Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza 1.4 tdi stylance mi?? grande punto 1.3 multijet dynamıc mi??

uğraş abi sağol tecrübelerini paylaştığın için ben 1.4 tdi 2007-2008 model ibiza düşünüyorum yani ilk baştan beri aklımda o var en çok onu araştırdım buraya üye olmamın sebebide o zaten ama kullanıcılarında fikrini almak istiyorum aldıktan sonra keşke demek istemiyorum bu konudada yardımcı olursan sevinirim
Ben valla kardeşim kullandığım araçlar hakkında yazdım, olur ya onlarda dizel araç bakarken gündeminde olur diye.... 1.4 ibiza kullanmadım , onun için bir şey yazamam ama 1.9 tdi motoru audi a3 de kiralık olarak bir hafta almanyada kullandım steyşındı araba(türkiyede hiç satılmadı sanırım)o aracı bile gayet güzel götürüyordu. 1.9 cular yazacaktır ama bildiğim kadarıyla tdi nin 1.9 motoru hiç 3 slindir olmadı. Konunun başında aradığın araçta fiyatın yanında , ekonomi, performans gibi aradığın kriterleri tam yazsan , daha fazla yanıt gelebilir diye düşünüyorum...

Eski bir Grande Punto kullanıcısı olarak söyliyeyim ki iki araç arasında kalman normal :) Ayriyetten bugüne kadar 3 kez Grande Punto sahibi oldum.

Eğer GP alacaksan Dynamic veya Emotion donanım 90 HP 6 viteslisinde al. Active ve 75 HP'lik olanından alacaksan direk ele ve İbizaya yönel..

Grande Punto'nun ibizaya nazaran artıları bence tipi ( görecelidir bu kavram ), 90 beygirlik olanının 6 vites oluşu, 1248cc olmasından dolayı vergi avantajı, direksiyondaki city modu ile kuş gibi olan direksiyon ve o inanılmaz freni. Harika bir fren var arabada :) Çift bölgeli klima var. Şöför ve yolcu kendi tarafındaki sıcaklığı soğukluğu istediği derecede ayarlayabiliyor. Çift yol bilgisayarı var Trip A, trip B diye. Hangini seçerseniz onu kullanıyor araç. Ben şehir içi için A, şehir dışındayken B olanı kullanıp tüketimlerimi ona göre ölçüyordum daha sağlıklı oluyor.

Resimdeki benim eski aracım ;

376088_295712193808234_100001083671739_870811_1378529830_n.jpg

Şunuda söyliyeyim, dağlar kadar fark yok belki ama ibiza kalitesini yinede belli ediyor.

Birde şu var Grande Puntoların piyasası inanılmaz artmış durumda. Bu fiyatlar ile elinizdeki paraya düşük km'li temiz GP bulma şansınız çok zor. 2006'lara 25-26 isteyenler var.

Benim ilk aracım GP 1,3 75 HP Multijet 60 bin km'de satmıştım boyasız 18,500'e vermiştim. Aracımı satmayıp şuan aynı km'de olsa bugün satışa çıkarsam 22 liraya çok rahat satarım bu piyasanın içinde :) Resimdeki puntomu 19,500'e verdim 146,000 km'de. Adam internete koymuş alan kişi 22,500 fiyat çekmiş :) ve satıldı yazıyor..

Bence elindeki parayla ibiza bak, daha temizini bulursun..

Grande Puntonun eksilerinede bakacak olursak eğer;

1,3 diye geçiyor ama 1248cc yani 1,25 motor desek daha doğru olur :) Uzun yolda bazen insanı sinir edebiliyor, en azından beni.

Klima sistemi direk motora bağlı, klimayı açtığınızda performans düşüşü hakikatten yaşanıyor hissediyorsunuz bunu.

Orjinal ses sistemi hiç güzel değil, hoparlörleri değiştirmek gerekiyor.

Orjinal lastikleri ile yol tutuşu çok kötü.. Ben 205/40/17 lastik ve 3,5cm yay taktımda yol tutuşu elde ettim. Bundan önceki Puntoma 225/35/18 takmıştım, yol tutuş çok daha iyiydi fakat lastikler çamurluğa sürtüyordu seyir halinde :)

Turboları biraz narin diyebilirim.. O kadar özenli kullanmama rağmen 137,000 km'de turbom yalan oldu..

Ekli dosyalar

• 376088_295712193808234_100001083671739_870811_1378529830_n.jpg
    376088_295712193808234_100001083671739_870811_1378529830_n.jpg
    68 KB · Görüntüleme: 20
açıkcası gp den güvenlik açısından biraz çekiniyorum ve şuan altımda 99 model golf var konfor farkı fazla olur diye tahmin ediyorum en azından ibiza o çok olmaz ne dersiniz?

açıkcası gp den güvenlik açısından biraz çekiniyorum ve şuan altımda 99 model golf var konfor farkı fazla olur diye tahmin ediyorum en azından ibiza o çok olmaz ne dersiniz?

Fiat Grande Punto | Euro NCAP - For safer cars crash test safety rating

Grande Puntonun N cap testi. Konfor farkı var fakat beklentiye göre değişir..

Grande Punto ile kazada yaptım sıkıntı yok araba sağlam :D

Ekli dosyayı görüntüle 5796

Ekli dosyayı görüntüle 5797

değerler güzel ama senin resimleri açmıyo geçersiz diyo
şimdi sen söyle hangi arabayı daha çok beğendin ikisinide kullandın ?

değerler güzel ama senin resimleri açmıyo geçersiz diyo
şimdi sen söyle hangi arabayı daha çok beğendin ikisinide kullandın ?

Şimdi iki aracında birbirine göre artıları ve eksileri var. Benim ilk aracım Grande Punto, duygusal bağlamda o derim :) 3 kez Grande Punto aldırtacak kadar duygusal..

Fakat elinde belli bir bütçe var, iki araçta hoşuna gidiyor. Ben sana artılarını eksilerini kötü söyledim.

Hangi aracın temizinden bulursan onu al. Söyledim ama gene söylüyorum kalite bakımından ( plastik, boya, ses sistemi gibi ) ibiza bir gömlek üstündür Grande Punto'dan.

Ncap testlerine aşırı güvenmeyin derim, mesela esp düğmesi / sağ hava yastığı kapama opsiyonu / ısofix bağlantısı vs. puan getiriyor ama gerçek yaşamda bunlar sizi pek korumuyor.

1.9 ...4 silindir
sesi nerdeyse yok gibi..
yakıt..şehir içi 6-7 kullanıma bağlı..
şehir dışı 120 km hızla 5.1
90-100 km hızla 4-4,5 oluyor
6 ileri
tek kapı

Babamda PD130 SuperB var ibizadan inip ona binince motor sesi duymuyorum gerçekten sessiz kalıyor 1.4 e göre :D

2 arkadaşımda dizel fiesta var birinde corsa cdti var dayımda bir ara şirket aracı grande punto vardı hepsini defalarca kullandım yakıt tüketimi hariç her yönden ibiza hepsinden iyi.Fiesta zaten direk şirket aracı gibi puntonun içi vasat 80 i geçince aynalar titriyordu.Corsa D alınabiliyorsa onu tercih ederim yada tek kapı 90 lık cam tavanlı punto. ama olmuyorsa kesinlikle ibiza :)

2005 de sıfır İbiza stylance tdi almıştı babam şirket aracı niyetine 3 senede 120,000km yaptı sattı 1 kere sadece frenler birde triger km den dolayı değişmişti.Amcamda da fabia vardı 1.4 tdi 220,000km'de sattı oda sıkıntısız kullandı.

Bende corsa c mi sattım grande punto düşünüyordum ibiza aldım 160,000km'de turbosunda motorunda en ufak üfleme yok ,bir sene içindede inşallah sport tdi almak istiyorum.

Bu arada motor sesine fazla takılmayın bence binin kullanın önemsemezseniz hatta hoşunuza gider :)

arkadaslar ben ibizanın yakıtta cimri olduğunu düşünüyodum yanılıyomuyum ? bi depo ile kaç km yapıyo ibizalar ??

Geri
Üst Alt