Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dizel & Benzinli

abi TDI'la sağlam yer bulan R10'daki 5.5L V12 TDI..
ortak yanları ne kadar var ne kadar yok bilmiyorum illaki bi bağları vardır..

V12 tdi audı tarafından sadece lemans yarısı için tasarlandıgından bende cok merak edıyorum.Ozellıkle youtube de BMW M5 le yuruyen Q7 gordukten sonra ve bır cok Q7 testınde 260-270 km-h cıvarında ıbrelerını gormek emınım herkesı heyecanlandırıyordur.
Bu cumle herseyın özeti
Audi Le Mans yarışlarına ilk kez bundan on sene önce, 1999 yılında katılmıştır. Ondan evvel otomobil üreticisinin bu denli başarılı olduğu sıkca rastlanan bir durum değildi.
http://www.audi.com.tr/tr/brand/tr/.../Le_Mans/Background/Audi_Le_Mans_history.html

http://www.audi.com.tr/tr/brand/tr/...lossary/tdi.browser.html&container=layerModal

TDITDI, Kuvvetli tork üretimi ve olağanüstü verimlilik ile eşanlamlıdır. Günümüzdeki TDI motorlar sportif ve ekonomik olup sarsıntısız çalışırlar.

Audi’nin dizel teknolojisi cephesinde sahip olduğu öncülük rolü uzun yıllar boyunca biriktirdiği eşsiz deneyim ve bilgiden kaynaklanır. Bu uzun süre boyunca Audi mühendisleri bir dizi çok önemli gelişmeye imza atmıştır. Bunların en önemlisi 1989 yılında bir TDI motorun ilk kez bir binek otomobilde kullanılmasıdır. Artık TDI, gelecekteki araçların tahriki için güçlü, ekonomik ve verimli bir seçenektir.

Common rail teknolojisi ve piezo enjektörler ile donatılan TDI motorlar son derece düzgün ve verimli bir yanma ile mükemmel bir akustik konforu sağlamaktadır. Aynı zamanda emisyonlar standart donanım olan dizel partikül filtresi gibi önlemlerle azaltılmıştır. Değişken geometrili türbin kanatçıklarına sahip turboşarj, aynı motor hacminden daha da fazla güç alınmasında önemli bir rol oynamaktadır. Silindirin içine hava akışının kontrolü de güç üretiminde önemli bir iyileşme sağlamaktadır. Bunun diğer bir avantajı egzoz gazlarının tekrar sirkülasyonuna olanak sağlayarak azot oksit emisyonlarının daha da azaltılmasıdır.

Öncü teknolojiler sayesinde sağlanan ekonomi, düşük emisyon ve büyük güç düzeyi. TDI motorların en yeni kuşağı üstün verimli, yeni teknolojili motorlardır.

Mehmet abi o 6.0L dizelin CR teknolojisi de biraz farklı..enjektörlerin basıncı konusunda..o dönemde bazı konularda öncü olucak falan diye yazıyodu 'nette..şimdiki CR'lerde bile belki o kadar yüksek basınçla çalışmıyo olabilir..o konuda takdir edilesi..

Hafta içi sürekli ara ile sağa sola gittiğim için tabiki dizel,ama kendi özel kullanımım için benzinli güclü bir araç almak istyorum.

benzinlinin tek güzel yanı motor sesi ve devir çevirmesi. özledim valla benzinli araba kullanmayı.

Çok km yapmayan birisi olarak (Yılda 15 bin km en fazla) Benzinli araç benim için daha güzel .Ancak yılda daha fazla km yapmam gerekirse ve bu benim bütçemi zorlarsa o zaman dizeli düşünürüm.Sürüş keyfinde benzin her zaman önde.Bastınmı önünde çevirebileceğin uzun bir devir bantı ve daha güzel bir ses.Dizelin şakırtısı traktör gibi ve o ses en güzel arabanın bile karizmasını caart diye çiziyor ve çok üst sınıf bir model olmadıkça bu sesi mecburen çekiyorsunuz.Kısaca parayı seven dizele, keyfini seven benzinliye biner...

Çok km yapmayan birisi olarak (Yılda 15 bin km en fazla) Benzinli araç benim için daha güzel .Ancak yılda daha fazla km yapmam gerekirse ve bu benim bütçemi zorlarsa o zaman dizeli düşünürüm.Sürüş keyfinde benzin her zaman önde.Bastınmı önünde çevirebileceğin uzun bir devir bantı ve daha güzel bir ses.Dizelin şakırtısı traktör gibi ve o ses en güzel arabanın bile karizmasını caart diye çiziyor ve çok üst sınıf bir model olmadıkça bu sesi mecburen çekiyorsunuz.Kısaca parayı seven dizele, keyfini seven benzinliye biner...

iyi güzelde ayda 3500-5000km yapta benzinliye bin bakalım son sözünü yerine getirebilicenmi :)

iyi güzelde ayda 3500-5000km yapta benzinliye bin bakalım son sözünü yerine getirebilicenmi :)

bundan 2.5 sene öncesine kadar ayda 3K'den fazla yapıp benzinli arabam vardı yine..ama orda bi fark tabii benzin çok daha ucuzdu.. :D :D

Geri
Üst Alt