Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kullanıcı Kılavuzu (Yakıt Seviyesi)

şehir içi kullansam 100 tl ile maksimum 220 km yol giderim, aslında lpg şehir içi çok kara geçirir gibime geliytor, şehir dışı dayan gitsin benzine :) ben ciddi ciddi düşünmeye başladım genede, hafta sonları en azından 1000 km yol yaparım diye düşünüyorum benzinle bile uzun yolda nerdeyse 300 tl eder, bu mesafeyi 200 tl lpg çıkartabilir ki 100 tl az para değil, yıllık kasko parasını çıkartır be :):)

Şehir dışında da lpg gayet işlevli.
Dediğim gibi benzinli zamanlarda en sağ şeritten 90 ile giderdim. Arada bir milletin beni sollamasından bıkar 160-180'lere çıkar beni geçenleri geçer sonra gene sağ taraftan 90 ile giderdim.
Diyorum ya İzmir-Çeşme otobanından 70 lira benzinle 1 kere gidip gelirken, gaz ile artık aynı yolu 2 defa yapabiliyorum. Ayrıca 110-120'den aşağı hız düşürmüyorum. En son gelişimde 130-160 (yaklaşık 15-20 dakika sürmüşümdür sonra yine 120 civarı) arası geliyordum. Normalde kimi araçlar da bu hızlar komik rakamlar farkındayım ama işte konu ekonomi diye örnek veriyorum gayette rahat rahat geliş yaptım... Araçları sollaya sollaya. O sağ şeritten giden bora yok artık :D

• Beğen
Reaksiyonlar: ULU
lpg konusu ailevi konu oldu bende :) bundan sonraki süreçte konumuz yakıt ekonomisi, gerekli tüm hesapları yapıp sonuca varacağım, hedefimde haftasonları istanbul çevresi illeri 500-600 km mesafede olanları gezip görmek var :) git gel 1000-1200 km, benzinde 420 tl yakar sanırsam bu mesafe, lpgde 250 tl kadar hesapladım bilmem doğrumudur? 170 tl fark var yahu :) 10 kere 170 tl kar yapsam kasko çıkıyor :) 12 kere kar etsem kasko + sigorta çıkar :) işi abartıp 14 kere kar etsem kasko + sigorta + bireysel emeklilik diyorum :) başka bişi demiyorum :)

bu haziran izmir-istanbul arası yol yapmıştım. ozamanlar burada gazı 2.34 den doldurmuştum. yolda ise 2.50-2.60'dan 30 liralık gaz almıştım. buradan gideceğim evin önü 550 km civarıydı. istanbulda arabayı yerinden hiç kıpırtmamıştım ama. dönüşte de bi 60 km sonra gaz bitmişti.
toplamda 610 km yolu yalan olmasın 100 lira civarına gitmiştim. ortalama hızım 100 km idi. giderken full bagaj ve 4 yetişkindik. klima kapalı...

mesala diyorum ya işe gidiş gelişte 75 liraya 400-405 km rahat yapıyorum diye. biraz klima acayım 380 lere düşüyor menzil...

• Beğen
Reaksiyonlar: ULU
Klima açınca çok yakıomuş gerçekten :p:p

610 km 100 TL vallahi bedavadan biraz pahalı ya, hiç birşey değil, maşallah diyorum he :) şehir içi ayda 610 km yapmıyorum ben demekki 100 tl lpgem olsa 2 ay bincem arabaya :) girdin kanıma vallahi, ciddi ciddi kafamda bu lpg işi, araştırmaya başladım, şehirdışı gezilerde tamamen kar yani.

istanbulun o sıkışık trafinde bu değerler biraz zor gibi ama sonuçta benzinden karlı olacağı aşikar...

arabayı bugün çıkarttım garajdan 1 haftadır yatıyordu, 100 tl benzin aldım km sıfırladım 330 km menzil verdi ama mümkün değil tabi trafiğe girersem :) yaw lpg 100 tl ile şehir içi 400 km yapsın yeter, şehir dışı amorti eder :)

istanbulda yasiyorsan zor gibi.... biizim burada oraya gore trafik yok gibi :)

aynen ya, askerlik yaptım izmirde narlıderede bilmem mi 3. memleketim sayılır :)

kirmizi isiktan kirmizi isiga dur kalk :) cok nadir trafik oluyor pazartesi ve haftasonlari... yada buca karabaglar tarafinda...
ionun harici guzargahimi yazdim ben rahatim trafik bakimindan cok sukur

Geri
Üst Alt