Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.6 TDI DSG Ortalama Yakıt Tüketimi Değerleri

Arkadaşlar ben depodaki yakıtı bitirdim en azından yol bilgisayarı 10-15 km kaldı diye gösteriyordu. sonra depoyu fulledim. Yakıt olarak shell fullsave diesel aldım tam 200TL tuttu.Bütün sürüşümü şehir içinde yaptım hatta bir kaç kez yenibosna beylikdüzü arasındaki o lanet metrobüs çalışması trafiğine denk geldim. 1, 1:30 saat arası trafikte dur kalk.Dün araç yine 20km kalan yol gösterdi yol bilgisayarından baktığımda 806km yol gitmişim. Sizce bu tüketim miktarı nasıl?

20 km menzil gösterdiği an deponuzda 3-4 litre kalmış olsa 51-52 litre yakıt ile 806 km şehir içi yol yapmışsınız demektir. Bu da 100 km de ortalama 6,3-6,5 lt arası bir tüketim değerine karşılık geliyor.Bence gayet iyi.

Arkadaşlar ben depodaki yakıtı bitirdim en azından yol bilgisayarı 10-15 km kaldı diye gösteriyordu. sonra depoyu fulledim. Yakıt olarak shell fullsave diesel aldım tam 200TL tuttu.Bütün sürüşümü şehir içinde yaptım hatta bir kaç kez yenibosna beylikdüzü arasındaki o lanet metrobüs çalışması trafiğine denk geldim. 1, 1:30 saat arası trafikte dur kalk.Dün araç yine 20km kalan yol gösterdi yol bilgisayarından baktığımda 806km yol gitmişim. Sizce bu tüketim miktarı nasıl?

Bence tüketim normal.

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim.Kısmetse yakın zamanda uzun yol yapıcam. tahmini olarak 2000km üzerinde olacak o zaman ki değerlerimi de yazarım. En azından bilgi paylaşımı olur diye düşünüyorum.

547592_10150796987326020_603751019_9712415_1650127104_n.jpg

Çekmeköy-Küçükyalı arası ortalamam..kozyatağından altıntepeye kadar dur kalk max 30km/h ile..he bide 18 jant var :)

- - - Updated - - -

Arkadaşlar selamlar. Hafta sonu uzun yol tecrübemi gerçekleştirdim. Depom yine 200 tl ye doldu shell fullsave dizel aldım. yol bilgisayarı vs. sıfırladım istanbuldan niğdeye yola çıktım. Yolda az tüketim yapıcam diye uğraşmadım genelde 120- 150 arasındagittim araç tıka basa yüklü haldeydi. Hazır fırsat bulmuşken aracın sınırları nedir diye de bir süre baya bastım 196.3 km de kaldı ayağımın altında gaz var ama yemiyor serviste söylenmişti hız sınırlaması var diye onu da test ederek öğrenmiş olduk. Klima bazen açık bazen kapalı keyifli bir yolculuktu.sonuç olarak o kadar basmama rağmen niğdeye vardığımda 870 km yol yapmıştım yol bilgisayarım 60-70 km arası daha yol gidebileceğimi söylüyordu.
Özetle durum bu arkadaşlar.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Arkadaşlar selamlar. Hafta sonu uzun yol tecrübemi gerçekleştirdim. Depom yine 200 tl ye doldu shell fullsave dizel aldım. yol bilgisayarı vs. sıfırladım istanbuldan niğdeye yola çıktım. Yolda az tüketim yapıcam diye uğraşmadım genelde 120- 150 arasındagittim araç tıka basa yüklü haldeydi. Hazır fırsat bulmuşken aracın sınırları nedir diye de bir süre baya bastım 196.3 km de kaldı ayağımın altında gaz var ama yemiyor serviste söylenmişti hız sınırlaması var diye onu da test ederek öğrenmiş olduk. Klima bazen açık bazen kapalı keyifli bir yolculuktu.sonuç olarak o kadar basmama rağmen niğdeye vardığımda 870 km yol yapmıştım yol bilgisayarım 60-70 km arası daha yol gidebileceğimi söylüyordu.
Özetle durum bu arkadaşlar.

