• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Debriyajdan gelen ses

joeblack

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar arabamın debriyajına basınca bir tırrrrrr diye bi ses geliyor. En son bakımda tamirci debriyaj çok sert demişti bugün bu ses için aradım şanzımandan olabilir arabayı kullanma getir dedi. sizce neden olabilir varmı böyle sıkıntı yaşayan?

dadaş34

VİP Üye
Administrator
Merhaba arkadaşlar arabamın debriyajına basınca bir tırrrrrr diye bi ses geliyor. En son bakımda tamirci debriyaj çok sert demişti bugün bu ses için aradım şanzımandan olabilir arabayı kullanma getir dedi. sizce neden olabilir varmı böyle sıkıntı yaşayan?
Şanzıman dan olabilir kavrama nasıl normalmi yoksa çok yukarıdanı kavrıyor araç?

Beni EDS'ler İYİ TANIR

joeblack

Kayıtlı Üye
kavramada hiç bir sıkıntı yok sadece ses var ve pedala basarken sonuna doğru geliyor ses.

Cordoba 34

Kayıtlı Üye
Şanzımana koly kolay bişi olmaz, öyle hemen şanzıman diyen ustadan uzak durmalı, birkaç yere gösterin, ona göre karar verirsiniz

fhs

Kayıtlı Üye
Bizim bir araçta debriyaj yaylı idi ses geliyordu. Meğer yay ayak tarafında bir plastiğe takılıyormuş. sonra halledilmişti, etrafına bir baktır belki seninde öledir...

Mertkan

Kayıtlı Üye
Araciniz kaç model

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ozie23

Kayıtlı Üye
benim araçtada ara sıra ses geliyor debriajdan ara sıra yok oluyor anlam veremedim.Konu açmıştım bende bu konuyla ilgili.Birde bişey dikkatimi çekti yağmur yağdığında ses gidiyor gibi :)

joeblack

Kayıtlı Üye
baskı balatadanmış arkadaşlar dün değiştirdim 450 tl mal oldu yalnız usta MA-PA diye bir marka taktı ona takıldım hiç duymamıştım?

Üst Alt