• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Hava ve yol durumu

whiteline-XL

Kayıtlı Üye
ArkadaŞlar ben pendİk Çamliktayim. Burasi kardan dolayi İptal olmuŞ vazİyette. Sİzler nerdesİnİz ne durumdasiniz.

Bİzİm eve Çikan rampa otopark gİrİŞİ falan buz ve kar yol gİdemİyor mİllet ben zarzor attim kendİmİ otoparka.

Yolun durumunun ne halde olduğunu anlamanız için kısabir video var aşağıda bu video 1 saat evvel çekildi. şu anda kar yağışı şiddetini arttırdı ve buralar daha beter oldu.

Ancak tahmin ediyorum biz bayabir yüksekte olduğumuz için bu durum boyle. şehir merkezlerinde durum nedir bilgi paylaşımlarınızı bekliyorum.

http://youtu.be/UtNGYjWdqqY

LeonRider

Kayıtlı Üye
Levent beşiktaş taraflarında yağış var ancak sıkıntılı değil yollar...

whiteline-XL

Kayıtlı Üye
Bursadaki dogalgaz santrali marmara bolgesinde 6 ile dagitim yapiyor ve santraldeki ariza nedeniyle bu kesintiler yasaniyormus.

Bu arada bizim buralar dahada berbat oldu. Kar yagiyor soguktan dolayi buz oluyor birde ustune sis coktu

eqoulaiser

Kayıtlı Üye
burda kar yağdı ancak yerlerde fala nbişey yok. ortalık temiz şimdilik. zaten varsa beylikdüzünde vardır kar. avcılarda pek olmaz.

ilk duyduklarımıza göre kesintinin nedeni bursa santralinin komple devre dışı kalması nedeniyle sistem oturmasıdır. tüm marmaradaki diğer santrallerin de çoğu devre harici kalmıştır bursanın ani çıkışı ile. nerden biliyorsunuz derseniz benim çalıştığım avcılardaki santralde komple devre harici kaldı. bursa büyüklüğündeki gibi sistemi besleyen büyük bir santralin aniden komple devre dışı olması sistemde, en basit dille zorlanmalara sebep olarak dengesizlikler oluşturduğundan koruma sistemleri ile diğer üretim yerleri de devre harici oluyorlar. bizim santralde 3 saat sonrasında ilk grubu devreye aldılar toplam 9 gruptan. sonrası gruplar devreye girdikçe elektriğimiz gelmiş oldu :)

mayham85

Kayıtlı Üye
erbilde serin bir gece usuduk kazaklari cikardik ara ara yagmur atiyor falan kis geldi sanirim :D

whiteline-XL

Kayıtlı Üye
nihayet belediyenin kar küreme araçları geldi yolları küreyip ilaçladı hiçbirşey kalmadı. zatenn sis dağıldı karda durdu.

Üst Alt