Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon vs civic

110 hplık vtecler yanı bır oncekı kasa cıvıcler yenı kasalardan cok daha ıyı yuruyor yenılerı bıraz daha yuklu ve lastık ebatı buyuk oldugundan agır kalıyor bır oncekı kasa bombos bır arac hıcbırsey yok motor sanzıman dıreksıyon dort cam otomatık hafıf kasa cok daha guzel yuruyor hatta 1.6 ieslerden bıle daha guzel gıdıyor.

ies lerde guzeldı ama vteclerde safc flan da takıyolar daha ıyı yurutmek ıcın motor teknolojısınden yırtıyor 110 luklarda b de hondada kendı bunyesındekı motorların cogunun parcaları bırbırıne alıp takmaya musaıt,yok onun kapagı bunun emmesı flan derken 110bg araba cok guzel yuklenebılıyor

Honda forumuna da girilse, herkes Seatları tokatlıyor...
Bu muhabbet böyle devam eder gider. :)
Zaten işin güzel yanı da bunlar...

soyle bırsey sorayım elımızde 1.6 125 hp 152 nm torklu cıvıc ve bırde 1.4 125 hp 200 nm torklu leon var.İkisininde kıloları aynı ıkı aracı arka cekıdemırlerınden bırbırıne baglasak hangısı dıgerını hareket ettırır

110 hplık vtecler yanı bır oncekı kasa cıvıcler yenı kasalardan cok daha ıyı yuruyor yenılerı bıraz daha yuklu ve lastık ebatı buyuk oldugundan agır kalıyor bır oncekı kasa bombos bır arac hıcbırsey yok motor sanzıman dıreksıyon dort cam otomatık hafıf kasa cok daha guzel yuruyor hatta 1.6 ieslerden bıle daha guzel gıdıyor.

İki araçlada denedim 110luk civicte yarım boy öne atıyordum kendimi 3 4 kere denedik ki çok hızlanamadık sonrasını bilemiyorum ama hiçbirinde arkada kalan ben olmadım

Aynı şekilde 110luğun sahibi kuzenim satıp 125lik yeni kasalardan aldı onla denediğimizde benim ona yaptığımın tam tersini o bana yaptı her rollde yarım boy öne attı kendini 1 boya kadar çıkarır gibi oldu öylede kaldık 130lara kadar.

Bende 110lukların daha iyi gittiğini hatta 125liğe teste çıktığımda kuzenimede söylemiştim bunu seninki daha iyi diye ama reelde öyle olmadı pek:) ama 110luk çok daha gidiyor hissi veriyor araç içinde

soyle bırsey sorayım elımızde 1.6 125 hp 152 nm torklu cıvıc ve bırde 1.4 125 hp 200 nm torklu leon var.İkisininde kıloları aynı ıkı aracı arka cekıdemırlerınden bırbırıne baglasak hangısı dıgerını hareket ettırır

lastıgı ıyı olan abı :D

Leon civic in çeki demirini kopartır sürüklerken:D

ies lerde guzeldı ama vteclerde safc flan da takıyolar daha ıyı yurutmek ıcın motor teknolojısınden yırtıyor 110 luklarda b de hondada kendı bunyesındekı motorların cogunun parcaları bırbırıne alıp takmaya musaıt,yok onun kapagı bunun emmesı flan derken 110bg araba cok guzel yuklenebılıyor

sanzımanları bıle bır cok aracına uyuyor k24 k20 kapagı tak vti si sanzımanı koy bır dunya heryerı ıle oynanmıs honda var daha vw grup içinde sanzımanla oynayan ben gormedım.Ben oynayacaktım uydurma olacaktı oda bana gelmez kımse garantı veremıyor kac km gıder dıye

Bence ies ıle 110 lukların en buyuk avantajı kılo ve kucuk ebatlı jant cevırmelerı....

sanzımanları bıle bır cok aracına uyuyor k24 k20 kapagı tak vti si sanzımanı koy bır dunya heryerı ıle oynanmıs honda var daha vw grup içinde sanzımanla oynayan ben gormedım.Ben oynayacaktım uydurma olacaktı oda bana gelmez kımse garantı veremıyor kac km gıder dıye

Bence ies ıle 110 lukların en buyuk avantajı kılo ve kucuk ebatlı jant cevırmelerı....

adamlar motora fazla egılmısler ve herseyın bırbırıne uyması ıse malıyetten dusmek demek aslında gayet mantıklı:) Vw bıze bellı baslı konularda ustunluk saglasada bazı konularda ezıyet edıyor :)

Ben şuan aracım gelmediği için 2009 civic 1.6 125 hp lik kullanıyorum , otomatik vites. Sport mod dahil araç gitmiyor malesef.Manueli bilemicem ama eski aracım astra h 1.6 105 hp daha iyi gidiyordu.125hp nin hiç bir esprisi yok.

Dipnot : Daha öncede leon cupramı (240hp) arkadaşın type-r (200hp)ı ile denemiştim.Herhalde 50 kere felan kalkış ve ara hızlanma yaptık, her seferinde cupram fark açmıştı. :)

ben şöle bişi diyim 2008 medol düz vites vtec le 235kmh yaptım banamısın demiyor bende jetta varken 1.4 tsi 140hp olan motor vtecle kalkış yaptığımda bnm n75 turbonun bi valfi hafif arızalı idi vtec 1 araba boy fark attı eminimki leon u çk rahat geçer kullanıca biter iş ;)

Geri
Üst Alt