Gecen pazar aksamı 1 ay evvel sıfır aldığım 1.6 tdi tiptronik aracımla Ankara'ya gitmek için depomu 200 tl 'ye fulledim (depoda 90 km'lik yakıt vardı) 7:30 da Kurtkoy gişelerden girdim..2 saat 45 Dakika'ya ostim sapagindaydim..yolcumu bırakıp hiç durmadan ostim sapağından dönüp istanbul istikametine devam ettim..mehmetçik Vakfı'na geldigimde 130 km gösteriyordu...yolculuk geneli itibariyle 160-170 altına pek düşmedim,gece serininde gittim ancak arada klima actım..aracım 1 aylık arac bayi rodaj yok desede 2500-3000 km arası yağ degisimi yapmak gerekiyor deniyordu..yola çıkarken 1800 kmde idi arac...yağ degisiminin yapıldığında yakıt tüketiminin biraz daha düşeceği göz önüne alınırsa suan ki tüketim fena değil gibi gözüküyor...yol bilgisayarı verileri ise 100 kmde 6.7 gösteriyordu....

tüm leon kullanıcılarına merhaba .
ford fiesta 1.4 asm dizel aracımdan sonra bende 10-08-2012 itibariyle leon sahibi oldum.
ford fiesta aracımla şehir içinde günlük 140 km yol almaktaydım.gidiş beylikdüzü-catalca-mecidiyeköy geliş m.köy beylikdüzü.
yakıtı alpet kavaklı istasyonundan alıyordum.40 lt dizel ile full klima açık 750 -800 km yol yapıyordum.
forlarda yazan leon 1.6 tdı dsg tüketimi gözümü korkutmuş ve acaba yalnış tercih mi yaptım diye cok düşünüyordum.
Bugun itibariyle 53 lt yakıtla doldurduğum leonum şehir içi trafiğinde tam 1010 km yapmış bulunmaktadır.
fiesta ile 40 lt / 750 km = 5.33 lt/100 tüketimi mevcuttu,
bu durumda leonum ile 53 lt / 1010 km = 5.24 lt/100 tüketim oluşmaktadır.
kulannım şekli olarak 120 km hızı 1-2 defa gectim.Genel seyir hızım 80-110 km aralığı ve %80 oranında klima açıktır.
mümkün olan her noktada hız sabitleyicisi kullanılmış ve va gaza fazla yüklenilmemiştir.
bence bundan iyisi şam'da kayısı.
1.4 dizel fiesta dan daha az yakıt tüketmiş oldum.
Araçla ilgili tek sıkıntım arka bagaj tarafından gelen tıkırtı.
Onuda formlarda okuduğum gibi bagaj kilidi üzerine bir tur elektrik bandı kaplayarak çözeceğime inanıyorum.
fiesta aracımda ilk yıl benzin istasyonları denemekle geçti ve 700 km nadiren gördüm taki alpetden bir deneme yapana kadar.ilk aldığım depoda abartısız 100 km fazla yol almıştım.Sonrası aynen devam etti.Son 5 yıldır alpet den yakıt alıyorum.
sanırım bu durum böyle devam edecek .Çekişde fark yok.araba duman atmıyor. + diğer istasyonlara göre lt de 7-8 kuruş daha ucuz.
İstasyon tercihlerinizi de paylaşırsanız sevinirim

