Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Elektrikli Egzoz vanası - Cut out - Egzozunuzun Sesini Ayarlayın

bu parça egsozun sesini kısmak için değil mi ? Nasıl 50 HP ye kadar güç veriyor anlamadım. Turboback komple sistemle bile max 30hp ler vaad ediyorlar ( 2.0 TFSI 200hp için konuşuyorum) Konuyu baştan sona okudum ama pek bişey anlamadım.

Egzozun sesini kısmak için olan egzoz hattına takılan parça güç vermez , onun amacı polisten kurtulmak için sesini kısmak..
Egzozun 2 ye ayrıldığı ve egzozun direk dışarı verildiği vanalarda amaç ses açmak oluyor ve bu şekilde takıldığında 50hp e kadar güç alınabiliyor.. Dediğiniz gib standart bi 200hp lik araçta 30hp verir tabii ancak standart olmayan arabalarda 50hp e kadar fark görebilirsiniz, örneğin kendi aracımda (A4 1.8tq) 40hp den fazla verdiği aşikar :)
bu parça egsozun sesini kısmak için değil mi ? Nasıl 50 HP ye kadar güç veriyor anlamadım. Turboback komple sistemle bile max 30hp ler vaad ediyorlar ( 2.0 TFSI 200hp için konuşuyorum) Konuyu baştan sona okudum ama pek bişey anlamadım.

Dizel için cut out yaptıracaksanız tavsiye etmem ben denettim ses alamadım vazgectim,motorda vs oynama olunca yapılırmı onu bilmem..

benim merak ettiğimde buydu keşke video'ya alsaydın gökhan abi bende düşünüyodum youtube'da düz boru lu videolarını izliyorum benim arabaların dizel için başarılı ama cut out'la nasıl olucağı konusunda hala bi muallak benim için:confused:

Eğer düz boru ile güzel bi ses alınabiliyor ise Cut out ile de Düz boru ile aynı sesi alabilirsiniz..
Cut outtan sonra düz boru konur ve Aynı ses elde edilir..
Hatta en güzeli son susturucuya kadar düz boru çekilir daha sonra orjinal susturucu konur, orjinal susturucudan önce de Cut out konulur ise vana kapalı iken orjinal susturucu yeterince susturur zaten, vana açılınca da Düz boru yapılmış gibi olur...
benim merak ettiğimde buydu keşke video'ya alsaydın gökhan abi bende düşünüyodum youtube'da düz boru lu videolarını izliyorum benim arabaların dizel için başarılı ama cut out'la nasıl olucağı konusunda hala bi muallak benim için:confused:

Arkadaşlar yeni ürünler gelmiştir :) hem susturucu hem ses yaptırıcı modeller istediğini her ölçüde mecvuttur...

ee nie haberim yok :D Reklam ediyorsun kendi konumda :p hehee
Mustafa ustaya gidersen hemen bi operasyona girer ;)

Biraz da o yüzden yeni ürünler dedim :) eskilerde bazen böyle sorunlar oluyor, ama onları da yenileri ile değiştiriyoruz artık sorun kalmıyor :)
Yavuzzz benim sistem kapanmıyooo :D :eek:

Tabiiikii okonuda sıkıntı yokk :D saolunn ben seviyorum bu sistemi ne olursa olsun :D

Geri
Üst Alt