Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fr dsg hakkında bilgi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
smg yı muhtemelen dsg secenegı yok dıye ısaretlemıslerdır ılanda.Bu arada 2 lıtre olması cok yakıcagı anlamına gelmez,sıtede 1.8 kullanıcıları da var 1.6 kadar yaktıklarını soyluyolarkı dogrudurda.Sonucta 5 lıtre amerıkandan bahsetmıyoruz.1.6 arabanın torku ıle 2 lıtre turbolu arabanın torku aynı degıl sonucta,araba yerınden daha kolay kalkar daha rahat gıder alt devırlerde,gaza basmadıgın surecede yakmaz,olaganca turboyu devreye sokmadan yuruttukce arabayı cok ıyı degerler yakalanır.Bu arada dou baktıgın kırmızı cok guzel bende b kac kez sıtede gezınırken bakmıstım dıkkatımı cekıp.Fıyatını braz daha asagı cekerım dıyosan bence kacırma.Bu arada cupranın gucu var falan flan dıye bakmayın olaya.mısal bu aracı dogu en ıyı ıhtımalle 42 ye flan alsa,pıyasada temız bulabılcegı Cupra fıyatı en asagı 50 lıra.Aradakı 8 lıraya enjektor pompa turbo koyar ustune yazılım da koydumu olur sana Cupra ve otesi.Onemlı olan 2 lıtrelık motora sahıp olmak

Can bu söylediklerini uygun bi 185lik TFSI'de de yapabilir amaç sadece güçse.

Doukan benim fikrim benzinden fazla korkmana gerek olmamasından yana. Ben dsg kullanıyorum ve inanılmaz memnunum şanzımanımdan.. vites atışlarını hiç hissetmiyorum, çokta zevkli. istediinde at tiptronie düz gibi kullan :) Yakıt olarakta 1.6 102hp lerden ortalama olarak farklı yakmayacaktır buda benim fikrim tabi. Yani normalde 400 km yapabiliyorsan fr la da bu kadar yaparsın şehir içinde 1.6 lar fr lardan az yakmayacaktır.
Mesela sana golflerin yakıt tüketimi örneklerini veriim 2.0 gti 200hp dsg ve 1.6 102hp

http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=277128

http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=279471

Dsg'nin az da olsa yakıt tüketimine katkısı var oda vites atışlarını çok iyi ayarlamasından tabi..
Fr la çok basmadıın sürece kesinlikle yakıt sorun olmaz..
Sonuçta bi yokuş çıkarken bile 1.6 zorlanarak çıkıyo devir tavana dayanıo vitesi öle atabiliosn vs.. ama dsg li fr da örnein 2.viteste 2.000 devirlerde dik yokuşları bile rahat rahat çıkabilirsin..

doukan sen fr ıle mecıdıyekoy trafıgıne gır 14lt yakarsın sonucta okulun orda ve saglam trafık var.... he soyle bır durum var bugun bahcelıevlerden mecıdıye koye gıttım ve tarafık ne az ne coktu sakın gıttım devır 3000 ıle 3500 arasındaydı mecıdıyekoye varınca tuketım 9lt gosterıyordu hızım genelde 50-60 km\h ıdı...

ama full trafıge gırdıgımde tuketım 15-16 goruyor...

ve soyle bır durum var aracın gucune gore tuketımı cok az... baska markalardakı 2.0 motor 200 hp gucundekı araclar cok daha fazla yakıyor...

gelelım DSG ye... kullanımı cok ama cok zevklı ama benım fıkrım arac DSG olacaksa en az 150 hp olmalıkı zevkı oyle cıkıyor...

bu arada tuketım 1.6 yakın ama gaza basınca tuketım farkı ıyıce acılıyor...

Benim tam duymak istediğimde buydu Dinç ve Şemun benim amacım benim 1.6 Leonum gibimi yakar trafikte...

doukanım 1.6 ya yakın tuketım var ama dur kalkta 2-3 lt daha cok yakar sonucta 2.0 200hp ayrıca DSG sanzuman uzun yolda daha ekonomık TRAFIKTE DSG ekonomı saglamaz arac kalkar kalkmaz vıtesı 2 ye atıyor dur kalkta vıtes bı 1e bı 2ye gecıcek..

ama dedıgım gıbı gucune gore tuketımı cok ıyı.. TFSI..

Yani trafikte ortalama 10 litreyi görürüm diyorsun?

bebetom benzin konusunda gazlamadığın sürece altından kalkamayacağını sanmıyorum hiç bi şekilde..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt