Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon yüksek hızda direksiyon titremesi

ben 2 hafta önce lastikleri değiştirdim.değişimde balans ayarınıda yaptılar fakat dün 140 üzeri titreme başladı.balans ayarını lastikler araç üzerinde yaptırmak daha kesin sonuç veriyor diye duydum.bu konu hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar?

ben 2 hafta önce lastikleri değiştirdim.değişimde balans ayarınıda yaptılar fakat dün 140 üzeri titreme başladı.balans ayarını lastikler araç üzerinde yaptırmak daha kesin sonuç veriyor diye duydum.bu konu hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar?

evet dogru bugun arkadasin a4 aracini goturduk kisliktan yazliga gecmisti 120 den sonra titremeye basliyodu bugun uzerinde yeniden yapildi sorun duzeldi 180 e kadar bi denedik bogaz kopruye dogru sorun yok :thumbup:

yer balansı... ;)

Aynen lastikler üzerindeyken yapılan balans ayarı sorunu kökünden çözüyor en azından bu zamana kadar bene hep öyle yaptırdım sorun yaşamadım hiç

Benim araçta da bir titreme oluyor. Özellikle 90-120 arasında. Ağzımı açıp AAAA yapsam hep titreyerek çıkıyor ses :) Ama biraz daha hızlanınca geçiyor, mesela 150 ye çıksam titreme iyice azalıyor. Neden olabilir?

Benim araçta da bir titreme oluyor. Özellikle 90-120 arasında. Ağzımı açıp AAAA yapsam hep titreyerek çıkıyor ses :) Ama biraz daha hızlanınca geçiyor, mesela 150 ye çıksam titreme iyice azalıyor. Neden olabilir?

Ya Jantın yamuktur yada Lastik Balon yahut Yama vardır.. :eek:key:

Çözümü gene Rot- Balans :eek:key:

Ya Jantın yamuktur yada Lastik Balon yahut Yama vardır.. :eek:key:

Çözümü gene Rot- Balans :eek:key:
Jantlarımda sorun yok Allah'a şükür, lastikler de sağlam. Ama balans yaptırmamıştım, bi gideyim yaptırayım bakalım nasıl olacak.

Jantlarımda sorun yok Allah'a şükür, lastikler de sağlam. Ama balans yaptırmamıştım, bi gideyim yaptırayım bakalım nasıl olacak.

Ben yamuk jantla 6 ay dolaşmışım bana kalırsa hiç bişey yok diyordum aynı sıkıntı vardı dışardan farkedilmez zaten içerden ovalleşir jant gerçi bi sıkıntı olmaz fakat belli hızlarda sallama yapar..

Sen yok diyorsan yoktur yalnız jant içine yapışan taş parşaları bile bir müddet sonra balans ayarını bozuyor tavsiyem aracın üzerinde yaptır balansı :eek:key:

Genelde titremeler balans bozukluğundan olur. Onun haricinde jant yamukluğuda olabilir.

Ayrıca 140la giderken gaza basınca titreme var gazdan çekince titreme yoksa. Motor yada şanzıman kulaklarını kontrol etmeniz tavsiye edilir. Onun haricinde birde akslar yapabilir.

Geri
Üst Alt