Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

leon lpg tecrübelerinizi-tavsiyelerinizi paylaşırmısınız???

Başımız üstünde abicim ne demek, bizde açılıma falan gerek de yok. Neyin açılımını yapmaya çalışıyorlar onu da anlamış değiliz zaten, açılıma dair açıklama isteyen yada soru soranlara da bi dünya zılgıt atıyorlar onu hiç anlamış değilim. Silah bırak ateşkes diyorlar gündemdeki olaylara bak. Bu açılımda bir etnik kökeni kullanıyorlar ama asıl amaç çok daha farklı hiç inandırıcı gelmiyor.

Neyse, konu neydi:) Gaza geldik yine, tüm gün gündemde kalınca yorumlar da etkileniyor bundan.

aynen katılıyorum abicim:)

kESINLIKLE KATILMIYORUM SIZLERE ARKDASALR EGER TÜPÜN KALITELI OLURSA NE CEKISTE NE DE PERFORMANSTA Bİ DEGİSİKLIK OLMAZ.

EGER KI SENE DE 15000KM YOL YAPIYORSAN YA DA FAZLASI HEMEN GİT Bİ BRC TAKTIR AMA IYI ARASTIR BU ISIN USTASINI BUL...
BAK AMA YINE DIYORUM ^^BRC^^

Yalnız yanlış bir bilgi dolaşıyor, kraliçenin sadece bir arabası lpglidir, hepsi değil. Oda fab. çıkışlı olarak öyledir..

fabrika çıkışı demek fabrikada montajlanıyor demek mi?? anlaşmalı veya kontrolü altında olan başka bir kurum olmasın

---------- Post added at 22:55 ---------- Previous post was at 22:53 ----------

caner forumumuzda büyük harf kullanımı yasaktır buna dikkat etmeni rica edicem

Olabilir tam emin değilim. Kraliçenin çok arabası var:D
Yalnız lpgli olan ona Bentley ceosu tarafından hediye edilmiş bir araç.

arkadaşlar lpg düşüncesi aklıma geldi 1.6 tdi ye ulaşana dek:)bana şu sorularda yardımcı olurmusunuz sanırım düşünen herkese iyi bir ön fikir olacak...
1) taktırdıktan sonra motorda xxx hasarı gibi sorun yarattımı hangi km den sonra motorum bana bela olur...
2) arıza lambam sürekli yanacak mı yada sönmesi için ne yapılmalı lamba falan yanmasını istemiyorum:)
3) işletmenin yerine sığıp taşmayacak küçüklükte (bendeki ufak lastiğin yerine tamamen sığacak küçüklükte simit) depolar varmıdır??? kaç lt dir? mesela siz ne tavsiye edersiniz???
4) performansım oooofffffff lanet olsun dedirtirmi???
5) araç altındaki hortumlar sağlıklı gizlenebiliyormu araç altını sürterse kesilme olasılığı yüksek biçimdemi yerlerine yerleştiriliyorlar???
6) herkes bilir leon ş.dışı(90-100 km hızda) hemen hemen 100 km de 7 civarı ş.içi benim artvinde 14 lt yakar peki lpg de aynı kullanımda kaç litre yakar(ş.içi-dışı) yaklaşık bu hesaba göre artvin dedim ama başka illerdeki arkadaşlara da fikir olur...
7)6.soruya litre hesabı veremeyen ş.dışı 90-100 km hızda kullanımda km de kaç tl yakar???
8) artvin gibi maduriyet yaşayan bir ilde sık sık ayar-tamir yaptırılamayacak bir ilde lpg bana ne sıkıntılar yaşatır? ne yapsam sorun ile karşılaşmam uzuun zaman ayar falan gerekmeden kullanabilirim???
9) boşver lpg yi sakın takma eksisi artısından çok şu şu sorunlar hep var en iyisi benzine devam???
arkadaşlar okuduğunuz için teşekkür ederim şimdiden cevaplarınızın samimiyetine güveniyorum...

1- 2,5 ayda yaklaşık 4000 km kullandım şimdilik herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Arıza lambasının yanması dışında.
2- Arıza lambasının yanması kaçınılmaz bir olay, sonuçta aracın orjinal yakıtının haricinde bir yakıt kullanıyorsun. Ancak benim şahsi tespitim, almış olduğum ucuz lpg yi bırakıp kalitelisine geçtikten sonra sorun kalmadı.
3- Benimde stepne'nin olduğu yerde duruyor. 45 lik diye geçiyor ama net 38 litre alıyor. Herhangi bir şişkinlikte yok.
4- BENCE performans hiçbir zaman benzinin yerini tutmaz ama lanet olsun dedirtecek kadar kötü de değil.
5- Bu konuda lpg markasından çok ustanın işçiliği ön plana çıkıyor. İstersen 5000 TL lik sistem taktır usta usta değilse yapacak birşey yok.
6- Leon kullanmadığım için yorum yapamıcam. Ancak şehir içi yakıt ne olursa olsun hemen hemen aynı oranlarda yakacağını düşünüyorum.
7- Yorum yapamıcam
8- Beşinci yanıtta dediğim gibi sistemin markasının aman aman bir önemi yok önemli olan işçilik ve ustanın sisteme hakimiyeti.
9- Ülkemizde yakıt fiyatlarının ineceğini hiç sanmıyorum. O yüzden performans arıyorsan benzinden şaşma ancak performansın yanında kesemide düşünmem lazım diyorsan LPG yi kesinlikle düşün derim. Tasarrruf istediğin yerde LPG performans istediğin yerde benzine dönersin.

Naçizane görüşlerim. ;)

gökhan hocam benim araç leon değil dohc motor 1.5 hyundai..aracı 2004 te 34500 km de aldım ve 2007 de 63000 de lpg taktırdım..keşke ilk aldığım gün taktırsaymışım...bende yılda ortalama mx.12000 km yapıyorum..şuan araç 97000 km de..100 tl lik benzine gittiğim yol ş.içi 300 km idi, şuan lpg ile aynı kmyi aynı yolda 60 tl ile gidiyorum..yani ş.içi 20 kuruş ş.dışı 15-16 kuruş gibi bişey yakıyor..tüm arkadaşların dediği gibi iyi bir usta ile bu iş hallolur..taktırdıktan sonrada sadce iki kere gittim..birinde kötü yakıttan dolayı birinde servis maksatlı..

motorlar aynı değil ama ben tavsiye ederim..
bu arada arıza lambam hiç yanmıyor:D çünkü yok:D

Gökhan kardeşim ben Rizede ikamet ediyorum.. hemn hemen yollarımız aynı yokuş bozuk vss.. olarak.. Bnm 2 ay öncesine kadar wv bora benzinli aracım vardı inan 4 ayda ocagımı söndürdü:) 2 ay önce saTım 2003 Leon singo BRC işli 95bin km De araç aldım inan bora km de 12-15 Lt yakıyordu yani günde 25 Tl lik bnzini İçiyordu:) Şimdi lpg ile kafam rahat..km de 6-8 tl arasında yakıyor ş.içi tüketim Avrupa ülkelerinde Benzinden cok Lpg kullanılıyor Biraz araştırma yaparsan artı yönleri daha çok bnce...Tabiii Kaliteli tüpp taktırırsann
Bnm araçta da arıza lambasına hiç ratlamadım..
Kolay gelsin...

arabam leon 1.6 102 hp bundan 6 ay önceye kadar bana lpg taktır diyenlere hadi olm aordan derdim ...taaaki aralık ayına kadar bir arkadaşım çok ısrar etti illa bi lpg diye ve taktırdım...
sonuç:hayranlık uyandırıcı.
tabiiki performansta küçük değişiklikler oldu ancak benzinin 3.78 olduğu bir ortamda değer diye düşünüyorum.abi araba 185 kuruş yakıyor daha ne olsun önceden klima açmayan ben şimdi çok rahatım...tavsiye ederim yani...

Geri
Üst Alt