Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

işte esp siz bi araba!

Sadece hayat kurtarabilmesi gözüyle bakılıyosa olaylara, emniyet kemeri takmadığı için hayatı kurtulan binlerce insan var.
Not: Bu geceki ana haber bülteninde haliçteki gizli buzlanmada kaza yapan araçları gösteriyolardı. BMW 5 kasasından, Renault Kangoo'suna kadar birbirine girmiş. ESP'ninde yetersiz olduğu durumlar var. İlk önce lastiklerle, yol arasında sürtünme olacakki, ESP işini yapabilsin. ESP istediği kadar aracı dengelemeye çalışsın. Lastik yolu tutmadıktan sonra..

aynen katılıyorum.

buzda fizik mi kalıyo Ayberk..
uygun lastik olmadıkça..

Sadece hayat kurtarabilmesi gözüyle bakılıyosa olaylara, emniyet kemeri takmadığı için hayatı kurtulan binlerce insan var.
Not: Bu geceki ana haber bülteninde haliçteki gizli buzlanmada kaza yapan araçları gösteriyolardı. BMW 5 kasasından, Renault Kangoo'suna kadar birbirine girmiş. ESP'ninde yetersiz olduğu durumlar var. İlk önce lastiklerle, yol arasında sürtünme olacakki, ESP işini yapabilsin. ESP istediği kadar aracı dengelemeye çalışsın. Lastik yolu tutmadıktan sonra..

http://www.youtube.com/watch?v=4QoKJi8toYI

http://www.youtube.com/watch?v=n2doZ2lNZBU bu son vıdeo ne kadar gercek bılemem sonucta bı fırma cekmemıs ama lastıkler cıvılı bıle olabılır

çivili vs. olmasa hiç bi lastik tutmaz zaten Murat..

:)

otmobilin yere çok az cm2 bi alanı yere değer zaten o da lastiklerdir bilindiği gibi..
karda uygun lastik olmadıkça hiç bi güç yolda tutamaz zaten..Ayberk'in örneği ESP'nin işlevselliğiyle hiç bi alakası yok..ESP'nin açılımı karda 4 mevsimlerle tutma sistemi değil.. ;)

sonucta olursa guzel olmasada soforluge bakıyor artık ıs :D ama olmasını tercıh eetmelı :D

Bende kardan bahsetmedim zaten. Gizli buzlanmadan bahsettim. Daha ne kadar açık yazabilirim ki bilmiyorum..
Ki ESP, mühendisler tarafından, karlı ve buzlu zeminler üzerinde geliştiriliyo. ESP, ani yol veya araç koşulu değişimlerine aracın uyum sağlamasını sağlamak için yapılmıştır.
Araç, düz bir zeminde hareket halindeyken lastikle yol arasında statik sürtünme vardır. Ancak kayma esnasında bu kinetik sürtünmeye dönüşür. Kinetik sürtünme katsayısı, statik sürtünme katsayısından çok daha küçüktür. ESP, kaymakta olan tarafta içte kalan tekerleğin dönmesini yavaşlatarak, zeminle lastik arasındaki kinetik sürtünmeyi, tekrar statik sürtünmeye çevirmeye çalışır. Buda iki zeminin malzeme tipi ve üzerindeki ağırlığın miktarı değişkenleri oluşturuyo. ESP'nin çalışma prensibini de öğretmiş olayım bu arada.
Yazdığımı gene çarpıtmak yerine, yazdığım gibi yorumlarsan sevinirim.
NOT: Alıntı değildir.

ESP karlı buzlu yollarda mı geliştiriliyo. ??

cevabı hayır geliştirilmiyo..
sonrasında karlı ve buzlu yollarda uygun lastiklerle birlikte uygulanıp tekrar programlanıyo gerekli araçlar için..
karda ve buzda özellikle BMW 1'lerin ESP'yi kapatmasını tavsiye eder..
karda ve buzda geliştiriliyosa neden kapatılmasını istesinler. ??

gizli buzlanmada da etkisi tutuş çok azaldığı için azalsa da yine de hiç yoktan iyidir..
velakin o haberde kaza yapan 5'lerin ESP'sinin açık olduğunu nerden biliyoruz..ya da kaç tane ESP'li aracın ordan sağsalim geçtiğinin. ??

ben çarpıtmadım hiç bi zaman sana mahsus Ayberk..

Kara buza göre yeniden programlanıyo, geliştirilmiyo :) Komik bi yorum. Adını sen koy önemli değil.
Bir ahbabım o haberi çeken kişi. Telefon ettim oradaki BMW'nin sahibiyle konuşmuş ESP'si açıkmış.
Karba buzda kapatılmasını önerdiğine dair bir belge sunduktan sonra o soruna cevap veririm.

Geri
Üst Alt