Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Chip Konusundaki Düşünceleriniz

Şöyle düşünün araç alırken dönüşe duyarlı sisler 500tl fark ile geliyordu oysa serviste basit tabir edilen işlem ile açılıyor ve biz öyle oluyor diyoruz diferansiyel kilidi açılınca çok bariz fark göremeyeceksiniz
Chip olayını değerlendirme yaparken çok faktör var
İlk ne istediğiniz hızlı olmak mı yoksa az yaktırmak mı
Ben FR da gayet tatmin edici fren olduğunu dest ettim diğer modellere birşey diyemem
1.6tdi kullanıcı olarak disk ve balataların hepsi spor ferrado ile değiştirildi herşeyden önce iyi lastik ve iyi fren şart fren hidrolik kısmının da değişmesi gerekli

Hız ve serilik için yaptırmak istiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dostum 2016 model style arkalar disk benim araçta nasıl oluyor kampana demişsiniz?
seat ibiza 1.2tsi -1.4 tdi 90 hp araclarda Style ve Referancede ön disk boylari ayni fakat refencede arkalar kampana stylede disktir.
Lakin 1.0 eco tsi 110 lukta hem on hem arka disk boylari buyuktur.
Bunu demek istedim
Foto ekte
MoX86M.jpg

seat ibiza 1.2tsi -1.4 tdi 90 hp araclarda Style ve Referancede ön disk boylari ayni fakat refencede arkalar kampana stylede disktir.
Lakin 1.0 eco tsi 110 lukta hem on hem arka disk boylari buyuktur.
Bunu demek istedim
Foto ekte
MoX86M.jpg

Valla bahsettiğin konuda bilgim yoktu ama biraz araştırınca sanırsam sen yanlış biliyorsun 1.0 ecotsi ve 1.2 tai diskleri 256 mm lik aynı sadece cupra nin 288mm olduğunu buldum resimde de görüldüğü gibi :)
PhotoGrid_1480201592591.png

Merhaba chip taktırmayı düşünüyorım.
Aracım 3500 km'de 2016 İbiza 1.2 TSİ 90 Hp 160 Tork chip sonrası;
• Paşaoğlu servis 130 hp 220 tork değerlerini verdi. [750 TL]
• Ecufast ise 120 Hp 205 Tork olarak değerleri verdi.[900 TL]

Bakımlarımı ve ne gerekiyorsa zamanında yaptırmak şartıyla sorun yaşarmıyım ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Motor üreticileri motor beygir gücünü veya mevcut yazılımını kullandığı malzemelere göre (piston yatak kollar subaplar vs..) ayarliyor. Mevcut ekstra yazılımlar motora giren havayi arttirip yakiti fazlalastirarak patlama kuvvetini arttiriyor. Bu da pistonlara ve kollara, akabinde karanka ardindan baskibalata ve sanzimana oradan akislere kadar binen yükü o oranda arttiriyor. Normalde 110 beygir icin uretilen bu aktarma organlarina 150 bg gibi bir güç mutlaka zarar verecektir uzun vadede. Orjinal yazilim motor sagligi ve tum aktarma organlari açısından en sağlıklısı. Tercih yine de sizin.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sol daki ibiza benim sagdaki yakin arkadasimin 2016 1.0 eco tsi fr
Disk buyukluklerini bir incelermisin
pXjJ6a.jpg

Evet şimdi anlaşıldı senin dediğin ve haklısın ikisi farklı ama nedeni senin araban İbiza arkadaşının arabası İbiza SC yani kasa farkı var Arkadaşının arabası cupra kasa ama 1,0 ecotsi motor var farkda bundan kaynaklanıyor yani 1,0 Ecotsi İbiza SC nin diski 288mm 1,0 tsi İbiza nın 256 mm
[doublepost=1480242092,1480242009][/doublepost]baya takıntı oldu da yanlış anlama motor değişerek nasıl disk farklı olur diye ondan araştırdım

arkadaşlar tartışma konusu fren balataları veya disk boyutları olmamalı bence. sorun şu ileri vadede motora vereceği zarar veya fayda.
disk ve fren balatası kolaylıkla hallolabilen birşey nihayetinde..

Amacimiz bu araclar limitlerde mi imal edilmis yoksa limit ustu verilere dayanikli ve guvenli mi onu bulmaya calismak.

Geri
Üst Alt