Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İleri Sürüş Teknikleri.. (Alıntı Değildir)

Arkadaşlar Turbolu Araçlar Her Devirde Maksimum Gücü Yaşamaz Güç İvmesi Belirli Devirlerde Yükselir Belirli Devirlerde Düşer!!! Bu yüzden arabanın turboluysa turbonun devreden düştüğü devri yakalıyıp o an vites değiştirdiğinizde daha kolay ve hızlı ivmelenirsiniz bu turbo basıncının maksimumda olduğu devirleri Dyno cihazlarındaki çıktılarda açıkca görebilirsiniz.... Turbolu Araçlara Maksimum Devirleri Çevirtmek O Arabaya Daha Hızlı Götürmez...... Önemli olan aracınızın en güçlü torku verdiği deviri bitirmektir.....;)

konuyu hotlattım ama olsun:D. evet misal 1.9 tdi caddy 1900 devirde 250 tork veriyo o devirlerde vites küçültmeye hiç gerek kalmıyo gaza yüklenildiğinde kapış devresinde güzel ivme kazanıyo.

bu konuda güzel tartışmalar yapacağımızı falan düşünüyodum ama anlaşılan yanılmışım.. :S

Heel and Toe: Benim kullandıgım eski aracımda (Palio Sporting 120hp) buna gore dizayn edilmiş bir pedal yerleşimi kullanılmıştı. Bazı firmalar bu guzelligi yapıyor :)

paliosporting16v75.jpg

beyler bu konuda tartışmak bilgi alışverişinde bulunmak istemiyo musunuz hiç..
hakkaten çok keyifli bi o kadar da gerekli şeyler bunlar.. :)

bi canlandırıyım dedim artık konuyu..

arkadaşlar bişi sorucam ben hangi arabaya binersem bineyim mesela şu an askerde Land Rover kullanıyoru... eğer aracı sıkıştırıyorsam direksion hakimiyetim çok daha iyi oluyo... bunu yanımdaki araç komutanıda söyledi... ama aracı devirsiz kullanırsam sürekli direksionla oynuorum... bunun nasıl bi manası var yada benim gibi olan var mı?..

arkadaşlar bişi sorucam ben hangi arabaya binersem bineyim mesela şu an askerde Land Rover kullanıyoru... eğer aracı sıkıştırıyorsam direksion hakimiyetim çok daha iyi oluyo... bunu yanımdaki araç komutanıda söyledi... ama aracı devirsiz kullanırsam sürekli direksionla oynuorum... bunun nasıl bi manası var yada benim gibi olan var mı?..

gazlarken daha iyi konsantre oluyosundur abi..
velakin direksiyonla oynuyorum ne demek onu anlamadım tam olarak.. :)

gazlarken daha iyi konsantre oluyosundur abi..
velakin direksiyonla oynuyorum ne demek onu anlamadım tam olarak.. :)

mesela bi viraja girdim diyelim eğer gazdan ayağımı çekersem sürekli şerit içinde gezmeye başlıyorum... tehlikeli oluyo buda...

mesela bi viraja girdim diyelim eğer gazdan ayağımı çekersem sürekli şerit içinde gezmeye başlıyorum... tehlikeli oluyo buda...

viraja girerken gazdan ayağını çekip hatta gerektiği yerde fren yapıp virajdan çıkarken gazı köklersen şerit içinde gezmezsin araba toparlar kendini

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 22:57 ----------

heel and toe için bana sorarsan dediğin olay biraz zor geliyor hem ayakları hızlı hareket ettirmek açısından hemde dizel araçlar bir tokatla hemen yüksek devir çeviremiyor max 1500 devir çevirir bu fayda sağlarmı dediğin olay için evet sağlar ama bunu yapmaktansa debriyajı yarım yapıp tekerleri kitlemesini önleyebilirsin hemde çekiş olan tekerlere motor freni uygulamış olursun daha cabuk yavaşlatırsın aracı

Geri
Üst Alt