Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Coil over mı? yoksa Süspansiyon sistemi mi?

alp sen her gun pıstemı cıkyosun :):) bu arada benım gozumdekı tek artısı aracın durusu dahada guzellesıyor ayrıca vırajlarda abuk subuk kıc atmaz araba

Benim arabada komple süspansiyon sistemimi var Şemun..

:D:D

Her arabanın limiti belli 1.4 TSI bunlar için yapılmamış bir araba..

zaten sadec yay takmayı kastetmedım alp ya coıl olacak yada yay suspansıyonla bırlıkte

zaten sadec yay takmayı kastetmedım alp ya coıl olacak yada yay suspansıyonla bırlıkte

Bizim arabalarımız stock halinden çok daha güçlü araçlar bizim işimize yarar ama stock bir 1.4tsi ın bir işine yaramaz. Onun için gereksiz. Türkiyede asfaltın kalitesi neki araba limitlerde tutunsun. Arabanın süspansiyon sistemine istersen 5000TL dök lastik tutmadığı sürece hiçbir halta yaramaz..

alp abi sonucta biz niye ince yanak jant lastik taktik ? yay taktik ? :) ben yarisicak birimiyim ? ama nerede neyin lazim olacagi belli olmaz kullanmasamda yol tutusu maxlamak isterim altimdaki aracin yapabilcegini bilmek yeter :)
ayrica 1.4 tsi yabana atilcak bir motor da degil alp 1.6 leon degil sonucta ( evo tech su an verisi motora 165 hp 260 nm tork ) veriyor stabil motor garantili yani bence kendi capinda iyi bir motor

alp abi sonucta biz niye ince yanak jant lastik taktik ? yay taktik ? :) ben yarisicak birimiyim ? ama nerede neyin lazim olacagi belli olmaz kullanmasamda yol tutusu maxlamak isterim altimdaki aracin yapabilcegini bilmek yeter :)
ayrica 1.4 tsi yabana atilcak bir motor da degil alp 1.6 leon degil sonucta ( evo tech su an verisi motora 165 hp 260 nm tork ) veriyor stabil motor garantili yani bence kendi capinda iyi bir motor

1.4 TSI kullandım 1.6 lara göre ciddi bir fark var performans olarak ama işin ucunda ekonomi makinası. Rakiplerine göre performansıda iyi ayrı konu.

Ancak demek istediğim şu. Pistteki asfaltla TR yollarındaki asfalt çok farklı. Mesela viraj dönüyorsun adamlar gelmiş virajın göbeğine yama yapmış. Böyle bir durumda arabada ne olursa olsun tutunamaz. Bizim arabaların stock hali bile yol tutuyor ama TR deki asfalt arabaları üstünde tutamıyor.. :)

Araç ne olursa olsun coiloverla girilen bir virajın tadını hiçbişey vermez heee maliyet çok yüksek o doğru onu alacağıma 5lik yayla bi oz supertourısmo alırım 18 yeter......:)

Coiloverın tadı ne eibach yayda var ne de bişeyde..stock halde istediği kdr yol tutsun stock stockdur coilover coiloverdır.düzlüğe geldiğinde yanımdan geçip yol azcık kıvrımlandığında arkada 3tane stop lambası yanan arabaların hiçbirini unutmadım yanlarından nsl geçtiğimi :) kısacası piste falan çıkmaya gerek yok,eğer imkan var ise coilover olayı keser.ben bilstein kullanıyodum ve aşırı memnundum.sürekli en sert ayarda kullanıyodum 15gün sonra alıştığımda,herhangi bi başka araba sürünce ödüm patlıyodu inan iğrenç geliyo sana sağa sola yatan tabiri caizse mallaşan arabalar;)

KW Inox V2 diyorum. 2900-3000 TL fiyatı var. Amortisör çapı 55mm olanı alacaksınız aracınız makyajlıysa. :) Süspansiyon sisteminden daha iyi, ve v2 ' de sertlik ayarı da var :) KW'de en iyi markalar arasında bilstein kadar olmasa da :) Piste çıkmayacaksanız bilstein'e 3700 civarı para vermeyin :)

KW Inox V2 diyorum. 2900-3000 TL fiyatı var. Amortisör çapı 55mm olanı alacaksınız aracınız makyajlıysa. :) Süspansiyon sisteminden daha iyi, ve v2 ' de sertlik ayarı da var :) KW'de en iyi markalar arasında bilstein kadar olmasa da :) Piste çıkmayacaksanız bilstein'e 3700 civarı para vermeyin :)

şimdi 3000 versin 3700 vermesin mi yani:)

Geri
Üst Alt