Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Eteklere zift blasti yardim

ben kırklareline gidince bayağı bi zift yapmıstım pasta biraz uğraştırıyo ama çıkarıyo uğraşmayayım dersen mazot bire bir hatta benim bagajda yarım litre mazot hep hazır bekler
bişeye çok dikkat et mazot biraz kaldığında boyayı matlastırıyo sur vehemen basınçlı yıkamaya ver sorun kalmaz

Onerileriniz icin tesekkurler arkadaslar gaz yagini deniyecegim magaalarda satilan basit ilaclar ise yaramiyor

Arkadaşlar konu biraz geçmiş ama size bir püf noktası vereyim zift ile ilgili.
Aracınıza zift bulaşması durumunda bildiğimiz margarin yağı alıyoruz.
Ziftli kısma margarini kalıp halinde sürüyoruz. Beze filan gerek duymadan.
Sonra güneşli bir hava ise güneşin altında, kapalı bir hava ise saç kurutma makinesi ile yağ eriyene kadar ısıtıyoruz.
Sonra görüyoruzki zift eriyen yağ ile birlikte akıp gidiyor. Bezle de güzelce silince hiçbirşeyi kalmıyor.
Beyaz insigna'da bizzat denemesini yapmış ve olumlu sonuç almış biri olarak tavsiye :)
Gazyağı-tiner vs. şeyler ile boşuna boyanızı inceltmeyin :)

Arkadaşlar konu biraz geçmiş ama size bir püf noktası vereyim zift ile ilgili.
Aracınıza zift bulaşması durumunda bildiğimiz margarin yağı alıyoruz.
Ziftli kısma margarini kalıp halinde sürüyoruz. Beze filan gerek duymadan.
Sonra güneşli bir hava ise güneşin altında, kapalı bir hava ise saç kurutma makinesi ile yağ eriyene kadar ısıtıyoruz.
Sonra görüyoruzki zift eriyen yağ ile birlikte akıp gidiyor. Bezle de güzelce silince hiçbirşeyi kalmıyor.
Beyaz insigna'da bizzat denemesini yapmış ve olumlu sonuç almış biri olarak tavsiye :)
Gazyağı-tiner vs. şeyler ile boşuna boyanızı inceltmeyin :)

Bende dedemden duymuştum o yüntemi. Bir kere başıma geldi denedim çıkarttı. Bi kerede WD-40 ile silmiştim oda işe yarıyor ama hemen temizlemezsen cilayı alıyor.

Arkadaşlar bilinen en iyi yöntem gazyağı, mazot, özel temizleyiciler vs... ben size pratik bir yöntem daha söyleyeyim. %100 güvenli ve tarafımdan defalarca uygulanmıştır. En yakın marketten bir paket margarin alıyorsunuz güneşli bir havada zift bulaşan bölgelerin üzerini kapatacak şekilde margarini sürüyorsunuz(sıva şeklinde) yarım saat çay molası ardından geldiğinizde margarinle birlikte ziftlerinde eridiğini görüyorsunuz bir bezle silip aracınızı yıkayın/yıkatın işlem tamam. kolay gelsin.

Son mesajı okumamışım Loxol arkadaşımda yazmış zaten neyse teyid etmiş olalım :)))

Geri
Üst Alt