Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon 1.4TSI vs. Passat 1.8T

passatın adam gıbı yurumedıgı asıkar,gecmıssın dıcek bsy yok ama saglıklı b araba olmadıgı banko

tebrikler diyelim şaşırtıcı ama görünen köy ortada ne yapalım

eski kasa passat leondan daha ağır değil beyler. kesinlikle passatta problem var.(1280 kg passat - 1324 leon) ben bizim alperin 130 luk dizelle denedim çok olmasa bile bariz fark atıyor ki 1.8t stock kıyaslandığında 130 luk 1.9 dan çok daha iyi giden bir makine.

eski kasa passat leondan daha ağır değil beyler. kesinlikle passatta problem var.(1280 kg passat - 1324 leon) ben bizim alperin 130 luk dizelle denedim çok olmasa bile bariz fark atıyor ki 1.8t stock kıyaslandığında 130 luk 1.9 dan çok daha iyi giden bir makine.

Katılıyorum

videoyu izleyemedim ama anlatılanlara göre leon 3te geçmiş, nedenlerini şöyle açıklayabilirim;

1- passatta baskı balata bitikse 100hplik astraya bile fazla bi fark atamaz ki bu bende oldu
2- passatta başka bir sorun daha olabilir turbo vs.
3- bu yukarıdaki 2 durumdan biri varsa 3te düz yolda 180 (yokuş aşağı 190- baskı balata bitikken 165) gören şanzımanı bu kadar uzun bir arabanın halini varın siz düşünün, passatı uygun devirde kullanmak çok önemli bi de baskı balata aşırı fark ettiriyor o araçta

ha bi de katalitik konvertörü unuttum , bizim 1.8T nin mesela bakımlar düzenli herhangi bi sorun yok, baskı balata yeni ama kardeşim diyo torkta hafif üst devirlere taşınma var diye ki sorunca katalitik konvertördendir deniyor, bu arada bizim araç 141binde kasım 97 çıkışlı sıfırdan beri bizde , keyfekeder 3. baskıyı kullanıyoruz

passatın adam gıbı yurumedıgı asıkar,gecmıssın dıcek bsy yok ama saglıklı b araba olmadıgı banko

Kendisi ısrarla sorun yok diyor. Tanımadığım için bir şey diyemem.

1470kg dedi.

Bu arada 1249kg Leon. http://www.seat.com.tr/seat/modeller/leon/techtables/14_125.htm

Geri
Üst Alt