Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon fr vites değiştirirken ses geliyor

tarikturan34

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracımda gün içerisinde (bazen) genelllikle yokuşlu yollarda vites değiştirirken ses geliyor ve bu ses 1-3bin devir arası devam ediyor bazen ise hiç ses gelmiyor bazen az geliyor yokuşlu yollarda çok geliyor vites değiştirken vitesten gelen ses pencereyi açtığımda aracın dışından duyuluyo 2aydır böyle kullanıyorum bir zararını görmedim ama ses beni oldukça rahatsız ediyor.
Aşağıdaki videodada vites değiştirdikten sonra seyir ederken gelen yardimlarınıza ihtiyacım var :(
ses;

Arkadaşlar aracımda gün içerisinde (bazen) genelllikle yokuşlu yollarda vites değiştirirken ses geliyor ve bu ses 1-3bin devir arası devam ediyor bazen ise hiç ses gelmiyor bazen az geliyor yokuşlu yollarda çok geliyor vites değiştirken vitesten gelen ses pencereyi açtığımda aracın dışından duyuluyo 2aydır böyle kullanıyorum bir zararını görmedim ama ses beni oldukça rahatsız ediyor.
Aşağıdaki videodada vites değiştirdikten sonra seyir ederken gelen yardimlarınıza ihtiyacım var :(
ses;

Aracınız kaç model ? Kaç KM' de ? ve DSG mi acaba ?

hocam araç 2015 model leon fr 25.000km'de manuel

Araç DSG olsa normal diyecektim açıkçası. Çünkü kavrama kulakçıkları DSG lerde ses yapıyor genelde. Ancak araç manuel. Forumda başka bir manuel kullanan arkadaş varsa onunla karşılaştırmak daha sağlıklı olacaktır açıkçası. Öncesinde var mıydı dikkat ettiniz mi ?

aracı şubatta aldım zaten ama son 1aydır farkediyorum sesi öncesinde hatırlamıyorum yani vites değiştirirken dışarda vitesin değiştiği sesi duyabiliyosun

Sesi tam olarak anlamadım ama normal gibi duruyor bendede bu şekilde sıkıntı yok bence

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

valla hocam içim hala rahat değil hala birşeyler eksikmiş gibi duruyor :D videoda fazla belli olmamış oysaki cok ses geliyodu sessiz bi yerde tekrar çekicem musait zamanda

aracı şubatta aldım zaten ama son 1aydır farkediyorum sesi öncesinde hatırlamıyorum yani vites değiştirirken dışarda vitesin değiştiği sesi duyabiliyosun

Aracı havalar soğukken almışsınız. Şimdi havalar ısındığı için cam açıyorsunuz. Belki bu yüzden ses dikkatinizi çekmiştir. Manuel vitesler biraz Kemiklidir vag grubunda. Birkaç arkadaş daha bu sesin normal olduğunu teyit ederse zaten korkacak durum olmadığı anlamına gelir. Kaldı ki şanzımanda sıkıntı yoksa zaten korkacak bir durum yok. Bizdeki DSG leri bir duysanız. şangır şungur :)

Geri
Üst Alt