Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon, İbiza ve Diğer Modellerde Bu Özellikleri Biliyormuydunuz?

ARKADAŞLAR BENİM İÇİN COK ÖNEMLİ BİR SORUNUM VAR... seat leon 2000 signo var ve bu aralar nedendir bilinmez kapılarını kitlememe rağmen orjinal alarmı çalıp duruyor niye böyle yapar sanayiye götürdüm ama bir çare bulamadılar acaba daha önce başına gelen varmı cok acil yardım...

ARKADAŞLAR BENİM İÇİN COK ÖNEMLİ BİR SORUNUM VAR... seat leon 2000 signo var ve bu aralar nedendir bilinmez kapılarını kitlememe rağmen orjinal alarmı çalıp duruyor niye böyle yapar sanayiye götürdüm ama bir çare bulamadılar acaba daha önce başına gelen varmı cok acil yardım...

alarm sensörü kapıların kilitlendiğini algılamıyor olabilir..

her zaman yapmıyor ama anlamadım ki çaresini bulamadım bir türlü :s

Onu iyi bir oto elektrikçisine götürmeden net cevap alamazsınız,sensör görmüyor olabilir,otomatik kapı kilidinde sorun olabilir..

SORU : Abi ya benim arabam 15-20 km/hız ile giderkene kapılarım otomatik kilitlenmiyor ışıklarda duruyoruz hırsız kapkaçcı gelir diye korkuyorum benim kapım otomatik kilitlensin istiyorum belli bir hızdan sonra ne yapmalıyız?

CEVAP : Arabanın içindeki kapı kilit düğmesine 5-6 sn basılı tutarsan devreye giriyor.

SORU : Ustam ya çok korkuyorum bu kapılar 20 km hıza ulaştığında kapıları otomatik kilitliyor kaza esnasında ya kilitler açılmazsa diye? Ben bu otomatik kilidi iptal ettirmek istiyorum ne yapmalıyım?

CEVAP : İptal ettirmek istiyorsan bu seferde kapı açma düğmesine 5-6 sn basılı tutarsan devreden çıkar..

iptal etmeyi beceremedim :)
kontak açık kapalı farkediyor mu.
veya başka bir yolu varmı?

geçen konuyu açmıştım ama malum birkaç kişi bu konuda canımı sıktı.. tekrardan açıyorum konuyu bilen vardır, bilmeyen vardır... Bakalım o çok bilenler(!) bunları biliyormu?

Diyorum ki ;

SORU : Soruyorlar kullanıcıya kardeşim şu kumandaya 1 kez basınca sadece şoför kapısı, 2 kez basarsan tüm kapılar açılsın hangisini istiyorsun?

CEVAP : Abi ben uğraşamam kumandaya iki kez basarak açmayı! ailemle birlikte sürekli arabaya biniyorum zaten cart diye iki kez basmak işime gelmiyor sen bu yukarıda dediğini iptal et tüm kapılar tek basmam ile açılsın!

SONUÇ : Tosunum 2 yöntemi var. 1.si pc ye bağlayarak yapılır. 2.si ise aracın söfor kapısını açacaksın, diğer kapılar kapalı olacak dışarıdan anahtarı sokacaksın kapının anahtar deliğine sonra sağa dogru çevirip bekleyeceksin ( bu esnada yan aynalar katlanıyor ) katlanana kadar bekleyeceksin bırakmadan anahtarı o vaziyette ve o şekilde ondan sonra devreye girecek...

SORU : Peki abi ben bu yukarıdaki yöntemi istemiyorum artık kumandaya bir kez bastığımda sadece şöför kapım açılsın istiyorum bunun için ne yapmam gerek?

CEVAP : Aynı yöntemle bu sefer sol tarafa çevirip anahtarı bekleyeceksin ( bu esnadada camların hepsi aşağı iniyor ) camlar indikten sonra devreye girecektir.

---------

SORU : Abi ya benim arabam 15-20 km/hız ile giderkene kapılarım otomatik kilitlenmiyor ışıklarda duruyoruz hırsız kapkaçcı gelir diye korkuyorum benim kapım otomatik kilitlensin istiyorum belli bir hızdan sonra ne yapmalıyız?

CEVAP : Arabanın içindeki kapı kilit düğmesine 5-6 sn basılı tutarsan devreye giriyor.

SORU : Ustam ya çok korkuyorum bu kapılar 20 km hıza ulaştığında kapıları otomatik kilitliyor kaza esnasında ya kilitler açılmazsa diye? Ben bu otomatik kilidi iptal ettirmek istiyorum ne yapmalıyım?

CEVAP : İptal ettirmek istiyorsan bu seferde kapı açma düğmesine 5-6 sn basılı tutarsan devreden çıkar..

NOT: Bu yöntem leon ve yeni ibizalarda denenmiş ve başarılı olmuştur. Diğer modeller veya diğer seat markalarında geçerlimidir bilmiyorum.

Bunların yanı sıra mk3 leonda easy connect ayarlar kısmından da yapabilirsiniz aynısını mk2 leon ve ibizayı bilmiyorum

Otomatik kilit mevzusunu bilmiyordum dostum çok teşekkür ederim.

2006 leon da eski kasa denendi mi acaba biliyormusunuz arkadaşlar bugün sabah kontaktan anahtarı çektiğim de açılmadı ilk defa anlamadım

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt