Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

FR Coming Home Davası (Sellektörsüz)

Park mesafe ekranını forum sabit başlıklarında anlatıldığı gibi "security code" girerek hallettim.Anlatıldığı gibi security code alanında bekleyince 5 haneli bir kod beliriyor. Bu kod bendeki kabloda çıkmadı fakat birbaşka kabloda denedim çıktı.Bu kodu aynı yere elle girip ok leyince, aşağıdakileri yaptım ve RCD310 ekranında park mesafe çalıştı.Sabit başlıkta bu işlem sonrasında birkaç adım daha var ama bu adımları neden bilmyorum vagcom reddetti.Fakat gerek yok herhalde ki sadece altta yazılanları yaptım çalıştı.Bilginize...

- Module 07 Coding
- ¨Long coding helper¨ a tıklayın.
- Byte 0'ı seçin ve Bit 4 ¨Optical illustration active¨ olarak işaretleyin. Ekrandan çıkın ve ¨Do it!¨ tıklayın.

Yine welcome ve leaving modu için yine sabit başlıkta yazan aşağıdaki işlemleri yaptım.Günlerdir sorunsuz çalışıyor.Bilginize...

Ana Menü "Select" "Central Elektrik" " Long Coding Helper" Byte 17 değerinde Bit 3-4-5-6 değerlerini aktif yapıyoruz

Sadece STAGING (Selamlama) yapamadım. "channel not available" (kanal bulunamadı) hatası veriyor. Staging kodu belkide başka bir kanal üzerindedir. Bilemiyorum.

Bunların hepsine "channel not available" cevabını aldım ben VCDS versiyonu neydi sizin..:confused:

Bunlara ek olarak sinyal kolu az dokunma sonrası 3 defa yanan sinyal sayısını 5'e çıkardım.Daha kullanışlı oldu.Açıklama yine forum sabitlerinde mevcut.

Yukarıda söylediklerim zaten bilinen konular olabilir fakat hepsi FR'da çalışıyor diye yazmak istedim.

walla helal olsun biz çalıştıramadık :eek:key:

Bunlara ek olarak sinyal kolu az dokunma sonrası 3 defa yanan sinyal sayısını 5'e çıkardım.Daha kullanışlı oldu.Açıklama yine forum sabitlerinde mevcut.

Yukarıda söylediklerim zaten bilinen konular olabilir fakat hepsi FR'da çalışıyor diye yazmak istedim.

Alışveriş sitelerinin birinden vag-com kablosunun 11.11.3 son sürümünden sipariş verdim. 120 tl fiyatı. 2 gün sonra elimde olur sanırım. Cd'si ile beraber geliyor. Serviste orda burda bu işi yapacak adam aramaktansa kendi işimi kendim hallederim. Sitede bana bu konuda yardımcı olacaktır. İnş bi aksilik çıkmaz. Sizin dışınızda alan veya kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Bunların hepsine "channel not available" cevabını aldım ben VCDS versiyonu neydi sizin..:confused:

Kablo firmware v1.84 (Yazılım uyumu 11.11.2). VCDS ise 10.6.4. yanlız security kodunu girmezseniz, module 7 coding ve altındaki kodlar çıkmaz.Belki ondandır.

Zaten şu an için güncel bir kablo siparişi vermişsiniz. Kablo ile yazılım mutlaka gönderilir. Zaten bu tip işleri servis yerine, sağda solda tanıdıklarınızdan destek ile yapabilirsiniz :) Yıllardır söylediklerimin yarısını anlamıyor servisdeki elektrik bölümü çalışanları :)

Bİlgisayar ile az çok haşır neşir olan birinin çok kolay yapabileceği şeylerdir. Eğer ellerindeki donanımda/yazılımda bir sorun yok ise tabiki.

Kablo firmware v1.84 (Yazılım uyumu 11.11.2). VCDS ise 10.6.4. yanlız security kodunu girmezseniz, module 7 coding ve altındaki kodlar çıkmaz.Belki ondandır.

security code dediğiniz şase değilmi onuda girdik ama neredeyse hiç bişeye müdehale edemedik biz..

Bu cd ile gelen programı nasıl pc ye kuracaz? Bu işlemler nasıl anlatabilirmisiniz? Yanlış birşey yapıpta kablodan olmayalım...

security code dediğiniz şase değilmi onuda girdik ama neredeyse hiç bişeye müdehale edemedik biz..

Hayır şase kodu değil. Security code yazan yere cursor'u yaklaştırdığınızda bir baloncuk içinde beliren 5 haneli bir koddur kendisi. Fakat dediğim gibi kendi kablom ile gözükmedi fakat başka bir kablo ile farklı bir laptop'da çıkmıştı. Mesela benim kodum 71679 idi.

Bu cd ile gelen programı nasıl pc ye kuracaz? Bu işlemler nasıl anlatabilirmisiniz? Yanlış birşey yapıpta kablodan olmayalım...

Normal bir yazılım kurar gibi kuruluyor. Özel bir yöntemi yok yani. Kabloyu firmware update yapmadığınız sürece bir zarar vermezsiniz.

Geri
Üst Alt