Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza 1.4 tdi stylance mi?? grande punto 1.3 multijet dynamıc mi??

arkadaslar ben ibizanın yakıtta cimri olduğunu düşünüyodum yanılıyomuyum ? bi depo ile kaç km yapıyo ibizalar ??

Yanılmıyorsun dostum :)

Kış aylarında olduğumuzdan, şahsen kısa mesafe gidip geldiğimde şu sıralar biraz fazla yakıyorum fakat yaz aylarındaki tüketimimi paylaşiyim seninle.

İstanbul şehir içi 734 kilometre yol yaptım ve yol bilgisayarımda 90 kilometre daha gidebileceğim yazıyordu. Belki 90 kilometre gidemem ama normal kullanım ile çok aşırı trafiğe kalmadan 750 - 800 kilometreyi görebilirsin. Aracı sıkıştırmamak kaydıyla :)

Daha zorlanırsa daha fazla yol yapılır. :)

Sadece yakıt olarak bakmak yanlış bu işe.Araçların sağlamlığı cebe daha çok zarar verir.Aksesuar ve konforda ayrı bir yönü.
Ama karar sizin tabi.

xx

ama şöyle bişey var benim golf gibi 240 -250 krs yakacaksa ben pek sıcak kalmam ben aksesuar ve ekonomi yanlısıyım

ama şöyle bişey var benim golf gibi 240 -250 krs yakacaksa ben pek sıcak kalmam ben aksesuar ve ekonomi yanlısıyım

O senin kullanımına bağlı. Trafiğin durumuna ve sürüş tarzına göre yakarsında. Ben biraz sert kullanım ile bahsettiğin değerleri yakıyorum.

Biraz daha düşük tüketim istiyorsan LPG'li ibiza düşün :)

Tamam ibiza az yakıyor, fakat istanbul veya ankara trafiğine göre hangi dizel arabaya sahip olursan ol bu civarlarda yakacaktır. Daha düşük tüketimi olan dizel istiyorsan 1.1 CRDi picanto bak o halde :D Grande Punto'da alsan, C3'de alsan, Getz'de alsan, Fiestada alsan tüketim bu civarlarda olacak. Araçlar zaten az yakıyor ama akaryakıt fiyatları yükseldiği için kuruş hesabındaki değerler artıyor.

Misal mazot 4,30 TL olsa 1 yıl sonra, belkide çok sakin kullanımla bile 30 kuruş yakacak araçlarımız kilometrede. Bu B segmenti dizel araçların şehir içi yakacağı en az değer 5 litre civarıdır o da oldukça nazik kullanımdır. Hesabını sen yap..

İlla 24-25 kuruş değilde, 21 kuruş yaksın dersen LPG'li İbiza bak derim..

Benim Yakın zamanda ki ölçümüm tam pompa attı fulledim Ankara-Aksaray arası 240 km abimin garaja kadar sabah gittim aracı park ettim akşam geldim kendi evimin önüne koydum ertesi gn tekrar gitmem gerekti bir daha gittim geldim hız 120 sabitle iki kere an-aks yaptı yani 960 km yaptım ve kırmızım yandı haliyle aks geldim petrole girdim 30 km gider yazıodu yol bilg. şuana kadar bindiğim en cimri araç şimdi yazılım yüklü daha ölçüm yapılamadı. bu km yi egr iptal kat iptal halde yaptım tek kişi ve bagajsız... umarım yakıtta yardımcı olmuşumdur... ama 90 hp 6 ileri puntoyu şahsen bir araştır derim...

Yanılmıyorsun dostum :)

Kış aylarında olduğumuzdan, şahsen kısa mesafe gidip geldiğimde şu sıralar biraz fazla yakıyorum fakat yaz aylarındaki tüketimimi paylaşiyim seninle.

İstanbul şehir içi 734 kilometre yol yaptım ve yol bilgisayarımda 90 kilometre daha gidebileceğim yazıyordu. Belki 90 kilometre gidemem ama normal kullanım ile çok aşırı trafiğe kalmadan 750 - 800 kilometreyi görebilirsin. Aracı sıkıştırmamak kaydıyla :)

Daha zorlanırsa daha fazla yol yapılır. :)

[URL="http://img153.imageshack.us/img153/4628/resim709.jpg"][/URL]

Bende mazot o kadar kalınca 0 yazıyor.

Işık yanınca alıyorum ben shell gtl aldım en son 50TL 200km gitti ş.içi

Bende mazot o kadar kalınca 0 yazıyor.

Işık yanınca alıyorum ben shell gtl aldım en son 50TL 200km gitti ş.içi

Bugün yakıt ibresi aynı yerde resimdeki ile, yol bilgisayarı 50 km gider yazıyor. Yol bilgisayarındaki değerler çok oynak dur kalk trafikte :)

Geri
Üst Alt