Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.6 TDI DSG Ortalama Yakıt Tüketimi Değerleri

denedim kanka az fren vites küçültme falan umursamıyor araç :D içiyor mübarek bide şeyi sorucam bu yakıt göstergelerine göre araç benzin yakıyor dimi atıyorum 8.0 yazıyor ona göre yakıyor ona göre yol alıyor dimi yoksa benmi yanlış biliyorum ?

yol bilgisayarı bana göre tırt :) en mantıklı hareket trip sıfırlayıp depoyu fulleyip gitmek..ışık yandığında bak gittiğin kmye ..doğru değer odur..yol bilgisayarına aldanma pek

öle yaptım şimdi kanka bakalım neler olucak =)

Düşene bide sen vur kanka vur :D Kayadibinde zaten cok sinirim bozuldu aracı test için cıkartmadan önce sıfırladılar km yi 30 km boyunca test yaptık hic trafige girmeden sürekli dip gaz sürdü adam arabayı sonunda 7.5 yaktı ben trafikte düşük devirlerdeki titremeleri anlatıyorum onu görebileceği bir yolada girmedik sonra bilgisayara bagladık arabanın bişeyi yok işte bak 7.5 yakıyor dedi bende okuldan sıfırlayıp eve kadar 10 km mesafede gaza azıcık dokunup 5 yaktırdım bu arabaya dedim ama neye yarar kaldı elimde 8.4 ler 8.7 ler cok sinirleniyorum bazen
aslında sıkıntımız aynı cevre dur kalksız yokussuz yollarda benimde düşük çıkıyor ama işin içine bi dur kalk girsin hemen 7,5 lere fırlıyor, peki sen 5 lt yi nasıl yaktırdın 8,5 le 5 arası muazzam bi fark

aslında benim sorunum GTL den de olabiir 2 gun once fulledğimde gtl nın 100 km de ortalama 1 lt fazla yaktığını soledi pompacı, ben bundan sonra v power yada yeni tasarruf yakıtı fuelsave yı kullanarak denicem olmazsa tabiki servise gonderıcem sen hangi yakıtı kullanıyorsun

araç kullanım tarzınız nasıl ben şehir içinde yumuşak kulanmama ragmen 7,5 lardayım

Genelde yumuşak kullanırım. Yaptığım yol ise haftaiçi sabah iş trafiği, akşam iş trafiği 7-8 km'lik bir mesafe. Kışın araç ısınamadan varacağım yere varıyorum bile. :) Sanıyorum haftasonu yaptığım yol, ortalamamı bu değerlere çekiyor. Bu sabah işe gelirken ortalama 7.4 gösteriyordu. Son depoyu Shell v-power ile doldurdum. 200-220 km'de 7.4 lt. Bence bu aracın yakması gereken en fazla 6.5-7.0 lt. Ama bu değer aralığını çok nadiren yakaladım. Bazen ben mi çok zorluyorum sınırları, bu aracın yaktığı 7.5 lt civarı deyip geçmek mi gerekiyor diye de düşünmüyor değilim.

aslında benim sorunum GTL den de olabiir 2 gun once fulledğimde gtl nın 100 km de ortalama 1 lt fazla yaktığını soledi pompacı, ben bundan sonra v power yada yeni tasarruf yakıtı fuelsave yı kullanarak denicem olmazsa tabiki servise gonderıcem sen hangi yakıtı kullanıyorsun

en son opetten fulledim aracımı genelde totaldan alıyordum ama

560kmdeyim 200 range veriyor şuan..1 aydır araba durduğu için ara ara motor kendine gelsin diye sıkıyorum

340 km de yarım depodayım şuan

47 lıtre shell gtl ile 566 km yol yaptım sadece sehır ıcı yanı 100 km de 8.3 yakmısım km basına 0,34 kr ınanılmaz fazla geldı depoyu şimdide atakoy opetten fulledım yol bilgisayarını sıfırladım sahil yolundan kocamustafapaşa'ya trafiksiz yolda ilk kez 5,1- 5,3 leri gordum ınsallah oyle dvam eder

Geri
Üst Alt