• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Karsan neden kaybetti

  • Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
S

swotr

E-Posta Onayı Bekliyor
#1
Bu konuyla ilgili AutoShow da editörün bir yazısı var tamamını aktarmaktansa bazı yerlerini aktarayım buraya, neden başarsız olduğumuza dair fikir verebilir:

"Karsan'ın NY Taksi projesinde iletişimini yürüten Legal PR bu proje ile ilgili yürüttügü iletişim çalışmaları sayesinde 2 ayrı birincilik ödülüne layık görüldü.

Ne diyelim iş bilenin, kılıç kuşananın. PR kuruluşuna verilen bu sipariş, sadece çizimden ve maketten ibaret bir aracı allayıp pullayıp, bir hayali tüm ulusal medyanın gündemine oturtmak, üreticinin adından söz ettirmek ise, bu konuda PR kuruluşunun çok başarılı olduğuna şüphe yok.
....
Geçtiğimiz ay lisansör dergimiz Auto Bild'den bir araştırmacı ekip Türkiye'ye gelerek Karsan'ın NY Taksi prototipini inceleyip haberleştirmek istedi. Kendilerini Karsan yetkilileriyle görüştürdük. Alman meslektaşlarımız ihaleye giren kuruluşun herhangi bir yürüyen prototip hazırlamadığını öğrendiğinde, Türkiye'ye gelmekten de, haberi yapmaktan da vazgeçti.

Anlaşılıyor ki Karsan, parayı prototipe değil, PR faaliyetlerine yatırmış. Sonuç olarak Garp kafasıyla doğmamış otomobile PR yaptık ama Şark kafasıyla aracın prototipini geliştirmeyi unuttuk, elimizde bir çizimle, bir mock-up maketle uluslarararası arenaya çıktık.

Eh yenile yenile yenmeyi de öğreneceğiz zamanla.."

Hırant Kasapoğlu, AutoShow
 

schumi

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
8,180
Beğeniler
1,222
#2
Bilmiyordum böyle bişey olduğunu..Eğer doğruysa kaybetmeyi çoktan hak etmişiz..Uluslar arası dev projeye katılıyosun,daha bir prototip'in bile yok...!
 

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#4
bilmiyodum böyle bişi olduğunu ama nedense şaşırmadım.. :S :S
 

LeonRider

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
1,942
Beğeniler
746
Yaş
35
#5
Konuştuğumuz kadar yapabilsek zaten çok iyi yerlerde olurduk....
 

kamikaze

Kayıtlı Üye
Katılım
22 Kas 2010
Mesajlar
1,910
Beğeniler
251
Yaş
48
#7
Karsan sadece kilden bir model üretmişti, üstünü de folyo ile kaplamıştı, yani yürüyemeyen de olsa prototip bile yoktu, kapısını açıp içeri bakabileceğiniz bir şey bile yoktu ortada.
 

b.arat

Forumdan Uzaklaştırıldı
Katılım
19 Eyl 2010
Mesajlar
232
Beğeniler
6
Yaş
38
#8
Çinlilere biraz kapora verip 3 günde prototip hazırlattırabilirlerdi:) Amerikan rüyasına kapılmışız demek ki, olmayan aracı satmaya kalktığımıza göre...:eek:
 
Üst Alt