Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Chip Konusundaki Düşünceleriniz

coolnight

Kayıtlı Üye
Merhaba chip taktırmayı düşünüyorım.
Aracım 3500 km'de 2016 İbiza 1.2 TSİ 90 Hp 160 Tork chip sonrası;
• Paşaoğlu servis 130 hp 220 tork değerlerini verdi. [750 TL]
• Ecufast ise 120 Hp 205 Tork olarak değerleri verdi.[900 TL]

Bakımlarımı ve ne gerekiyorsa zamanında yaptırmak şartıyla sorun yaşarmıyım ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba chip taktırmayı düşünüyorım.
Aracım 3500 km'de 2016 İbiza 1.2 TSİ 90 Hp 160 Tork chip sonrası;
• Paşaoğlu servis 130 hp 220 tork değerlerini verdi. [750 TL]
• Ecufast ise 120 Hp 205 Tork olarak değerleri verdi.[900 TL]

Bakımlarımı ve ne gerekiyorsa zamanında yaptırmak şartıyla sorun yaşarmıyım ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hepsi iyi guzel ama senin aracinda benimki gibi arkalar kampana tamam esp var ama hic dikkat ettinmi bilmiyorum 1.0 eco tsi 110 luklarda ön diskler 1.2 tsi stlyledan da buyuk. Yani yani gitmesine gidersin ama dururken problem yasayabilirsin. Buni dikkate almani tavsiye ediyorum.

Benimde çok merak ettiğim bir konu yaptırırsan deneyim ve testleri paylaşırsan sevinirim
Bu arada sadece referans modellerde sadece arkalar kampana stlye lerde on arka disk fren stlye alma sebebim buydu benim :)

Bende oğlanı cupralaştırmak için ciddi ciddi düşündüm bir ara 150 hp 255 tork dediler ama garanti olayı yüzünden çekindim erteledim birde katılıyorum yazılım ile beraber fren sisteminide bir gözden geçirmek gerekebilir ben bu haliyle memnun değilim frenlerimden

Be
Bende oğlanı cupralaştırmak için ciddi ciddi düşündüm bir ara 150 hp 255 tork dediler ama garanti olayı yüzünden çekindim erteledim birde katılıyorum yazılım ile beraber fren sisteminide bir gözden geçirmek gerekebilir ben bu haliyle memnun değilim frenlerimden

Bence fren sistemi sorun çıkarmaz sonuç olarak 150hp 225 tork olduğunda 350 km hızla gitmeyeceksin şehir ici ve şehir dışı gideceğin hızlar ayni burda amaç performans arttırmak Bu tabi benim düşüncem
[doublepost=1480176840,1480176222][/doublepost]Sadece 1.2 tsi 90 liklarda/ EDL (Elektronik Diferansiyel Kilidi) yok diye biliyorum 100 beygir ustu araçlarda var o nedenle gizli özellikler den bunun açılması lazim sadece sistem kapalı

Bende bunu anlamiyorum elektronik difransyel aktifse ve sadece bir enter lik islemi varsa fabrika bunu niye kapali gonderirr.?

Bende bunu anlamiyorum elektronik difransyel aktifse ve sadece bir enter lik islemi varsa fabrika bunu niye kapali gonderirr.?

Onun bana gore mantığı araca zarar vermesinden dolayı her viraja girdigin frenleme yapıyor buda balataların ömrünü kısaltır ama güçlü araçlarda viraja sert girmesinden se balata gitsin mantığı gibime geliyor
[doublepost=1480179464,1480179370][/doublepost]Bir enterlik is deyince benim ilk aklıma gelen full link olayı bir entere 750 tl istiyorlar :)

Şöyle düşünün araç alırken dönüşe duyarlı sisler 500tl fark ile geliyordu oysa serviste basit tabir edilen işlem ile açılıyor ve biz öyle oluyor diyoruz diferansiyel kilidi açılınca çok bariz fark göremeyeceksiniz
Chip olayını değerlendirme yaparken çok faktör var
İlk ne istediğiniz hızlı olmak mı yoksa az yaktırmak mı
Ben FR da gayet tatmin edici fren olduğunu dest ettim diğer modellere birşey diyemem
1.6tdi kullanıcı olarak disk ve balataların hepsi spor ferrado ile değiştirildi herşeyden önce iyi lastik ve iyi fren şart fren hidrolik kısmının da değişmesi gerekli

Ayrıca ecufastin size verdiği fiyat normal fiyat SCW den olduğunuzu söylerseniz 700-750 ₺ oluyor fiyat :cool:

Hepsi iyi guzel ama senin aracinda benimki gibi arkalar kampana tamam esp var ama hic dikkat ettinmi bilmiyorum 1.0 eco tsi 110 luklarda ön diskler 1.2 tsi stlyledan da buyuk. Yani yani gitmesine gidersin ama dururken problem yasayabilirsin. Buni dikkate almani tavsiye ediyorum.
Dostum 2016 model style arkalar disk benim araçta nasıl oluyor kampana demişsiniz?

Geri
Üst Alt