Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kumandadan cam ve ayna kapatma

Cok fazla meraklandırmadan bildigim kadarı ile ben anlatayım .
Arabanda immobilizer var ise dedigin gibi yapabiliyorsun
Bendede seat cordoba 2000 model stella var bir ara dediklerini arastırmıstım .
immobilizer olmadıgı için yapamamstım : )

immobilizer var hocam ozaman bi yetkili servise danışayım bakalım yapabilecekler mi.

Kumandadan yapılabilirse bizi de bilgilendirirseniz seviniriz :) ki bende cam da motor olmadığı için kumandadan camı kapatamıyoruz diye biliyorum. Dediğiniz gibi anahtarı çevirip biraz beklendiğinde sadece camlar kapanıyor.

Arkadaşlar bizim cordobalar kumandadan aynalari ve cami kapatmiyo, kumandadan kapatma olayini yaptirma durumumuz olabilir mi yada yaptiran varmi ona göre bizde yaptiralim.

İyi günler arkadaşlar konu ile ilgili olarak kapılar kilitlenince aynaları otomatik katlanması olayını mazda kullanıcısı bazı arkadaslar yaptılar hatta bir adım ileri taşıyarak sağ aynayı da hafızalı yaptılar yani geri vitese takınca sağ ayna arka tampona bakıyor geri vitesten çıkınca eski konumuna geçiyor.

Katlanır ayna için aynanın elektrikli katlanır olması gerekiyor.

ilgilenenler için bu adresten : Otomatik Katlanır Ayna ve Hafızalı Sağ Ayna detaylara bakabilirsiniz umarım faydası olur.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

İyi günler arkadaşlar konu ile ilgili olarak kapılar kilitlenince aynaları otomatik katlanması olayını mazda kullanıcısı bazı arkadaslar yaptılar hatta bir adım ileri taşıyarak sağ aynayı da hafızalı yaptılar yani geri vitese takınca sağ ayna arka tampona bakıyor geri vitesten çıkınca eski konumuna geçiyor.

Katlanır ayna için aynanın elektrikli katlanır olması gerekiyor.

ilgilenenler için bu adresten : Otomatik Katlanır Ayna ve Hafızalı Sağ Ayna detaylara bakabilirsiniz umarım faydası olur.

son olarak yapılmış hali de :https://www.youtube.com/watch?v=1EjjEqfWJlQ&feature=youtube_gdata_player

süper olmuş valla ama bizim cordobalara uyacağını sanmıyorum o sistemin araca özel yapılan bişey anladığım kadarıyla yetkili servisle falanda görüştüm olmaz diyolar anlayacağınız farklı bi yöntem bulana kadar böyle kullanmaya devam...

bilemiyorum ama orada yapılan işlem'de mazda 3'e has birşey değil o konuyu baştan sona okursanız ordaki bir üyenin satın alıp uyarladığı bir devreyi monte ediyorlar. hafızalı ayna için ise elektronikçi bir arkadas devre tasarlıyor. servisin yok demesi gayet doğal orjinalinde öyle bir uygulama olmayınca yok diyebilirler ama benim görüşüm aynı sistem seatlara'da uygulanabilir..

anladığım kadarıyla merkezi kilit ile ayna dışarıdan alınan devre üzerinde birbirine bağlantılandırılıyor.

bilemiyorum ama orada yapılan işlem'de mazda 3'e has birşey değil o konuyu baştan sona okursanız ordaki bir üyenin satın alıp uyarladığı bir devreyi monte ediyorlar. hafızalı ayna için ise elektronikçi bir arkadas devre tasarlıyor. servisin yok demesi gayet doğal orjinalinde öyle bir uygulama olmayınca yok diyebilirler ama benim görüşüm aynı sistem seatlara'da uygulanabilir..

anladığım kadarıyla merkezi kilit ile ayna dışarıdan alınan devre üzerinde birbirine bağlantılandırılıyor.

sistem aynı olsada zamanlamasının değişmesi lazım eğer 3 saniyeden daha az bir sürede ayna kapanıyorsa ayna motoru ayna kapalıyken üsütne halen kapatmaya çalışıp aynayı veya kendi motorunu kırabilir aynı şekilde eğer 3 saniyeden sonra kapanıyorsa ayna tamamen kapanmaz aynı şey hafızalı sağ ayna içinde geçerli bu arada paylaşımınız için teşekkürler

yok hayır oradaki mantık öyle değil oradaki 3 saniye aynanın içe doğru hareket süresi. şöyle düşün sağ aynanın 3e kadar sayarken içe doğru hareket ettiğini düşün yani 3 sn boyunca hareketli 3 sn sonunda o poziysonda kalıyor ta ki araba geri vitesten boşa alınana kadar ? 3 saniyenin mantığı kısacası aynanın hareket süresi bu yani sizin dediğiniz gibi içe doğru hareket edip 3 sn. sonra eski haline geri gelmeye çalışmıyor.

Arkadaşlar, konuyu hortlatmış gibi olucam ama. Bende 2007 ibiza var stylance dizel. Aynalarım katlanıyo 4 cam otomatik. Ama ben bunları kumdadan kapanıp açılsın istiyorum. Bunu yapan varmı? Nasıl yapt? İstanbulda kime yaptırırım?
Bi yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar.

Geri
Üst Alt