Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

/CNK62/ Golf 160 Manuel - Resim ve Gelişimleri

Hayır arac 2.0 tfsi dı 211 beygir olanı,sürekli kıcımdan ayrılmadı kökledim arkamdan geliyordu ama viraja girdiğimizde ben gaz kesmeden devam edince virajda mercedesin neden audiden daha iyi olduğunu anlamıştır:)

Hayır arac 2.0 tfsi dı 211 beygir olanı,sürekli kıcımdan ayrılmadı kökledim arkamdan geliyordu ama viraja girdiğimizde ben gaz kesmeden devam edince virajda mercedesin neden audiden daha iyi olduğunu anlamıştır:)

senin araç 204hp lik olanı değil mi abi :) Naptın yazılım felan bişi mi yaptın :D

Benim arac 204 beygir,zaten dedim ya arkamdan geliyordu viraja gelince o frenledi,ben gaz kesmedim..Sonra gelmedi daha:)

abi Yolda giderkenmi denk geldide bastınız yoksa sözleşipmi deneme yapıldı?Bence ayırması lazım 2.0t nın

yolda denk geldik,valla araçların farkı 204 beygir-211 beygir 350 tork 310 tork olarak audinin lehine,ama yol tutuş viraja girdiğindeki eğimler mercedesin lehine bana göre..Sözleşip roll olsa normalde 2.0 tfsi avantajlı ama öyle bariz fark yok,audi forumunda denemesi yapıldı..

24e8cr4.jpg

Coil'e alışan insan coilden vazgeçemiyor :) Leon'da KW V2, Golf'te ise Türkiye'ye distribütörlüğü yeni gelmiş olan Ksport marka coil aldım. Yarın montajını yaptırıcam inşallah.

İzlenimim - Ksport, KW V2'ye göre daha karmaşık bir sistem. Ekstra olarak rebound ayarları, kamber ayarları yapılabiliyor. Kamber mcpherson amortisörlerde geçerli sadece. 34 yada 36 sertlik ayarı mevcut. Aracın sürüş yüksekliğini ayarlamanın yanı sıra, amortisör uzunluğunu da ayarlayabiliyorsunuz. Böylece gereksiz rebound ve sertlik yaşanmıyor. KW'den en büyük farkı bu sanırım. KW'de arka amortisör uzunluğu ve sertliği yayın uzunluğunu değiştirmenize göre kendisi ayarlıyordu. Ama bunda, yayı tam basınca amortisörü en kısaya alıp çok daha konforlu dolanılabiliyor :) Orta ayardayken orta yüksekliğe alınabilir vs. :) Ön amortisörde de kamber ayarlama için pillowball denilen bir aparat var. Amortisör tepelerinde. Ayrıca pillowball'ın hemen altında siyah bir yumuşak malzeme var. Bu da sürüş konforunu arttırmaya yönelik bir aparat. Özellik olarak alırken yeterince araştırdığımı düşünüyordum, ama elime gelince, coil bana fazlasının olduğunu gösterdi. İnşallah kullanımda da bu özelliklerin hakkını verir. Kullanımla ilgili detayları bir süre sonra paylaşırım :)

Hayirli olsun murat. Sana da sordum golf le mini s arasinda kaldim bende ama sanirim copper s alacam

Geri
Üst Alt