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

tüm leon kullanıcılarına merhaba .
ford fiesta 1.4 asm dizel aracımdan sonra bende 10-08-2012 itibariyle leon sahibi oldum.
ford fiesta aracımla şehir içinde günlük 140 km yol almaktaydım.gidiş beylikdüzü-catalca-mecidiyeköy geliş m.köy beylikdüzü.
yakıtı alpet kavaklı istasyonundan alıyordum.40 lt dizel ile full klima açık 750 -800 km yol yapıyordum.
forlarda yazan leon 1.6 tdı dsg tüketimi gözümü korkutmuş ve acaba yalnış tercih mi yaptım diye cok düşünüyordum.
Bugun itibariyle 53 lt yakıtla doldurduğum leonum şehir içi trafiğinde tam 1010 km yapmış bulunmaktadır.
fiesta ile 40 lt / 750 km = 5.33 lt/100 tüketimi mevcuttu,
bu durumda leonum ile 53 lt / 1010 km = 5.24 lt/100 tüketim oluşmaktadır.
kulannım şekli olarak 120 km hızı 1-2 defa gectim.Genel seyir hızım 80-110 km aralığı ve %80 oranında klima açıktır.
mümkün olan her noktada hız sabitleyicisi kullanılmış ve va gaza fazla yüklenilmemiştir.
bence bundan iyisi şam'da kayısı.
1.4 dizel fiesta dan daha az yakıt tüketmiş oldum.
Araçla ilgili tek sıkıntım arka bagaj tarafından gelen tıkırtı.
Onuda formlarda okuduğum gibi bagaj kilidi üzerine bir tur elektrik bandı kaplayarak çözeceğime inanıyorum.
fiesta aracımda ilk yıl benzin istasyonları denemekle geçti ve 700 km nadiren gördüm taki alpetden bir deneme yapana kadar.ilk aldığım depoda abartısız 100 km fazla yol almıştım.Sonrası aynen devam etti.Son 5 yıldır alpet den yakıt alıyorum.
sanırım bu durum böyle devam edecek .Çekişde fark yok.araba duman atmıyor. + diğer istasyonlara göre lt de 7-8 kuruş daha ucuz.
İstasyon tercihlerinizi de paylaşırsanız sevinirim

Resim 001.jpgsultanbeyli-acıbadem arası mesai çıkışı sultanbeyli gişelerden otobana giriş yaptım ve yeni sahradan e-5'e katıldım...sakin kullanım ve daha 1600 kmde ki bir aracın ortalama tüketim degeri...

Resim 002.jpgİstanbul-Malatya karayolu 200 tl ye depo fulledim.Ankaraya kadar otobanda 160-170arası ankaradan sonra 120-140 arası sürat ile seyahat ettim..değerler görüldüğü üzere...

son olarak altta ekli(4-5 nolufotoğraflar) dosyada istanbul izmir karayolu ortalama 90-110 arası klima kapalı 200 tl depo fullendi.4 kişi bagaj dolu..ortalama 4,8 litre yakıt tüketimi ile izmir konak meydanda bu fotoğrafları çektim..Toplam bu depoda kalan yakıt ile beraber yaptığım yol km'si 1130 idi..

Ekli dosyalar

• Resim 001.jpg
    Resim 001.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 51
  • Resim 002.jpg
    Resim 002.jpg
    82.2 KB · Görüntüleme: 42
  • Resim 003.jpg
    Resim 003.jpg
    95.7 KB · Görüntüleme: 42
  • Resim 004.jpg
    Resim 004.jpg
    81 KB · Görüntüleme: 45
  • Resim 005.jpg
    Resim 005.jpg
    84.9 KB · Görüntüleme: 44
Aracım daha 160 km de dsg ortalama hızım28-32 aralığında 1.yakıt verisi 6 2.yakıt verisi 7.7.Daha erken de olsa sizce yakıt tüketimi nasıl?

Aracım daha 160 km de dsg ortalama hızım28-32 aralığında 1.yakıt verisi 6 2.yakıt verisi 7.7.Daha erken de olsa sizce yakıt tüketimi nasıl?

Benim yorumları oku tek tek yazdım.4 ay önce sıfır aldım en son 13000 km de....aralıklı olarak verileri yazdım...

Geri
Üst Alt