Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Laptop tavsiye?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Toshiba-Asus-Dell i5 işlemcili 4gb ramli paylaşımsız 1gb ekran kartlı bir makina işini fazlaca görür mümkünse 16'' al derim.
Ama bu özelliktekilerin fiyatları biraz yükselir 200 300 daha koyarsan çok uzun yıllar kullanacağın bir makina alırsın.

xx

i7 ye çıkmaya gerek yok ve i7'lerin fazla ısınma problemi var diye duydum. Daha 1-2 ay önce Toshiba r830-10f aldım. Gayet memnunum ısınma problemi yok. Şarjı 5-6 saat gidiyor. 13.3 inç ekranıyla gayet kullanışlı. Tavsiye ederim, extreme oyun oynayacaksanız tabi harici ekran kartı olan bir pc seçmenizi tavsite ederim. Özellikle kasa magnezyum'dan yapılmış ve anında soğuyor. Isınmıyor kolay kolay. Klavye tuşlarının kalitesi vs. o kadar iyi ki yazmaktan sıkılmazsınız :) ben aldım ve bayıldım. İlk defa böyle bir pcden memnun kalıyorum. Özelliklerine bakmanızı tavsiye ederim. cihaz 1900-2000 lira civarında. ve aynı özellikte olan cihazlar var 1000-1500 TL'ye. Ama hep şunu derim bir pc alırken verdiğiniz 5 kuruş bile boşa değildir. Aynı özellik olabilir ama elbet birşeyi farklıdır. 1000-1500 liralık aynı özellikli cihazların aksine r830 çok daha kaliteli. Kasa olarakta tuş takımı ve görünüş olarakta. Pil süresi de 9 saate kadar diyor ve yaklaşık 6-7 saat gidiyor. 1080p bir film 4-5 saat izlenebiliyor. Şimdi extra dayanıklı pili var uyumlu onu alıcam 15 saate kadar diyor araştırıyorum bulduğumda alıcam :) o zaman hiç şarj kullanmam sanırım.

Seninkinin fiyatı 2300 lira olmuş o çok aşar beni :)

Fena durmuyor, kasası filan da şık. Sadece Win 7 Home Basic yerine Home Premium olsa daha iyi olurdu bence.

Fena durmuyor, kasası filan da şık. Sadece Win 7 Home Basic yerine Home Premium olsa daha iyi olurdu bence.

En iyisi acele etmeden iyice araştırıp almak samsung kullanan hiç denk gelmedi hiç tipini görmeden de almak istemiyorum

Herkese yorumları için teşekkürler. Az çok kafamda şekillendi i5 alıp 2410M'den yüksek bir modele bakacağım. Ekran kartı içinde bazı modeller var genelde hepsi 1 gb hangileri iyidir? Birde bunu buldum nasıldır? Samsung NP300V5A-S06TR Intel Core i7 2670QM 2.2GHZ 4GB 500GB 15.6" Taşınabilir Bilgisayar - Bilgisayar - Hepsiburada.com

520m oyun için çok iyi değil..ekran kartlarına buradan bakabilirsin: NVIDIA GeForce GT 555M - Notebookcheck.net Tech

ayrıca şöyle bir makine daha iyi bence: ASUS N55SF-SX236V NOTEBOOK , notebook , laptop , diz�st� bilgisayar sat���

