Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Konu: jetta 1.6 tdi mi corolla dizel mi???

volkswagen jetta 1.6 tdı. eğer ikici el temiz az kilometrede bulabilirseniz 1.9tdı veya 2.0 tdı şiddetle tavsiye olunur. bu arada illa jetta değil butcemizi fazla zorlamısn dersenizde altea xl veya leon 1.6 tdı olabilir. ben altea xl aldım son derece memnunum. abimde 1.6tdı dsg leon aldı arabasını bekliyor ağustosta alıcak arabayı.

turbosu bozulan araçların büyük kısmı vgt yani değişken geometrili turboya sahip. alpin annesinin 1,9 tdi aracında mesela 200 küsür bn kmde orjinal turbo var ve vgt değil o turbo.o arbayla istanbuldan eskişehire geldik. halen ilk günkü gibi çekişe ve performansa sahip alet. bizim ortağın eski passatıda öyleydi 270 bn km orjinal turbo kullanıldı o araçta.
1,6 tdi makineye gelirsek. ben bu makinein en sorunsuz dizel olacağını düşünüyorum çünkü ona göre tasarlanmış. saçma sapan gç verileri almak için aşırı sıkıştırılmamış. sağlamlıı ile meşhur 1,9 ların ufak dokunuşlarla 1,6 ya çevrilip yeni nesil CR sistemi ile üretilmiş ve iyice geliştirilmiş hali. çok basit bir örnek vereyim sana triger değişim aralığı 210 bn km. yani kısa sürede yüksek km yapıp sorun yaşamama potansiyeli istiyenler için bir makine.

sürüş zevki konusuna gelirsek. eski 1,9 lardaki pd sistemi ve yüksek sıkıştırma oranı bunda yok. e buda eski 1,9 daki direkt tork hissinin olmadığı anlamına gelir. ama ben dsglisini kullandım harika bir motor. ama alacaksanız manuel alın alırken ucuz binerken daha zevkli olsn. dsg bile manuel tadını vermiyor.

not: 1,6 tdi lerde değişken geometrili turbo kullanılmıyor. sabit geometrili turbo var.
not2: 1,6 tdi deki bakım aralığı 15000 km ye yükseltildi bu arada :) toyotada 10 bnkmde bir ve bakım fiyatları daha yüksek.

Geri
Üst Alt