullanıyorlarsa bilmiyorum.
Araçta boya koruma mevcut ve metalik siyah renk.
Aracı yıkadıktan sonra veya yıkama esnasında Meguiars'ın hangi ürünlerini kullanayım, sizden bu konuda yardım istiyorum. Hani arada cila falan atayım diye:)

Amator ürünlerden wax olarak meguiars nxt kullanabılırsın.Hızlı cıla olarak sonaxın kırmızı sısede satılanı cok guzel arada bende kullanıyorum.Islakken sıkıyorsun yuzeyı daha sonra sılıyorsun parlatıyor.Meguiars nxt waxın omru uzun degıl onun yerıne collınıte 915 kullanmanı tavsıye ederım.

Amator ürünlerden wax olarak meguiars nxt kullanabılırsın.Hızlı cıla olarak sonaxın kırmızı sısede satılanı cok guzel arada bende kullanıyorum.Islakken sıkıyorsun yuzeyı daha sonra sılıyorsun parlatıyor.Meguiars nxt waxın omru uzun degıl onun yerıne collınıte 915 kullanmanı tavsıye ederım.
Yardımlarınız için çok teşekkürler; bu sonax cilayı ve collinite 915 waxı ne kadar zamanda bir kullanmalıyım sizce?

Geri
Üst Alt