Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Direksiyonu çevirirken çıkan ses! Yardım...

yaylardan yapması muhtemel ileride yaylar arabaya alıştığında kesmesi lazım sesi eğer ses kesilmezse göstermeni tavsiye ederim.
Yayları takalı 2 - 3 ay falan oldu. Bakalım bi süre daha geçmezse dediğiniz gibi göstermeye giderim.
[doublepost=1478542185,1478542088][/doublepost]
video Atarsaniz Tam Bise soylerim

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam ilginiz için teşekkür ederim. Yalnız tam olarak neyin videosunu atacağımı bilmiyorum :)
[doublepost=1478542370][/doublepost]
direksiyon durduk yere cevirmek amortisman rulmanı zorlar dağılmasına ses yapmasına sebeb olur...cevirirken araç sallanır icabıyla ses normal...
Hocam sadece öğrenmek amaçlı soruyorum. Teknik konulara biraz meraklıyımdır. Diresiyonun teknik olarak amertisörle ne bağlantısı var? Bide ses arkadan geliyor. Önden gelse bi nbze anlarım derim tamam bağlı olduğu içindir. Arka kısmı kafamı karıştırı açıkçası.

iste Isin Carbici Yanida O

iste Isin Carbici Yanida O

bi kaç yere baktım sanırım amörtisör takozundan geliyor. Bazıları direksiyon kutusu falan da diyorum ama ses dışıda çok önem teşkil etmiyormuş.Ben yine gidip yayları değiştirdiğim ustaya bi göstereyim ne olur ne olmaz :) Herkese katkılarından dolayı çok teşekkür ederim.

amortismanın ustunde takoz bilyalı rulman var.direksiyon cevirince bu rulmanda döner...rulman dağılınca park halınde arabayı direksıyon cevirirken gacur gucur ses yapar...oldugu yerde direksiyon cevirirken arac titrer sarsılır haliylke arka yay esner onu sesi....eger bide yağmur yağdı mı sesler artar...butun bunların sebebi araclarımızda ses yalıtımı olmayışıdır.kafanı yorma bişiciğin yok bana göre...olmazsa arka salıncak burclarını arka suspansıyonu elden gecirin...

amortismanın ustunde takoz bilyalı rulman var.direksiyon cevirince bu rulmanda döner...rulman dağılınca park halınde arabayı direksıyon cevirirken gacur gucur ses yapar...oldugu yerde direksiyon cevirirken arac titrer sarsılır haliylke arka yay esner onu sesi....eger bide yağmur yağdı mı sesler artar...butun bunların sebebi araclarımızda ses yalıtımı olmayışıdır.kafanı yorma bişiciğin yok bana göre...olmazsa arka salıncak burclarını arka suspansıyonu elden gecirin...
Açıklayıcı bilgi için teşekkür ederim. Dediklerini dikkate alacağım.

Benim aracım 1.5 aylık fr dsg bende de park halindeyken bir yerden çıkarken o gacirdi gucurdu sesi geliyor pek onemsemiyordum ama servise gidicem en yakın zamanda

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim aracım 1.5 aylık fr dsg bende de park halindeyken bir yerden çıkarken o gacirdi gucurdu sesi geliyor pek onemsemiyordum ama servise gidicem en yakın zamanda

Evet dediğniz gacırtı sanki direksiyonu çevirdikte bir teli gererler ya hani son noktasına gelir ses çıkartmaya başlar onun gibi bir ses değil mi ?

Evet dediğniz gacırtı sanki direksiyonu çevirdikte bir teli gererler ya hani son noktasına gelir ses çıkartmaya başlar onun gibi bir ses değil mi ?
Evet ona benzer bir ses

Aynen öyle bir ses hocam. biraz araştırdım çok önemli değil dediler durur vaziyette direksiyon çevrinice geliyor bi tek ama yine gidip servise göstermeyi düşünüyorum

Bizde @depness murat abimin Mk3 fr'da ve @sebilmihge semih abinin Mk3 style da bu sesi araç haraketsiz halde frendeyken yada el freni cekiliyken direksiyonu çevirince duyuyoruz ancak fark ettiğimiz bisey var araç direksiyonu çevirince on kısmı direksiyon cevrilen tarafa dogru oynadığı için arka tekerler hafif haraket etmeye çalışıyor ve ses çıkıyor aynı ses yine hareketsiz haldeyken arka kısma biri otururken veya inerken yukarı aşağı oynadığı zamanda geliyor çünkü arkasi aşağı indikçe arka tekerler ileri kayıyor ancak frende olduğu için zorlanıyor biz böyle bi kanaate vardık.

Trakya'dan gönderildi..

Geri
Üst Alt