Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza 1.4 85hp performansı

o kadar ölü değil yahu 85hp.. :D :D
annemin Polo 1.4'ünü yazın Esenyurt'ta götürürken araba 300km'de bile değildi..klima açık, başlarda 4K sonradan en fazla 5K devir çevirerek, "arka sisleri açık" 2 tane Accent'le ortalama trafikle birebir aynı gidiyodu 85'lik 1.4..2 Accent de şirtket aracıydı ve bu mantıklı dizeldiler büyük ihtimalle..onların gücünü ağırlığını bilmiyorum ama bahsettiğim şartlar altında boşluklarda ne ben fark açabilmiştim ne de 2 Accent açabilmişti..
4K devirde tam gaz verince tatlı da bi sesi var.. :)
atmosferik bi motorda 3K devir altında hatrı sayılır bi hacim olmadığı sürece beklentiyi düşürmekte fayda var..

bu senin araç mı can..signo idi dimi esp ışığı gördüm gibi..
bende bi video yapmıştım..ama süre falan tutmadım öyle denemiştik bakayım bulabilecekmiyim

sıgno deıl abı spırıttı benımkı,b de zaten esp yada tcs yok eskı kasanın 1.6 larında,sadece 2006 da son cıkan mk1 leon sport tarzında b modelınde var tcs.bende yanan ısık farların ısıgı :)

sıgno deıl abı spırıttı benımkı,b de zaten esp yada tcs yok eskı kasanın 1.6 larında,sadece 2006 da son cıkan mk1 leon sport tarzında b modelınde var tcs.bende yanan ısık farların ısıgı :)

signo dah iyi ya o yüzden vardır diye düşündüm yanan ışık da s cizikmiş üstünde araba gibi geldi göz yanılması böyle oluyor demek ki

haftaya görkemle bir 0-100 denicez bakalım merak ettim..
bugün yeni suriye benzini ile bir yükleneyim dedim 180 gayet çabuk çıktım ama yol tıkandı iyi tıkandı polis varmış..ve pedalda hala baya boşluk vardı

varol abı 2, vıteste 6500 d/d yap zaten 98 km/h gosterıyor:)

Anladığım kadarıyla şuan aracınıza adapte olamamışsınız aracınız daha 200km de ve aracınızı tanıdıkça hangi devirlerde vites değişimi yaparak daha hızlı ivmeleneceğinizi anlamaya başlayacaksınız ben ilk 1500-2000km fazla yüklenmeyin derim eski bir 1.4 kullanıcısı olarak 1.4lerin hacmine göre ve atmosferik olmasına rağmen çok kötü bir performansa sahip olduğunu düşünmüyorum aracınızı tanıdıkça seri devirleri yakalıyacak ve rahatlıyacaksınız aracınız hayırlı olsun kazasız belasız inşallah....:eek:key: bu arada 1.4tdı araçlarla aracınızı kıyaslamayın o araçlarda turbo besleme mevcut ve torkları yüksek ataklıkları ve hissi o yüzden yüksektir.....:eek:key:

Anladığım kadarıyla şuan aracınıza adapte olamamışsınız aracınız daha 200km de ve aracınızı tanıdıkça hangi devirlerde vites değişimi yaparak daha hızlı ivmeleneceğinizi anlamaya başlayacaksınız ben ilk 1500-2000km fazla yüklenmeyin derim eski bir 1.4 kullanıcısı olarak 1.4lerin hacmine göre ve atmosferik olmasına rağmen çok kötü bir performansa sahip olduğunu düşünmüyorum aracınızı tanıdıkça seri devirleri yakalıyacak ve rahatlıyacaksınız aracınız hayırlı olsun kazasız belasız inşallah....:eek:key: bu arada 1.4tdı araçlarla aracınızı kıyaslamayın o araçlarda turbo besleme mevcut ve torkları yüksek ataklıkları ve hissi o yüzden yüksektir.....:eek:key:

Teşekkürler, evet daha çok yeni olduğundan herhalde, yavaş yavaş alışıcaz. Zaten ilk arabam, tdi alacak kadar bütçem yoktu... Bundan sonrakine inşallah, daha genciz ne de olsa :eek:key:

aaahh ahhh bide evde bi 1.4 tsı leon olsada, ondan inip 1.4 ibizaya binseniz
o zmn nasıl oluyomuş bide görün
Bide bu ibizanın vites göstergesi açılıyomu bizimkinde öyle bi özellik yoook
bi de bu özellik açık olan arkadaşların ekranında ort ve anlık yakıt tük.ni gösteriyomu

Yakıt tüketimi için yol bilgisayarı olması lazım, benimkinde yok.
Vites göstergesini bir sorun servise isterseniz ama çok gereksiz bence, 2000 - 2500 arası başlıyor nerdeyse vites yükselt demeye :rolleyes: Ben bozuk sandım başta hatta ama değilmiş :)

1.4 85 hp motoru 100 bg yapmamak.

Şimdi şöyle ki Fabia'nın Choice serisinde efsane bir makine vardır, 1.4 101 bg 123 nm torklu bir makine idi. Bizzat sürmüşlüğüm, test etmişliğim var, simota kazanlı filtre ile inanılmaz keyifli idi. Araba 2500-3000'de bile mi ölü olur arkadaş :D Bildiğin kalkmıyor yerinden, amaaaaa vites indirip 4000-7000 bandında eşeğin karpuz kabuğunu kütür kütür yediği gibi çatır çutur yürüyor, pis giderli 210-220 yapıştırıyor, uzun lafın kısası makine çevirmek istiyor, karakteri gereği. Noluyor, çok yakıyor :D

Sonra bu motoru aynen alıyorlar, manifold değişikliği ve yazılım ile 85 beygire indirip torku 132'ye çıkarıp salıyorlar piyasaya, daha az yakan bişi oluyor. Yani 101 bg'si vardı Fabialarda, Pololardada 100 bg 1.4 16V'si vardı, o 1 beygire kudururdu Polocular :D

Çok çok eski bir makinedir, 1.4 16V 85'lik makine çap-strok, hacim cart curt krank mırank aynısıdır o eski motorun ;)

+1985

Geri
Üst Alt