Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dizel Leonmu? Benzinli Leon mu?

ona inanmak guc gecende 2. el bi hacı satıyodu dizel 32 ye kız gibi araba anca yani ne gerek var off ya çok sinirleniyorum.

uzaktan bakınca bu şekilde söylenmek kolaydır kardeşim. internette bu şekidle yorum yapanların %95 i açıpta diğerlerinin fiyatına bile bakmaz. mesela 1,4 T opel astra fiyatı 54000 lira. highline golf tsi 50000. megane dediğin araç bile 47 48 e alıcı buluyor artk.

onlar bu para ediyorsa golf hayli hayli eder.

uzaktan bakınca bu şekilde söylenmek kolaydır kardeşim. internette bu şekidle yorum yapanların %95 i açıpta diğerlerinin fiyatına bile bakmaz. mesela 1,4 T opel astra fiyatı 54000 lira. highline golf tsi 50000. megane dediğin araç bile 47 48 e alıcı buluyor artk.

onlar bu para ediyorsa golf hayli hayli eder.

ben bakıyorum emin ol . bak ben kısaca sunu diyim. benm kafamda bazı degerler vardır bi b ye 25, c hb ye 35 sedana da 40 budur eşiğim bunun üstü hayal. tabi vw ye bi kaç liracık daha fark verebilirim ama bu yani.

ben bakıyorum emin ol . bak ben kısaca sunu diyim. benm kafamda bazı degerler vardır bi b ye 25, c hb ye 35 sedana da 40 budur eşiğim bunun üstü hayal. tabi vw ye bi kaç liracık daha fark verebilirim ama bu yani.

kardeşim maliyetler donanımlar hiç bir zaman sabit kalmıyor unutma bunu o dediğin fiyatlandırmalar çook mazide kaldı. ibiza bile oldu 38 39

ben 38900 e aldım pert olan golfü. o zamanlarda euro 1,7 1,8 falandı şimdi 2 küsür. bu basit fark bile ne yapar kafadan hesaplayaslm sana. 40000 tl olan bir araç euro 1,7 iken 23530 euro yapıyor. kabaca çarp şimdiki euro kuru 2,05 oda 48236 lira yapar sadec kurdan fiyat artışı bu sonuçta bu malın euro bazında bedeli değişmedi.

aslında 1.4 TDI ile 1.4 TSI ın karşılaştırmasını en iyi senle ben yapabiliriz heralde sen TSI da aşmışsın sınırları ben TDI da bir hesaplama yaparsan bir depo ile kaç gittiğini max ne kadar gidebildiğini söylersen bizde ona göre bi hesap yapalım bakalım cok merak ettim ne cıkacak:)

aslında 1.4 TDI ile 1.4 TSI ın karşılaştırmasını en iyi senle ben yapabiliriz heralde sen TSI da aşmışsın sınırları ben TDI da bir hesaplama yaparsan bir depo ile kaç gittiğini max ne kadar gidebildiğini söylersen bizde ona göre bi hesap yapalım bakalım cok merak ettim ne cıkacak:)

bugün babamın değeri 5,2 idi passatta.

benim leondaki en düşük karma değerimde son depomdaydı. bugün depoyu fulledim. 414 km 95 tl benzin ile. 23 kuruşa geliyor yaklaşık olarak kmde.

uygun şartlarda tsi ile 4,8 gibi bir değere düşebileceğimi düşünüyorum. çünkü ben şehirler arasında çok kasmadım. ankara çıkışında 100 e sabitledim. 6. vites eskişehir girişine kadar. sabitlemeden sabırlı bir ayak ve uygun vites devir kombinasyonu ile mümkün diye düşünüyorum.

genelde karma değerim ise 6,5 civarında kalıyor.

30000 km için. passatta yaptırdığımız iki bakım. birisi 250 tl bir diğeri 270 tl. galiba bujiler 45 000de değişiyormuş. mertabi o konuda aydınlatır bizi.

vergi olarak iki motorda aynı vergi diliminde dolayısı ile almıyoruz vergiyi.
bakım için 520 hadi ampül mampül patlar basit bir şeyler olur 550 diyelim.

karma olarak 6,5 * 3,7 * 300 = 7215 tl yakıt 30000 km yapılması durumunda. senelik yaklaşık 7800 lira civarında denilebilir.

abartı trafik içersinde olmadıktan sonra uzun yolda 4.8L altına iner..

ortalama bir değer ele alıp yakıtı hesaplarsak yıllık 30 bin km için bakarsak bakım masrafları dahil oldugunda ne kadar gider var yıllık TSI leonda

---------- Post added at 19:09 ---------- Previous post was at 18:58 ----------

bugün babamın değeri 5,2 idi passatta.

benim leondaki en düşük karma değerimde son depomdaydı. bugün depoyu fulledim. 414 km 95 tl benzin ile. 23 kuruşa geliyor yaklaşık olarak kmde.

uygun şartlarda tsi ile 4,8 gibi bir değere düşebileceğimi düşünüyorum. çünkü ben şehirler arasında çok kasmadım. ankara çıkışında 100 e sabitledim. 6. vites eskişehir girişine kadar. sabitlemeden sabırlı bir ayak ve uygun vites devir kombinasyonu ile mümkün diye düşünüyorum.

genelde karma değerim ise 6,5 civarında kalıyor.

30000 km için. passatta yaptırdığımız iki bakım. birisi 250 tl bir diğeri 270 tl. galiba bujiler 45 000de değişiyormuş. mertabi o konuda aydınlatır bizi.

vergi olarak iki motorda aynı vergi diliminde dolayısı ile almıyoruz vergiyi.
bakım için 520 hadi ampül mampül patlar basit bir şeyler olur 550 diyelim.

karma olarak 6,5 * 3,7 * 300 = 7215 tl yakıt 30000 km yapılması durumunda. senelik yaklaşık 7800 lira civarında denilebilir.

TDI 1.4

30000 km için 4.5LT ortalama (5600 kmde 4.3) görünüyor karmada 1.350 LT mazot demek buda şuanki POAŞ kırsal mazot İSTANBUL değerine göre 2.83 den 3.820 TL yapar

30000 km için bakım masrafı 3 bakım oda ortalama 300 TL dersek (yetkili servis) 900TL bakım gideri var

Vergi sınıflandırması aynı oldugundan o konuda 648 tl aradaki fark 0 TL

4.720TL yapar

Geri
Üst Alt