Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

En sorunsuz otomatik vitese sahip modeller

Allah allah . 1.6 e-HDi mıydı peki ? Onlarda da eski şanzıman var sanırım. Çünkü 308 ve 3008 de denedim EAT6 yı. Tereyağı üstündeki kıl gibi kayıyordu araba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
evet 2014-2015 yeni kasa 1.6 e-HDI idi.inan kardeşim arabadan anlamayan hanım bile kvalide bile bu arabada birşeymi var dedi meğerse fabrika çıkışı böyleymiş ya bir araba her vites geçişinde öne yığılırmı performans zaten yerlerde.sadece bedava verseler alınır:)))

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
evet 2014-2015 yeni kasa 1.6 e-HDI idi.inan kardeşim arabadan anlamayan hanım bile kvalide bile bu arabada birşeymi var dedi meğerse fabrika çıkışı böyleymiş ya bir araba her vites geçişinde öne yığılırmı performans zaten yerlerde.sadece bedava verseler alınır:)))

PSA grubunu bitiren şanzıman o. Gazı kökleseniz bile vites değiştireceği zaman gaz kesip yığılıp, biri vitesi taktıktan sonra tekrar gaz almaya başlıyor değil mi :D Ben de o kadar kötü bir şanzıman görmedim gerçekten. Ama yakıt tüketimi çok iyi :D

PSA grubunu bitiren şanzıman o. Gazı kökleseniz bile vites değiştireceği zaman gaz kesip yığılıp, biri vitesi taktıktan sonra tekrar gaz almaya başlıyor değil mi :D Ben de o kadar kötü bir şanzıman görmedim gerçekten. Ama yakıt tüketimi çok iyi :D
aynen anlattığın gibi yaşanıyor hadise.çöplük gerçekten

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
1- Renault' un EDC şanzımanı : Kesinlikle uzak durulması gereken şanzımandır. Sıkışık trafikte yığılır, ani hareketlenmek istediğinizde 1-2 sn tepki vermez, şanzıman geçişlerindeki dişli seslerini yayalar duyar, kararsızlığıyla insanı deli eder, araç kullanmaktan soğutur. Üstüne bir de kullandığınız araçta kronik sorunlar varsa benzin döküp ykmak istersiniz aracı. Ama bunun yanında dayanıklıdır. Çok yakar :)

2- CVT, Multitronic: Performanstan uzak, kaliteli, konforlu, uzun ömürlü bir şanzımandır. Arıza çıkardı mı masraflı olduğu söyleniyor. Sizin ayağınız vitestir. Ayarlayamazsanız bas bas bağırır.

3: ZF şanzıman: Yeni Honda CRV ve yeni nesil BMW lerde kullanılan 8 ileri efsanevi şanzımandır. Vites geçişini hissettirmez, hem günlük hem de sportif kullanım için idealdir. yağını bakımını ihmal etme ömürlük şanzımandır. Birçok BMW modellerinde şanzıman arıza vermeden önce motor revizyona girer. Düşünün yani :)

4: DSG, S-Tronic : Geçişleri sadece 1-2 arası hafif hissettirebilir. Diğer vitesleri hissettirmez. Diğer çift kavramalara göre tam otomatiğe en yakın konfor sunan şanzımandır. Ama biraz daha narin ve kurallara uyarak kullanmak gerekir. Standart kullanımda 60 bin, dikkatli kullanımda 80- 90 bin e kadar sorun çıkartmaz. Ama eninde sonunda kavrama ister.
Edc hakkında bilgim Yok kullanmadım ama diğer tespitlere imzamı atarım . Kendi fikrim bir numara zf dir çoğu bmw de motor biter şanzıman bitmez :))

Eski kasa 508 de Auto6r şanzıman var. Tek kavramalı saçma bir şanzıman. Bunlar çok uzun ömürlü az yakan ama konfordan tamamen uzak şanzımanlar. Makyajlı kasasında EAT6 var. Siz eskiyi denemiş olmayasınız ? EAT6 tam otomatik ve çok güzel şanzıman çünkü.

Bence bir 308 almalısın kendine :) Her gördüğümde içinde kalmış gibi yazıyorsun bu EAT6 tam otomatik şanzıman için :) Bakalım DSG elimizde ne zaman patlayacak :)

Bence bir 308 almalısın kendine :) Her gördüğümde içinde kalmış gibi yazıyorsun bu EAT6 tam otomatik şanzıman için :) Bakalım DSG elimizde ne zaman patlayacak :)

Kısmetse bir sonraki aracım olabilir :) 3008 i çok beğendim. Ama Allah' tan bir mani gelmezse şu anda aslanımla mutluyum :) kar kıştan çıkartamamıştım. Epeey özlemişim arabamı :)

Geri
Üst Alt