Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

jantmı coilover mı ?

Yapmışken coil yap bende yakın zamanda kw alıcam, ama leon söylediğin kadar savurmuyo ya, hatta şuana kadar 1 kere savurdu oda dün temde bi clio yüzünden. Onun dışında virajlara nasıl girersem giriyim kurtarıyo kendini. :confused:

valla atmak mı oluyo tam anlıyamıyorum makas atarken arabanın arkası kayıyo yanı abilerimin yazdıgı kadarıyla anladıgım lastıklerden oluyor galıba oyle bi şeyler bende kw dusunuyorum :)

benim fikrim önce güzel bir 18" jant. 225 taban ve 40 yanakla zaten yol tutuşu iyileşecektir. bununla beraber 5 cm yay taktınmı hem araban tam kıvamında yere iner hemde yol tutuşun artar. ama yinede virajlara temkinli girmekte fayda var.
virajlara sert girmeyi seviyorsanızda sadece coil yetmez yine. stock lastikler yine zorlayacaktır. o yüzden coil ile 18" jant birbirini tamamlar. bunada bütçe yok sanırım. yine en mantıklısı jant ve yay :)

saol abi aynen bütcem yetmez hem yay hem coil birisinden birini seçicem artık yay jantmı sadece coilmi ?

kardeşime katılıyorum genel olarak önden kayma lastikden oluyor bence çok beklemeyeceksen coilden sonra al ama baya bir beklerim dersen maddi yönle alakalı 5cm yaw güzel bir jant lastik

coil alırsam baya bi beklıcem abi coook uzun bi sure 5 cm yay da amortısorleri patlatıyormus ne yapıcam bakalım :confused:

Görkemim Baksana Taha 19 yaşında konuyu açan kardeşimizde tahanın akranı, kendimden biliorum ben o yaşlardayken benim kırmızı "Şahin S" le düz duvara tırmanmaya çalışıodum tırmanmayıncada allah allah bu arabada bi sıkıntımı var diye düşünüodum.. :D

valla benimle bi alakası yok 15 yaşından beri şahsi arabam olduğu için o tür konuları aştım sadece leon dedikleri kadar bana güven vermiyor virajlarda espli leona hiç binmedim onu bilmiyorum ama dediğim gibi exeo da esp vardı ve virajlarda banamısın demiyordu hiç orjinal 16" lastiklerlede kafadan kayıyor 18" lastiklerlede kafadan kayıyor leonun arkasının savrulduğunu hiç görmedim ben o kadar sert virajlara giriyorum arkada bi sorun yok yani uzun lafın kısası benim aracın viraj kabiliyetine güvenmiyorum :)

16 jantla coil çok sırıtır. Önce jantı takın bide 3lük yay takın olmadı. Bir süre öyle idare edin. Sonra coil yada koni + -5 yaparsınız. Ben ilk jant taktım memnunum eibach prokitler var :) Hatta 30mm eibach + 18 jantla konforum hiç bozulmadı. Orjinal yaylar + 16 ya göre prokit + 16 daha konforluydu diyebilirim :)

Geri
Üst Alt