Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dizel Araç Tavsiye

serdarkan

Kayıtlı Üye
Benzin zammından sonra dizel araç almayı düşünüyorum.Malum 180 e dolan depo artık 230 dolucak.
Aklımda bir kaç araba var sizinde tavsiyenizi duymak isterim.
Araçlar 58-63 bin tl arasında

1.Golf 7 1.tdi Midline Plus(Giriş seviyesi)
2.Golf 6 1.6 tdi highline
3.Polo 6c 1.4tdi comfortline(full)
4.Leon 5f 1.6 dsg sc

Siz olsanız ne tercih ederdiniz ?

LEON selefindeki diğer araçlara göre daha fazla donanıma sahip olarak gelıyor ve gösterişli.Wolkvagenin kaliteside tartısılmaz ama ben seçimimi LEON dan yana kullandım :)15356758_10211221540519524_2123454539487789379_n.jpg

Seat in aynı doluluktaki paketi için vw de en az 5-6 bin lira daha fark ödemen gerek. Polo alt sınıf bir araç golf ve leona göre. İçi daha dardır. Ve vw nin boş paketine asla girme derim polo trendline paket kullanmış biri olarak söylüyorum bunu. Sonuç olarak poloyu satıp leon aldım, tavsiyem de leon olur. ;)

Dediklerim arasında en boşu leon sadece dsg var oda benim için çok önemli değil 2.el araç düşünüyorum. Golf 6 highline ile golf 7 arasındayım biri dolu birinde hız sabitleyici bile yok. Leon 1.6tdi sc tek kapı olduğundan dolayı kafamı kurcalıyor.Bunların dışında

Audi A1 1.6tdi
Mini Cooper 1.6tdi

Hocam önce sınıf kararı ver. :) ama ben polo da hata yaptım trend paket alarak. Leonun da dolusunu aldım.

Tavsiyem boş bir golf 7 olacağına dolu bir golf 6.

Ve her türlü 300 bine kadar yolu var dizel motorlarında.

Dizelinde şöyle bir sıkıntısı var ama hocam; bakımlar biraz daha pahalı, arızası daha pahalı. Yani turbo ciddi masraf, dizel pompası yerine enjektörler var, benim polonun enjektörü 1500 tl idi.

Ama kafam rahat yükleniyordum gaza, tork başka bir şey. ;)

Peki mini ve Audi A1 hakkında ne düşünüyorsunuz A1 e okadar para verilir mi minicooper da çift sunroof falan opsiyon var ama en mantıklısı full golf6 almak heralde

donanıma önem vermiyorsan golf 7 al yok donanım önemli diyorsan golf 6 leonun 4 kapı dizelleride var dediğiniz fiyata manuel olarak onu neden düşünmüyorsunuz.İyi bir pazarlıkla alınabilir.

Hocam tartışılmaz kaliteli araçlar ama A1 küçük araba, yani aile ile kullanımı zor. Mini için de aynı şeyi söyleyebilirim. Parasının hakkını veren arabalar ama burada tamamen sizin zevkinize kalmış olay. Daha çok imkanım olsaydı leon değil a4 alırdım daha da olsaydı a5 sportback alırdım daha da olsa s7 quattro alırdım. Demek istediğim sınır yok, sınır sizsiniz. Ama dolu bir golf 6 hem serilik olarak hem konfor hem de doluluk olarak tatmin eder. İkinci el araç alırken her zaman 3-4 bin lira yedekte durmalı bence. Yani benim bütçem 50 binse 45 kim arabaya bakarım tamamını arabaya yatırmam ki ne olur ne olmaz diye.

En son Karar tabi ki sizin.

Hatchback arabayı daha çok seviyorum. Sadece ben kullanıyorum aracı oyüzden boyut çok ön planda değil (bazen 6-7 kişi ibizaya bindiğimiz oldu) imkanım olursa 60 bine dizel bir araç almak istiyorum. Almışken o fiyata en iyi fiyat/performans arabası almak istiyorum. Sanırım en iyisi golf 6 olmak olucak güzel bir r bodykit. Gönül isterdi comfortline bi golf7 alıp r400 yapmak ama kısmet bakalım.

R dediğin zaman rengi değişir olayın. 170 bine kadar yolu var o işin. 2011-2012 dizel leon da bakabilirsiniz, arka stoplar tik ki olandan. Hem görsel olarak güzel, hem fiyat skalasınıza uygun hem de paket olarak doluluk oranı yüksek.
[doublepost=1482623913,1482623480][/doublepost]2011 VW GOLF 1.6 TDI HiGHLINE. 105 HP DSG ABT BODY-KİT'Li_
İlan No: 367504434
Volkswagen Golf 1.6 TDi Comfortline 2012 Model 57.250 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 367504434

Misal km yüksek olmasa ve hasarı yoksa görüntü çok güzel. ;)

Geri
Üst Alt