ekran kartında 520 m sorunlu, işlemci i7 2630qm 4 sanal 4 gerçek işlemciye sahip 2670qm 8 gerçek işlemcili. laptop sıralaması son yıllara kadar sony toshiba hp dell... olarak giderken hp nin son yaptığı pc lerde kronik yaşanan sıkıntılardan dolayı(ethernet kartı sürücüsünün sürekli silinmesi gibi) dell hp nin tahtına kuruldu... ısınma demişsin dell'in kasaları diğer modellere göre herzaman kalın ve büyüktür bunun sebebi ısınmayı engellemektir çünkü genelde performans bilgisayarı üretir. çok önemli bi noktaya dikkat çekmek isterim ki bu işten anlamıyorum malsf; anakart olayı aslında laptoplarda önemli olan anakartlarmış ama piyasadaki satışta olan hemen hiç bir laptopun anakartını göremiyoruz yada görsekte anlayamıyoruz. bu durumda biraz araştırma yaparsak dell'in anakartının çok kaliteli olduğu sonucu çıkıyor ortaya... ben 2 ay boyun araştırdım ve bu sonuçları elde ettim sizlede paylaşayım dedim... aldığım pc söylediğin rakamı aşıyor... ancak ben aldığım ürünü biraz uzun kullanmak istiyorum yinede bi bakayım dersen pc aşağıdaki linkte. şu an fiyatı yüksek ben 2060 tl den aldım.en dikkat çekici özelliklerini sıralamak gerekirse full hd usb 3 bluray yazıcı jbl 2+1 ses sistemi(laptopun üzerinde :) başka bir ses sistemine bağladığınızda aldığınız sese hayran kalıyorsunuz) 2 gb ekran kartı.win 7 home premium işletim sistemi....

VATAN COMPUTER - DELL - XPS-502S CORE İ7 2630QM-2.0GHZ-4GB-500GB-15.6"-DVDRWBR-2048MB GT540M-BT-CAM-W7PR - Notebook

520m oyun için çok iyi değil..ekran kartlarına buradan bakabilirsin: NVIDIA GeForce GT 555M - Notebookcheck.net Tech

ayrıca şöyle bir makine daha iyi bence: ASUS N55SF-SX236V NOTEBOOK , notebook , laptop , diz�st� bilgisayar sat���

Evet abi bu iyimiş ekran kartı 2gb harici diyor harici nasıl oluyor?

ekran kartında 520 m sorunlu, işlemci i7 2630qm 4 sanal 4 gerçek işlemciye sahip 2670qm 8 gerçek işlemcili. laptop sıralaması son yıllara kadar sony toshiba hp dell... olarak giderken hp nin son yaptığı pc lerde kronik yaşanan sıkıntılardan dolayı(ethernet kartı sürücüsünün sürekli silinmesi gibi) dell hp nin tahtına kuruldu... ısınma demişsin dell'in kasaları diğer modellere göre herzaman kalın ve büyüktür bunun sebebi ısınmayı engellemektir çünkü genelde performans bilgisayarı üretir. çok önemli bi noktaya dikkat çekmek isterim ki bu işten anlamıyorum malsf; anakart olayı aslında laptoplarda önemli olan anakartlarmış ama piyasadaki satışta olan hemen hiç bir laptopun anakartını göremiyoruz yada görsekte anlayamıyoruz. bu durumda biraz araştırma yaparsak dell'in anakartının çok kaliteli olduğu sonucu çıkıyor ortaya... ben 2 ay boyun araştırdım ve bu sonuçları elde ettim sizlede paylaşayım dedim... aldığım pc söylediğin rakamı aşıyor... ancak ben aldığım ürünü biraz uzun kullanmak istiyorum yinede bi bakayım dersen pc aşağıdaki linkte. şu an fiyatı yüksek ben 2060 tl den aldım.en dikkat çekici özelliklerini sıralamak gerekirse full hd usb 3 bluray yazıcı jbl 2+1 ses sistemi(laptopun üzerinde :) başka bir ses sistemine bağladığınızda aldığınız sese hayran kalıyorsunuz) 2 gb ekran kartı.win 7 home premium işletim sistemi....

VATAN COMPUTER - DELL - XPS-502S CORE İ7 2630QM-2.0GHZ-4GB-500GB-15.6"-DVDRWBR-2048MB GT540M-BT-CAM-W7PR - Notebook

Abi çok güzelde çok para ya 2000 lira olsa belki düşünebilirim de 2500 veremem malesef yoksa özellikleri çok iyi cidden

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt