Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bugün Test ettiğim araçlar...

Emre markaya bakınca hep acabalarla kalıyordum ve merak içindeydim. Bugün tamamen aydınlandım, hedef belli artık. Hedefi vuracak durumdayım aslında ama aceleye gerek yok paşa.

Emre markaya bakınca hep acabalarla kalıyordum ve merak içindeydim. Bugün tamamen aydınlandım, hedef belli artık. Hedefi vuracak durumdayım aslında ama aceleye gerek yok paşa.

abi skoda superb bile olmasa octavia tsi bile harika araç kesinlikle tavsiye ederim.

tavsiyenin altını çiziyorum abicim, ama o lüks ve rahatlığı octavia da bulacağımı sanmam. SüperB için isim yerine cuk oturmuş diyorum. Fiyat - performans kriterlerinde bu araç çok iyi bir seçenek.

tavsiyenin altını çiziyorum abicim, ama o lüks ve rahatlığı octavia da bulacağımı sanmam. SüperB için isim yerine cuk oturmuş diyorum. Fiyat - performans kriterlerinde bu araç çok iyi bir seçenek.

ama octavia da aşağı kalır bir araç deil. heleki hangar gibi bagajı ile.o bagaj hiç bir rakibinde yok.

ben superbte aşırı uzun boydan dolayı vazgeçtim. passat bile bana uzun geliyor ki superb ondan daha uzun.

walla bu uzunluk beni kendinden geçirdi Emre, o ağırlığa ve 3 babayiğit 1 normal boyutlarda 4 kişiye rağmen kimse konfordan şikayetçi olmadı herkes fazlasıyla geniş yerdeydi. Üstelik hızlanma ve tüketim de cabası.

Emre mesaj yazıyor "Skodacı Faruk abey" :D:D:D

İncelediğim araçlar:

Opel İnsignia 1.6T 180 Cosmo:

Opel Astra 1.6 Sport:

Chevrolet Cruze 1.6:

Renault Laguna 1.5 DCI:

Ford Fiesta 1.4 95hp Titanium:

Ford Transit Connect 1.8TDCI:

Ford Ranger 4x2 2.5 TDCI:

Honda Civic 1.6 I-VTEC 1.6 Premium:

Nissan Qashqai 1.6 4x2 Tekna:

Nissan Navara 2.5TD:

Nissan Micra :D:

Pug 206+:

Pug 207:

Pug 3008:

Yorumlar birazdan... :)

walla bu uzunluk beni kendinden geçirdi Emre, o ağırlığa ve 3 babayiğit 1 normal boyutlarda 4 kişiye rağmen kimse konfordan şikayetçi olmadı herkes fazlasıyla geniş yerdeydi. Üstelik hızlanma ve tüketim de cabası.

Emre mesaj yazıyor "Skodacı Faruk abey" :D:D:D

orası garanti. ama octidede hiç bir sıkıntı yaşamazsn diyorum :)
ama superbde harika bir araç ona tek sözüm yok. keşke imkan olsada 2,0 tdi ını alabilsek.

ha beğenmediğim şey, tside DSG seçenek yok, 2,0da var o seçenek. Dışarda varsa ve siparişle geliyorsa sanırım tercihim o yönde olur inşallah.

İncelediğim araçlar:

Opel İnsignia 1.6T 180 Cosmo:

Aracın görünümü çok güzel. Şöyleki Passat CC ye rakip yapılmış hissi var. Yalnız bu güzellik için çok ama çok önemli şeylerden fedakarlık edilmiş. 1.80 boyundayım. Arkaya oturdum ve arkama yaslanamadım. Tavan izin vermedi. Hatta Emreye resim çek dedim gerek yok dedi. Arkaya çocuk dışında insan ancak rahat eder gibi gözüküyor. Aracın konsolunun görüntüsüde güzel. Yalnız buda fedakarlık sonucu. Araçta ne kadar tuş varsa hepsi bir araya toplanmış, insanın aklını karıştıran türden. Ergonomi kusurları burda bitmiyor. Ön konsol o kadar kalınki insanın dizi sıkışıyor. Özellikle gaz pedalına basması gereken sürücü için çok rahatsız edici. Bizzat araçtaki söylenen turbo lag i kullanamadığım için gözetleyemedim yalnız aracın verilerine baktığımda öyle olacağı malum. Malzeme kalitesi rakip olmaya çalıştığı VW kadar iyi değil. Yalnız yine Mazda harici Japonlardan daha iyi..

Aldığı not: 6.5/10

Opel Astra 1.6 Sport:

Araç resimlerden daha güzel gözüküyor. Yakından o kadar muhteşem değil. İnsigniada bulunan ergonomi problemleri bu araçtada baş gösteriyor, tavan mesafesi hariç. Aracın orta donanım 1.6 motor seçeneği ile fiyatı 47.700 TL. Çok yüksek mi? Banamı öyle geliyor? Bu paraya 0 Golf 1.4 TSI Highline bulunuyor...

Aldığı not: 6.5/10

Chevrolet Cruze 1.6:

Chevrolet dedince suratım ekşirdi. Artık ekşimeyecek. Aracın fiyatı donanım ve iç mekan kalitesine göre çok çok uygun. Aracın görüntüsüde çok hoş. Hatta birçok açıdan Insigniadan daha hoş geldi gözüme. Yalnız tek motor seçeneği var. Ben 1.6 ile idare ederim diyenler için düşünülmesi gereken çok iyi bir seçenek..

Aldığı not: 7/10

Renault Laguna 1.5 DCI:

Araca her açıdan baktım ve gözüm bir türlü ısınamadı. Takım elbiseli, kravatlı pek yakışıklı olmayan bir adam gibi. Takım elbisesi en iyilerindende değil. İç mekanda pek iyi değil açıkçası. Torpido gözü aydınlatması bulunmuyor. O sınıf için kusur. Torpido gözü ile ilgi başka şeylerde var gözüme çarpan. Torpido gözünün iç kısmı eski oyuncak arabalardaki plastik kalitesinden çok farklı değil. Ancak tüketim fab. verilerine göre düşük. Ama kullanım zevki olarak bir TDI motora yanaşabilirmi onu bilmiyorum. Sonuçta sürmedim...

Aldığı not: 5.5/10

Ford Fiesta 1.4 95hp Titanium:

Çok zevkli bir araba olduğunu hemen anlaşılıyor. Genç ve genç kalanlar için ideal. Kadranlar çok şık. Konsol ayrı bir şık. Araç ergonomisinide fazla kaybetmemiş bu görüntü için. Kusurlarını sayarsak Ford kullananlar bilir benzinli motorları fazla yakar. Ama yinede motor yelpazesi geniş...

Aldığı not: 8/10

Ford Transit Connect 1.8TDCI:

''B sınıfından daha büyük bir araca ihtiyacım var. Ve az yaksın diye dizel istiyorum. Ama param C sınıfına yetmiyor'' diyenler için mükemmel. ''Bir Ford C-Max i yarı fiyatına almak istiyorum'' diyen içinde ideal. ''İçine 58439854385 kişi binelim ve bagajda tüm bavullarımız olsun + dağ taşa vuriyim ama bişey olmasın'' diyenler için süper...

Aldığı not: 7.5/10

Ford Ranger 4x2 2.5 TDCI:

Ranger doğru isim :) Navaraya görede uygun ve iç mekan daha iyi..

Aldığı not: 7.5/10

Honda Civic 1.8 I-VTEC Premium Sedan:

Yeni makyajlandı. Arka stop grubu daha hoş olmuş. Ön tamponda güzelleşmiş. Yalnız aracın konsolu ergonomik bakımdan çok kötü. Cam ile sürücü arasındaki mesafe çok uzun ve arabanın önü görülmüyor. Ayrıca dijital kadranlara karşı bir antipatim var, ama devir kadranındaki mavi-siyah tonlar fena değil. Ancak bir makyajlı Leon kadranıyla boy ölçüşemiyor. İç mekan kalitesi Toyota Corolla dan daha iyi. Başka bir nokta aracın 0-100 ü 10.8 saniye. Ara hızlanmalara hiç girmiyorum bile. Gerçekten ''Power of Dreams mi'' diye düşündürüyor insanı. Ayrıca araçta sürücü koltuğumu kendime göre ayarladığımda Emrenin dizleri sığımıyor ve koltuğuma bastırıyordu. Aracın fiyatı 50.000TL ye yakın bir rakkam. Verilirmi?

Aldığı not:5.7/10

Nissan Qashqai 1.6 4x2 Tekna:

Zevkli bir araba. İç mekan kaliteli. Kapı kolları hariç. Yalnız Tiguandan daha pahallı :D Düşündürür. Motor seçenekleri 1.6, 1.5 DCI, 2.0. Araçta Renault izleri görülüyor...

Aldığı not: 6.9/10

Nissan Navara 2.5TD:

Eski Nissan Terrano II kullanıcısıyım. Arazide canavardırlar. Ama fiyat Ranger aldırcak kadar uçuk..

Aldığı not: 7/10

Nissan Micra :

Erkeklere göre değil. :D

Aldığı not: 1/10 Erkeklere göre 9/10 bayanlara göre :D

Pug 206+:

İç mekan kalitesi olduğu gibi vasat. İçi cidden kötü. VW Polo, Seat Ibiza, Ford Fiesta??

Aldığı not: 5.2/10

Pug 207:

İç mekan 206 ya nazaran daha iyi. Ama hayla vasata göre daha iyi :D

5.6/10

Pug 407 1.6 HDI:

Az yakmak isteyenler için çok ideal bir motoru var. İç mekan kalitesi Alman rakiplerin gerisinde olsada fena değil. Dış tasarımı Fransız arabaları arasında güzel. İçi Insigniadan daha geniş.

6.3/10

Pug 3008:

İç Mekan kalitesi ve stili iyi. Arazide çok iddialı olabilecek bir araç olduğunu düşünmüyorum.

Aldığı not: 6.6/10

sana pembe yaldızlı micra alalım :D

bu arada bu kadar emeğin için teşekkürler. ama kimse umursamamış gibi göründü bana.

Geri
Üst Alt