Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fr dsg hakkında bilgi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hiç hesaplamadım ama 450-500 civarıdır herhalde...

doukanım 1.6 ya yakın tuketım var ama dur kalkta 2-3 lt daha cok yakar sonucta 2.0 200hp ayrıca DSG sanzuman uzun yolda daha ekonomık TRAFIKTE DSG ekonomı saglamaz arac kalkar kalkmaz vıtesı 2 ye atıyor dur kalkta vıtes bı 1e bı 2ye gecıcek..

ama dedıgım gıbı gucune gore tuketımı cok ıyı.. TFSI..

Benim taktii biliosun Şemunum trafikte... Gerçekten dsg anında 2 ye atıo vitesi.. Ama tam dur kalklık trafikte tiptronie atıp 1. viteste seyredebilirsin yolu bu şekilde vites durmadan 1-2 , 1-2 olmuo bu da yakıt tüketiminde önemli tabi.. Yakıt ekonomisinin cıvıını çıkartmaya çalışmış dsg aslında. Örnein ayaımı frenden çekiorm gaza basmamama rağmen 2 saniye sonra vites 2 ye atıo bu yüzden benim gibi kullanmak daha mantıklı olabilir trafikte :) Benim fikrim trafikte 1.6 dan farklı yakmayacaksın. Yakacaksada çok az bir fark olacaktır kesinlikle fr a bu fark değer.. Sadece trafikte kullandığını varsaysak ayda 1.6 dan farklı maximum 20TL fark ödersin.. Yerinde olsam hiç düşünmem. Dsg ve fr tek kelime ile mükemmel olacaktır..

bence Doğukan sürücüyle ve kesinlikle trafik bile olsa sürüş tarzı ile alakalı az yakması.herkesin sürüş karakteri farklı ;)

Dou niyetliysen al kardeşim bunu benzin üstüne şimdikinden daha fazla yük getirmez 8V'den bahsediyorum..

Doukan bu dsg fikrini çok beğendim abicim. Allah bizede 7 ileri dsg bişey nasip eder inşallah.

Niyetliyim babamada gösterdim zaten değerlendirmesini yaparız dedi araç sahibiylede anlaşırsak neden olmasın...

---------- Post added at 00:40 ---------- Previous post was at 00:40 ----------

Doukan bu dsg fikrini çok beğendim abicim. Allah bizede 7 ileri dsg bişey nasip eder inşallah.

İnş. abi banada nasip eder sizlerede...

doukan hıc abartman benım kullandıgım degerı yazım sana... aracım stock..

kışın genelde bakırkoy yesılkoy mecıdıyekoy ve bahcelıevlerde olurum ( hep şehir içi) ve trafık buralarda yogundur.... depoyu fullerım 48-50 lıtre... ve 400 ıle 420 km arası yapıyorum ...

uzun yollarda ıse 6. vıtesın avantajı var 550 km rahat goruyorsun... ben full depoda max 600-620 km yaptım...

kullanıcının rolude onemlı.... dakka bası gaza yuklenırsen degerler rahatca artar...

doukan hıc abartman benım kullandıgım degerı yazım sana... aracım stock..

kışın genelde bakırkoy yesılkoy mecıdıyekoy ve bahcelıevlerde olurum ( hep şehir içi) ve trafık buralarda yogundur.... depoyu fullerım 48-50 lıtre... ve 400 ıle 420 km arası yapıyorum ...

uzun yollarda ıse 6. vıtesın avantajı var 550 km rahat goruyorsun... ben full depoda max 600-620 km yaptım...

kullanıcının rolude onemlı.... dakka bası gaza yuklenırsen degerler rahatca artar...

Gerçekten kullananın önemi çok büyük. Ben 2.0 dizel kullanıorm Doukan hep şehir içiyim ve 450 km yi geçemiorm full depoyla..Biraz fazla gelmiştir tüketimim ama yokuş çıkışı ve trafikte kullanımım size göre kesinlikle daha çoktur. Bide arada yükleniorm yolu boş bulduumda tabii.. Bence sende en az 400km yaparsın bi depoyla..

umarım konu dogunun satıcı ıle anlastık demesı ıle devam eder:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt