Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

işte esp siz bi araba!

pekı buzman kadar bu konuya yazan herkezın ılk aracında son aracına kadar esplımıydı yada bı sekılde esp sı olmayan aracları olsa nolurdu?ben mesela hıc esplı aracım olmadı ve bence su anda esp nın nasılbı ıse yaradıgını bılmedıgım ıcın bana fuzulı gelıyo yanı bu zaman kadar bazı seylerden kurtulduysam kendı tekngım bılgıdıgım kadarıyla kurtuldum demektır bence esp otomatık bı arac gıbı ınsanı hantalasırır rahata alıstırır gıbı bısıı gelıyo bana.arabam nasıl olsa esp lı vıraja daha hızlı gırebılırım durtusu yaratabılır ama esp olmayınca daha dıkkat edılebılır gıbıme gelıyo.

pekı buzman kadar bu konuya yazan herkezın ılk aracında son aracına kadar esplımıydı yada bı sekılde esp sı olmayan aracları olsa nolurdu?ben mesela hıc esplı aracım olmadı ve bence su anda esp nın nasılbı ıse yaradıgını bılmedıgım ıcın bana fuzulı gelıyo yanı bu zaman kadar bazı seylerden kurtulduysam kendı tekngım bılgıdıgım kadarıyla kurtuldum demektır bence esp otomatık bı arac gıbı ınsanı hantalasırır rahata alıstırır gıbı bısıı gelıyo bana.arabam nasıl olsa esp lı vıraja daha hızlı gırebılırım durtusu yaratabılır ama esp olmayınca daha dıkkat edılebılır gıbıme gelıyo.

esplıdede espsızdede butun hayvanlıkları yaptım ( acıkca soluyorum hayvanlık ) kesınlıkle esplı araba zevk vermıyordu :D dırek yola oturuor . espsız araba gayet hos bı bıcımde saga sola kayıordu patınajını cekıordu faln falan

önceki aracım ESP'sizdi..
son yaptığım kazadan sonra bana bi Accent vermişlerdi kiralık kaskodan her şeyiyle bi çok arabadan altta kalır ama o kadar dengesiz bi araçta ESP de olmadıktan sonra inanılmaz huzursuz ediyodu virajlarda..dönmüyodu zaten..
o zamanlar daha iyi anladım bazı şeyleri..benzer bi aracı yazın da bi süre kullanmak zorunda kalmıştım ama kış şartlarında daha da saçmalıyodu elbet..

daha hızlı girebilirim dürtüsü ESP var diye bende hiç bi zaman olmadı..
o zaten kendini ve aracın limitlerini bilmeyen sürücüler için geçerlidir..

Bende biliyosun diye sormuştum (ilk paragrafın için)
Ben teknolojik bir arabadan değil 96 model bi Mercedes'den bahsediyorum. ESP kapatma tuşu onda da yokda.
Kompresörü otomatik olarak yükseltiyo ne demek? İlk defa duyuyorum.

BMW ESP sisteminin detaylarını bilmediğim daha doğrusu BMW Ar-Ge'de olmadığımdan hadi orda olsam bile açıklayamacağım için özür dilerim Ayberk.. :)
kaymaya çok hassas olduğunu biliyorum ve gözlerimle gördüm ve ondan sonra öğrendim..sürekli müdahalede bulunan bi ESP'nin kaymaya hiç izin vermemesi demek elektronik olarak hassas ayarlanmış demektir..burda BMW'da çalışmayan bi insanın bilgisi biter..çünkü bu kadarı açıklanır..

o dönemki ESP'leri bilmiyorum..
ABS bile ilk çıktığından bu yana nerdeyse 5 defa evrim geçirdi o Merc'i bilmiyorum..
444 62 44'yi arayarak öğrenebilirsin..

dediğim özelliği ilk defa duyuyo olman da benim sorunum değil..
açıp yeni S600'ler hakkında bilgi edinebilirsin..

