Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon fr vites değiştirirken ses geliyor

öncelikle geçmiş olsun üzücü bir durum...sesleri anlayabilmek için,aracı kullanmak gerek...araç yeni ve garantili..hemen yetkili servise gidip iş emri açtırmanız garantiden yaptırmanız daha uygun olacaktır

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
öncelikle geçmiş olsun üzücü bir durum...sesleri anlayabilmek için,aracı kullanmak gerek...araç yeni ve garantili..hemen yetkili servise gidip iş emri açtırmanız garantiden yaptırmanız daha uygun olacaktır
garanti 2 yıl değilmi hocam şubat cıkışlı şubatta bitti garanti :(

Aracı havalar soğukken almışsınız. Şimdi havalar ısındığı için cam açıyorsunuz. Belki bu yüzden ses dikkatinizi çekmiştir. Manuel vitesler biraz Kemiklidir vag grubunda. Birkaç arkadaş daha bu sesin normal olduğunu teyit ederse zaten korkacak durum olmadığı anlamına gelir. Kaldı ki şanzımanda sıkıntı yoksa zaten korkacak bir durum yok. Bizdeki DSG leri bir duysanız. şangır şungur :)

2016 leon fr manuel kullanicisiyim arac 10.600 oldu ben de ilk aldigimda sesi duymuyodum ama hala da gelen bi ses mevcut vitesin kemikli olmasindan bi ses geliyor tam tarif edememis olabilirim ama ayni sesi duydugumuzdan eminim anlayabiliyorum sizi eger hepimizinkinden boyle ses geliyorsa sikinti yok ama bu bi hataysa ben de cozumunu veya sebebini duymak isterim

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Arkadaşlar aracımda gün içerisinde (bazen) genelllikle yokuşlu yollarda vites değiştirirken ses geliyor ve bu ses 1-3bin devir arası devam ediyor bazen ise hiç ses gelmiyor bazen az geliyor yokuşlu yollarda çok geliyor vites değiştirken vitesten gelen ses pencereyi açtığımda aracın dışından duyuluyo 2aydır böyle kullanıyorum bir zararını görmedim ama ses beni oldukça rahatsız ediyor.
Aşağıdaki videodada vites değiştirdikten sonra seyir ederken gelen yardimlarınıza ihtiyacım var :(
ses;
Duvar kenarından giderken ses gelmesi normal.Sadece sanziman sesi değil.İyi motor ustaları aracın motorunda herhangi bir problem olup olmadığını anlamak için duvar kenarından sürerler aracı.duvar kenarından yankili bir şekilde gelen seslere göre fikir sahibi olan iyi ustalar bu yolu kullanıyor.yani sözün özü duvar kenarı sesi daha fazla yansıtarak ilettigi için siz bir problem varmış gibi hissettiniz muhtemelen.yanıltıcı olmus bence.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt