Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Coil over mı? yoksa Süspansiyon sistemi mi?

can cevap verene kadar ben cevap vereyim..
1- verim alamazsın yani olaydan keyif alamazsın
2- mutlak sürette ne kadar dikkat edersen et otjianller yumuşak olduğu için orjinal amortisörleri patlatırsın..böylecede yeniden aöortisör almak zorunda kalırsın..iki kere ödersin

onun arabasındakılerle bızımkıler bır degıl cuprada zaten farbrıka cıkısı sert suspansıyon mevcut.

can cevap verene kadar ben cevap vereyim..
1- verim alamazsın yani olaydan keyif alamazsın
2- mutlak sürette ne kadar dikkat edersen et otjianller yumuşak olduğu için orjinal amortisörleri patlatırsın..böylecede yeniden aöortisör almak zorunda kalırsın..iki kere ödersin

ıllaki yayı desteklemek azım dıyosun pufffff

ömer sadece yay yeterlı diyosan cok makbule gecer

ömer sadece yay yeterlı diyosan cok makbule gecer

sana kalmıs alırsın ıstersen suspansıyonla daha ıyı sonuc alırsın ama zararda sanma bunlarla patlar sanma ... daha ben utkuya teslım ettırıp eıbach sadece yay taktırdık ufuk abının cupraya ... sonucu bırazdaha kullansın bu hafta ıcı soylerım sana suanda cok memlun cunku sızın araclar normalde sert:)

cupra 5lik eibach yay neredeyse orijinalden farksız.
viraj alma falan olarak pek bişey farketmez, araba az esnediği için iyi dönüyormuş gibi geliyor kullanıcıya..

yay+amortisör veya coilover konusunda çok iyi bi yay ve çok iyi bi amortisör alırsanız orta halli bi coiloverdan daha konforlu ve daha iyi yol tutabilirsiniz..
ama iddialı bir yol tutuş ve güzel basıklık istiyorsnaız coilover daha mantıklı bir seçim.. konfor da coilden coile değişir, çok konforlusu da var, böbrek taşı düşüreni de var..

amaç türkiye asfaltında en iyi yol tutuş ise, sadece koni amortisör alıp yayları orijinal bırakmak en güzeli..

ıllaki yayı desteklemek azım dıyosun pufffff

ben senin aracın cıpra olduğunu okumadım...
ömerin dediği gibi süspansiyon spor ise sadece yay işini çözer
ama gene düşüncem keyif alman açısından coilden yana..
seni kişisel olarak tanımadığım için yani arabadan beklentin ne bilmediğim için bir cümle ile başlasam da yazıma...CUPRA sahibi bir insanın aracından ne beklediği de bellidir diyerek..
profilcilik yapayım..

ben senin aracın cıpra olduğunu okumadım...
ömerin dediği gibi süspansiyon spor ise sadece yay işini çözer
ama gene düşüncem keyif alman açısından coilden yana..
seni kişisel olarak tanımadığım için yani arabadan beklentin ne bilmediğim için bir cümle ile başlasam da yazıma...CUPRA sahibi bir insanın aracından ne beklediği de bellidir diyerek..
profilcilik yapayım..

amac sadece aracın leyleklıgı gıtsın ama vı turlu cesaret edemıyorum cunku aracım su anda bıle sert ama bakalım utkunun araca bınme ımkanım olursa anlarım... mesela sıtede alp HR yay taktı eh bıraz sertlestıı dıyor ama safada aracına hr taktı oda cok sıkayetkı en saglıklısı yaylı arac bulup denemek:)

ama ımkan varsa herkezın fıkrı coil:)

Şemun, "abim hiç beklediğim gibi değil" dedi yaylar için.. Nasıl yani dedim.. Sertleşecek sanmıştım dedi.. Sen düşün :)

amac sadece aracın leyleklıgı gıtsın ama vı turlu cesaret edemıyorum cunku aracım su anda bıle sert ama bakalım utkunun araca bınme ımkanım olursa anlarım... mesela sıtede alp HR yay taktı eh bıraz sertlestıı dıyor ama safada aracına hr taktı oda cok sıkayetkı en saglıklısı yaylı arac bulup denemek:)

ama ımkan varsa herkezın fıkrı coil:)

bu seatlardaki leylek olayı hatta Türkiye deki araçların leylek olayı beni de çıldırtıyor..aracı aldığımda 17 jant vardı aman nasıl bir leylek o..
3.5 yayla biraz rahatladım ama kesmedi 5 olsun diyorum
şu da var orjinal yay ile .-3,5 arasındaki farkı ben benim aracımda anlamadım çünkü aldım bi heyecan ve acele ile istanbuldan bursaya ordan denizliye ordan da antepe gittim geneli uzun yoldu..yayları bursadan aldım..yola devam ettim ama o acele ile hiç aklıma gelmedi..bunlar orjianl yay bunların sertliği ne falan diye hiç hissediyim diye arabayı dinlemedim..
ama tahminnden sert olmayacak araç onu biliyorum..sadece çukurlar ve bizim tümsekler üzüyor..
güzellik uğruna onlar hiç umurumda da değil yavaş giriyorum

Geri
Üst Alt