Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Direksiyonu çevirirken çıkan ses! Yardım...

trk_1990

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar araba durur vaziyetteyken direksiyonu çevirdiğim zaman arabanın arka tarafından(tam olarak nerede olduğunu bilmiyorum) sanki bir şey paslanmış gibi ses geliyor. Direksiyonu çevirdiğim sürece o ses gelmeye devam ediyor. İşin ilginç tarafı hareketli halde o ses gelmiyor. Sebebi ve çözümü hakkında üstatlardan yardım istiyorum. Arabam 2012 fr 1.4 tsi.

Aynı sorun bende de var. Sanırım spor yaylardan dolayı geliyor. Daha ayrıntılı bilgi verebilicek birisi bizi aydınlatırsa güzel olur tabi.:)

Olabilir spor yayları takmadan önce öyle bir ses yoktu:) bi sakıncası yoktur ozaman. Ben direksiyonun aksamında mı bir şey var acaba diye kafama takılmıştı.

Direksiyonu araç dururken çevirmek zararlıdır zaten hem lastikler için hemde direksiyon hidrolik kısmı için araç çalışmadan direksiyonu zorlamak ileriye dönük arızalara sebeb olur

Arkadaşlar araba durur vaziyetteyken direksiyonu çevirdiğim zaman arabanın arka tarafından(tam olarak nerede olduğunu bilmiyorum) sanki bir şey paslanmış gibi ses geliyor. Direksiyonu çevirdiğim sürece o ses gelmeye devam ediyor. İşin ilginç tarafı hareketli halde o ses gelmiyor. Sebebi ve çözümü hakkında üstatlardan yardım istiyorum. Arabam 2012 fr 1.4 tsi.

Ben de bu konudan çok şikayetçiyim. Özellikle park yapmak için manevra yapacağım sırada arkadan cazırtı gibi sesler geliyor. İlk aldığımda normaldir daha yeni araç dedim ama ses hala devam ediyor. Başka araçlarda da böyle bir sorun görmedim hiç...

Direksiyonu araç dururken çevirmek zararlıdır zaten hem lastikler için hemde direksiyon hidrolik kısmı için araç çalışmadan direksiyonu zorlamak ileriye dönük arızalara sebeb olur
Hocam doğru diyorsun da bazen önlü arkalı araba yanaşınca parktan çıkmak için mecbur yerinde çevirmek zorunda kalıyoruz. Ama dediğinize normal şartlar dikkat ediyorum.
[doublepost=1478514010,1478513953][/doublepost]
Ben de bu konudan çok şikayetçiyim. Özellikle park yapmak için manevra yapacağım sırada arkadan cazırtı gibi sesler geliyor. İlk aldığımda normaldir daha yeni araç dedim ama ses hala devam ediyor. Başka araçlarda da böyle bir sorun görmedim hiç...
Acaba yaylar daha yeni olduğu için olabilir mi. Belki bi süre sonra düzelir. En azından direksiyonda bi sorun olmadığını öğrenmiş oldum tşk ederim herkese.

yaylardan yapması muhtemel ileride yaylar arabaya alıştığında kesmesi lazım sesi eğer ses kesilmezse göstermeni tavsiye ederim.

arkadan Geliyorsa Balata Surtuyordur

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

video Atarsaniz Tam Bise soylerim

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

direksiyon durduk yere cevirmek amortisman rulmanı zorlar dağılmasına ses yapmasına sebeb olur...cevirirken araç sallanır icabıyla ses normal...

Geri
Üst Alt