önceki aracım ESP'sizdi..
son yaptığım kazadan sonra bana bi Accent vermişlerdi kiralık kaskodan her şeyiyle bi çok arabadan altta kalır ama o kadar dengesiz bi araçta ESP de olmadıktan sonra inanılmaz huzursuz ediyodu virajlarda..dönmüyodu zaten..
o zamanlar daha iyi anladım bazı şeyleri..benzer bi aracı yazın da bi süre kullanmak zorunda kalmıştım ama kış şartlarında daha da saçmalıyodu elbet..

daha hızlı girebilirim dürtüsü ESP var diye bende hiç bi zaman olmadı..
o zaten kendini ve aracın limitlerini bilmeyen sürücüler için geçerlidir..

BMW ESP sisteminin detaylarını bilmediğim daha doğrusu BMW Ar-Ge'de olmadığımdan hadi orda olsam bile açıklayamacağım için özür dilerim Ayberk.. :)
kaymaya çok hassas olduğunu biliyorum ve gözlerimle gördüm ve ondan sonra öğrendim..sürekli müdalede bulunan bi ESP'nin kaymaya hiç izin vermemesi demek elektronik olarak hassas ayarlanmış demektir..burda BMW'da çalışmayan bi insanın bilgisi biter..çünkü bu kadarı açıklanır..

o dönemki ESP'leri bilmiyorum..
ABS bile ilk çıktığından bu yana nerdeyse 5 defa evrim geçirdi o Merc'i bilmiyorum..
444 62 44'yi arayarak öğrenebilirsin..

dediğim özelliği ilk defa duyuyo olman da benim sorunum değil..
açıp yeni S600'ler hakkında bilgi edinebilirsin..

Nerde gördün?

S600'ler kompresyon ya da, kompresör basıncı gibi şeyleri değiştiriyo olabilir mi? Belki yanlış birşey yazmışsındır?

bizim okulun ara yolunda karda benle birlikte aynı gün 15dk. sonra TEM'deki trafikten kaçan eniştem de görmüş o aracı..siyah BMW 1 plaka da ister misin. ?? :)

çünkü özellikle BMW 1'ler karda daha doğrusu hafif buzda ESP sürekli müdahalede bulunuyo..ve araç nerdeyse ilerleyemiyo 4 mevsim lastik varsa üstünde..elektronik olarak kaymaya izin verme oranı mı düşük vs. bilmiyorum elbet bunu ancak BMW'nun içinde olan biri bilebilir..

Mercedes S600'lerde mesela araç daha doğrusu motor ihtiyaç hissedildiğinde kompresörü otomatik olarak yükseltiyo..İngilizce "Wedge" diye geçer..Nascar otomobillerinde de bu özellik var..bu kadar karmaşık ve teknolojik bi otomobilde ESP kapatma tuşu neden olmaz olsa olsa otomatik kapandığından olur..zaten üst sınıf Merc'ler bi yolda kendileri gitmediği kaldı..

yazdığım yukarda aynı şeyden bahsediyoruz zaten..

bizim okulun ara yolunda karda benle birlikte aynı gün 15dk. sonra TEM'deki trafikten kaçan eniştem de görmüş o aracı..siyah BMW 1 plaka da ister misin. ?? :)

yazdığım yukarda aynı şeyden bahsediyoruz zaten..
Nerde gördün anlayamadım hala.
Aynı şeyden bahsetmiyoruz. Sen kompresörü otomatik ayarlıyo dedin, ben kompresyon oranı ve kompresör basıncından bahsettim.

esp olmaması sadece caddebostan s virajında işe yarar. (anlayan anladı) :D. onun dışında yiğite katılıyorum esp şart!.

Nerde gördün anlayamadım hala.
Aynı şeyden bahsetmiyoruz. Sen kompresörü otomatik ayarlıyo dedin, ben kompresyon oranı ve kompresör basıncından bahsettim.

hea anladım sen yanlış yazdığım harflere takıldın..
ne dediğimi gayet iyi anladın Ayberk saptırma yine..

hea anladım sen yanlış yazdığım harflere takıldın..
ne dediğimi gayet iyi anladın Ayberk saptırma yine..
Birşey biliyosun da söylüyosundur diye sormuştum bende. Meğersem yanlış yazmışsın. Demek başkasına araştır demeden önce bilgilerini yoklaman lazımmış.

Geri
Üst Alt